Externe disky

Sekcia: Ostatné 07.01.2014 | 13:53
Avatar listrdave Linux  Používateľ

Ahoj, pri kupe externeho disku ako su napr WD 2,5" ktore maju sifrovanie mi vravel kamarat ze obsahuje casto nejaku aplikaciu ktora sa automaticky spusti po pripojeni disku aby uzivatel zadal heslo. Samozrejme kedze nemam Win tak ci su bezne podporovane aj pre Linux alebo to radsej nemam riskovat a kupit si obycajny disk bez danych ficur a sifrovanie si rozbehat sam. Priznam sa ze by som asi chcel aby format disku bol ntfs.

    • RE: Externe disky 07.01.2014 | 14:31
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď tam bude nejaká ochrana od výrobcu, tak to bude deravé, to si ho fakt radšej šifruj sám. Nechápem ale NTFS, však s tým si môžeš narobiť akurát tak problémy. Veľa systémov s ním v základe nevie pracovať, ani staršie Windows.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Externe disky 07.01.2014 | 14:39
        Avatar listrdave Linux  Používateľ

        Chcel som to len aby som ho mohol zapojit aj na win a pouzivat na prenasanie dat na moje PC. Hm, to som si myslel ohladom toho sifrovania. A da sa to nejako vypnut. Hm takze asi lepsiee by bolo disk bez siforvania od vyrobcu. Ak som to pochopil spravne.

        • RE: Externe disky 07.01.2014 | 14:57
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Nikdy som sa s takým diskom nestretol, ale zo skúsenosti viem, že všetky tieto kvázi zabezpečenia sa dajú prelomiť nejakým softom čo si stiahneš z uloz.to.

          Inak netuším ako je na tom Windows s možnosťami šifrovania, takže možno fakt to bude musieť byť NTFS, to mi nedocvaklo keď som písal komentár.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Externe disky 07.01.2014 | 17:31
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Akurát doplním. Šifrovanie v NTFS by som neriešil, tie kľúče sa dosť blbo prenášajú. Skôr by som odporučil napríklad truecrypt a v ňom FS podľa potreby.