instalacia programu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2014 | 20:21
Peter   Návštevník

Dobry den, som zaciatocnik v Linuxe a neviem si nainstalovat program. Konkretne FreeRapid Downloader ktory som si stiahol a mam ho na disku. Skusal som to instalovat cez terminal prikazmi ako: sudo apt-get install. Vie mi niekto poradit?

    • RE: instalacia programu 04.01.2014 | 20:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ahoj.

      Najprv daj informáciu:

      Aký Linux používaš?

      Odkiaľ si sťahoval inštaláciu toho programu?

      Čo Ti konkrétne nejde, daj prípadnú chybovú hlášku na termináli.

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: instalacia programu 04.01.2014 | 20:46
      Avatar anonym246   Návštevník

      Nazdar, aby si mohol FreeRapid nainštalovať musel by si ho mať v repozitároch, ale tam zrejme nie je. Stiahni si ho priamo z oficiálnej stránky http://wordrider.net/freerapid/download.html. Je to tá verzia kde je ten tučniak. Keď to stiahneš a extrahuješ tak pomocou príkazu cd vojdeš do toho adresára a zadáš príkaz bash frd.sh (čím vlastne spustíš ten program). Snáď ti to pomôže, takto to robím ja :D

    • RE: instalacia programu 04.01.2014 | 22:18
      Avatar migrena   Návštevník

      alebo cez GUI:

      - rozbalit archiv
      - vo vzniknutom adresari najst frd.sh
      - zmenit opravnenia (pravy klik na subor a VLASTNOSTI a karta PRÁVA, zaskrtnut policko pre umožnenie spustenia ako programu )
      - dvojklik na subor a freerapid sa spusti (neinstaluje sa)
      
      Pozn.: Plati pre Mint 16 XFCE, ale mal som ho aj na inych distribuciach a grafickych prostrediach, takze postup by nemal byt prilis odlisny. Dolezite je ono policko, ktore umozni dany subor spustit ako program.

    • RE: instalacia programu 05.01.2014 | 13:02
      Avatar Peter   Návštevník

      Mam Ubuntu 13.10 Skusal som to v terminaly cez prikaz bash frd.sh ->vypisalo nasledovne: Failed to find a suitable java version. Required:1.6.5 or newer.

    • RE: instalacia programu 05.01.2014 | 13:40
      Avatar Peter   Návštevník

      Dakujem vsetkym za reakcie. Doinstaloval som Javu a program sa spustil prikazom bash. Som teraz trosku zmateny z novych pripon, ktore mi nic nehovoria, ale casom to snad pride.. Kazdopadne ten program netreba instalovat.. Mam este jednu otazocku. Ubuntu malo po instalacii Centrum softveru Ubuntu. Je to to iste ako program na spravu balikov Synaptic, len je to v inom ´šate´?

      • RE: instalacia programu 05.01.2014 | 16:16
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ

        V synapticu su jednotlive baliky (vratane napr. Kniznic), v CentreSoftware-u len programy, ktore si nainstaluju vsetky potrebne zavislosti samy