Password - Read Only?

Sekcia: Ostatné 19.12.2013 | 13:29
Avatar _ Používateľ

Ahojte všetci, som tu prvýkrát v tomto fóre. Mám taký "zapeklitý" problém:

Kedykoľvek je od mňa požadované meno užívateľa a heslo v textovom mode (konzola, emulácia konzoly...), meno užívateľa napíšem bez problémov, ale keď už mám písať heslo, dostanem sa v podstate do modu "Read Only" - nedá sa absolútne nič napísať! Jediná funkčná klávesa je [ENTER], čiže je možné vložiť len nesprávne heslo. Potom, keď znovu žiada užívateľa, už sa dá písať...

K tomu malá a dosť dôležitá poznámka: Toto sa mi deje už oddávna a nezáleží na distribúcii Linuxu, spôsobe inštalácie, mene užívateľa, dĺžke a sile hesla, PC zostave, druhu PC (desktop, laptop, netbook), dni v týždni. Prvýkrát som sa s tým stretol, keď som chcel, ešte vo Windows, vyskúšať prastarú distribúciu Linuxu - tuším to bol Gentus...

Stretli ste sa už niekto s týmto problémom? Ak áno, v čom to je?

Vďaka za rady!

_
    • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 13:59
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      ešte raz a pekne poporiadku...

      :-)

      píšeš neuveriteľné veci:

      K tomu malá a dosť dôležitá poznámka: Toto sa mi deje už oddávna a nezáleží na distribúcii Linuxu, spôsobe inštalácie, mene užívateľa, dĺžke a sile hesla, PC zostave, druhu PC (desktop, laptop, netbook), dni v týždni. Prvýkrát som sa s tým stretol, keď som chcel, ešte vo Windows, vyskúšať prastarú distribúciu Linuxu - tuším to bol Gentus...

      vyjadri sa, ešte raz a zrozumiteľne a korektne ...

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:18
        Avatar _ Používateľ

        Tým som chcel len jednoducho povedať, že sa mi to deje VŽDY A ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ v textovom mode... Pripadá mi to ako kliatba :-)

        _
    • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:15
      Avatar lieko jr.   Návštevník
      ked zadavas password tak sa nezobrazuju znaky, napises heslo a potom potvrdis 
      alles
      
      • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:21
        Avatar _ Používateľ

        Veď som napísal, že mi klávesnica absolútne nereaguje - proste píšem heslo a nie sú žiadne hviezdičky namiesto znakov a keď potvrdím enter tak sa opakuje kolotoč (user: ... password: )

        _
        • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:30
          Avatar lieko jr.   Návštevník

          lebo to nic nezobrazuje ziadne hviezdicky ani nic, kurzor sotji ty napises heslo (nic sa nedeje na obrazovke) a potom potvrdis a prihlasi ta

          • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:37
            Avatar _ Používateľ

            ale ja darmo píšem heslo a potvrdím - ako som už uviedol, vždy sa len opakuje kolotoč požiadaviek od systému...

            _
    • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 14:39
      Avatar _ Používateľ

      A ešte opakujem: toto sa mi deje len v textovom mode, v grafickom prostredí mi funguje každé heslo normálne

      _
    • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 15:07
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      nedá sa absolútne nič napísať

      Ale dá, a neznamená to že by si bol v móde read only. Len to nezobrazuje heslo a ani hviezdičky ktoré ukazujú počet znakov ale normálne ho zadávaš. Len si daj pozor ak by si mal v hesle diakritiku a v textovom móde mal inú klábosnicu.

      • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 15:16
        Avatar _ Používateľ

        zrejme si nepozrel co som pisal naposledy o tom pisani hesla a potvrdeni. Mozem Ta ubezpecit, ze v hesle zasadne diakritiku nepouzivam a ani znaky, ktore su "prelietave" podla klavesnice (stahovave vtaky typu zavinac a spatne lomitko, pripadne Z a Y a pod)

        _
        • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 15:49
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ by bola doslovná pravda čo si písal, tak by bola podstata problému :

          • V rozbitom PAM (nepravdepodobné keďže sa jedná o rôzne distribúcie a zároveň v grafike Ti to isté heslo funguje bez problémov)
          • Vo vadnom hardware (nepravdepodobné keďže sa to deje na rôznych počítačoch)
          • V zarušení pásma bezdrôtovej klávesnice pri použití vezdrôtových zariadení ako napríklad BT slúchadiel ktoré lezú po rovnakých kanáloch ako obyčajná bezdrôtová klávesnica (nepravdepodobné keďže nepíšeš že by si riešil bezdrôtové spojenia)
          • Nepochopením že v textovom móde sa nezobrazuje heslo pri zadávaní. (pravdepodobné)
          • Nudou cez zimné prázdniny (pravdepodobné)
          • Úlohou na učňovke managementu (málo pravdepodobné, učni managementu sa obvykle ozývajú v inom CW)
          • Pokuse o naštartovanie serverovej distribúcie do single suer módu kde to pri štarte vyžaduje heslo správcu (nepravdepodobné keďže vtedy sa nepýta na užívateľské meno)
          Skús sem dať relevantné logy systému z času keď sa nedarí prihlásiť v textovom režime.

          • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 16:49
            Avatar _ Používateľ

            Na logy mozes zabudnut, instalaciu Linuxu v textovom mode od par neuspechov v davnej minulosti nerobim, ale tym to zacalo (pred asi 5 - 6 rokmi). A co sa tyka konzol a emulatorov terminalu - ked som neuspel som iba zatvoril prislusne okno (chcel som povodne doplnit ine prostredie do jednej z disrribucii SuSe a to sa dalo len v prikazovom riadku - ale to som uz vzdal - presiel som rovno na taku distribuciu Linuxu, ktora mi absolutne vyhovuje). A naozaj nejde o nepochopenie co sa tyka zobrazovania a nezobrazovania pri pisani hesla v textovom mode - bez ohladu na to, ze sa nic nedialo, som napisal heslo a potvrdil a vysledok bol VZDY taky ako ked chybne zadas heslo... Zrejme sa nieco take nikomu nestava, takze nechajme to tak. :-) Inac nepochopil som v tych "podstatach problemu" nudu cez zimne prazdniny (asi tym ze nie som student) a s tym ucnovskym manazmentom si uplne vedla :-)))

            _
            • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 17:06
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ja viem že môžem na logy ktoré objasnia príčinu chyby zabudnúť. Predsa len, podľa Tvojho popisu sa jedná o chybu ktorá sa prejavuje len u Teba a na všetkých Tebe dostupných inštaláciách. Inde v takom rozsahu nebola zaznamenaná.

              Danej jedinečnosti prispieva aj Tebou spomínaná distribúcia Gentus ktorá žila niekedy na prelome tisícročí a už dávno je slušne povedané za zenitom.

              S Linuxom robím od minulého tisícročia, a podobnú chybu som pár krát videl. Ale vždy bola viazaná na chybu jedného konkrétneho systému v jednom čase ktorému pri upgrade nesadli ručne pridávané autorizačné mechanizmy.Také niečo ale vyžadovalo zaškoleného správcu pri nasadení, a tak isto aj pri riešení vzniknutého problému (vulgo si to po sebe musel opraviť). Keby existovala takáto chyba Tebou uvedeného rozsahu počas niekoľkých mesiacov alebo rokov v rôznych distribúciách, tak by sa to prejednávalo na medzinárodnej úrovni. Už len kôli bulváru. Takže predpokladám, že si len chcel vyplniť nudný večer a nechcel si zo slušnosti použiť výtaz ktorý má na začiatku F alebo K namiesto G.

              • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 17:22
                Avatar _ Používateľ

                Ale ja som skutocne chcel vyriesit problem (ziadne vyplnenie nudneho vecera - ja sa nikdy nenudim)- je mozne ze pritahujem taketo zvlastnosti (je to vyvazene inymi a nadmieru pozitivnymi zazitkami v inej oblasti) - moja priatelka tvrdi, ze to, co sa mi deje v Linuxe pochadza z nejakych davnych udalosti z detstva alebo dokonca z minulych zivotov (samozrejme, ze to absolutne nesuviselo s nejakymi PC...) a treba to zo zivota odstranit nejakou metodou typu RUS Karla Nejedleho... :))

                _
                • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 19:46
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Keby si to chcel vyriešiť, tak sám neodmietneš pomoc pri riešení Tvojho problému ale dodáš tie logy. A keby ten problém reálne existoval v Tebou opísanom rozsahu, tak sa to rozoberá už niekoľko rokov za smiechu bulváru a konkurencie.

                  Takže buď sa tak strašne nudíš že až rozoberáš karmu namiesto technickej podstaty problému vedúcej k jeho odstráneniu, alebo sa Ti nasťahovali vesmírny jašteri do všetkej techniky vrátane chladničky a zámku od bytu.

    • RE: Password - Read Only? 19.12.2013 | 18:04
      Avatar xxxyyy   Návštevník

      Minulé životy??? Kam sme sa to dostali v tých debatách v Linuxe...