Blokovanie torrentov v routeri

Sekcia: Konfigurácia 25.12.2013 | 22:55
Linuxák   Návštevník

Čaute čaute. Prosím vás môžem nejako v routeri zablokovať stahovanie torrentov? Myslím nejako cez firewall. Mám tam možnosť blokovať porty od-do a vybrať aj TCP a UDP. Aby som ich mohol sem-tam odstrihnút bratovi keď mu nieje rady, sťahuje donekonečna a nemôžem sa dostať ani normálne na internet :) Ďakujem

    • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 15:15
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      blokni mu komplet mac adresu ;-)

      • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 16:05
        Avatar tomy   Návštevník

        v routeri za pár šupov nič nenastavíš, možno môžeš zadať porty.

    • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 16:31
      Avatar miiisa   Návštevník

      nepoznam tvoj router,ale pokial viem tak tak FW: DD-WRT - mal moznost na obmedzenie rychlosti pre jednotlive zariadenia.. ak si samozrejme dobre pamatam..

      • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 18:20
        Avatar Linuxák   Návštevník

        Je to taký modrý Zcomax router (model neviem) a je tam možnosť aj na nastavenie priority rýchlosti pre jednotlivé IP, ale to funguje akosi čudne.

    • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 18:17
      Avatar Linuxák   Návštevník

      Zasa úplne ho odstrihnúť ho nechcem, to by bolo moc podozrivé :)

      Tak som myslel že by som nejako porty zablokoval. Napríklad že by som zakázal porty 1024 až 65535 UDP. Len neviem či na tých portoch nebežia nejaké "užitočné" veci.

      • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 20:05
        Avatar tomy   Návštevník

        http://wiki.wireshark.org/BitTorrent

        Pravdou je, že skoro všetky dôležité služby bežia na < 1024, ale neviem či to bude účinné

        • RE: Blokovanie torrentov v routeri 26.12.2013 | 21:51
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pravdou je, že na zastavenie prevádzky torrentov sa v praxi používajú zariadenia v mierne odlišnej cenovej kategórii ako je nejaký routrík za dvacku. Zakázanie štandardných portov moc nepomôže, torrent klienti si ich nehajú povoliť cez uPNP priamo na routri aj s PAT. Istou možnosťou je nasatviť zníženie priority pre problematický stroj, ale to vyžaduje trošku výkonnejší router. Vzhľadom na agresivitu torrent protokolu je najvýhodnejšie aby si on sám obmedzil vyťaženie linky na max 30% reálnej prenosovej kapacity. Bez toho ho môžeš akurát tak kompletne odstrihnúť.