Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2014 | 13:49
Avatar listrdave Linux  Používateľ

Ahoj, surfoval som si netom a narazil som na zopar clankov na roote o dlazdicovych window manazeroch. Sam pouzivam Awesome ale priznam sa ze i ked vela veci sa mi nanom paci (takme 100% spokojnost). Behom pouzivania som nasiel zopar problemov ktore neviem ci su iba umna zlou konfiguraciou alebo su problemom Awesomu celkovo.

1. Problem prace zo swingom aplikaciami, rozbeham tam netbeans napr ale no uprimne neni to ono a dost casto mi to aj tak nejako seka resp mi vypne mys na apliakcii a nemozem v nej nikde kliknut.

2. Floating si myslim ze neni moc dotiahnuty, napr na eclipse mi to hlavne okno zobrazuje ako floating ale vsetky dialogy z neho mi uz dlazdicuje na celu plochu :(

3. Zobrazenie flash videi mi neroztahuje na celu obrazuvku kedze. Mam dva monitory a prehliadac sa mi defaultne zobrazuje na displeji monita notebooku ale ked ho prehodim na externy monitor tak pri fullscreene videa mi ho roztiahne iba ciastocne .. pride mi to akoby chcel dodrzat velkost okna na ktorej bol povodne nastaveny v stavanom monitore notebooku.
Druha vec co tam je co mi vadi, ze ked mam video zobrazene ako fullscreen akonahle prejdem na druhy monitor tak sa mi okno minimalizuje.

Tak sa chcem spytat ci nema niekto z vas skusenosti s dlazdicovym WM ktory zaroven dobre potporuje floating. Pripadne sa nanom nevyskytuju dane problemi. Ako som pisal mam pocit ze awesome ma iste problemy ale mozno to je iba mojou konfiguraciou predsa len ma uz nejaky ten rok mozno rok a pol :)

    • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 30.01.2014 | 17:30
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 30.01.2014 | 18:04
        Avatar listrdave Linux  Používateľ

        Presne to som si dnes cital a bol som zvedavy ci ho niekto pouziva resp co si onom myslia :D

        • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 30.01.2014 | 23:10
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ja ho mám nainštalovaný a začal som ho aj konfigurovať, je dosť easy, len nieje čas. Mám v pláne naň prejsť.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 31.01.2014 | 07:18
            Avatar listrdave Linux  Používateľ

            Ja ho skusim tento vykend, som celkom zvedavy, snad mi pomoze s niektorymi pataliami :D

            • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 31.01.2014 | 08:40
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tak problém s dialógmi ti zmizne, to ostatné zatiaľ neviem. V Debiane to má minimálnu konfiguráciu, som si myslel že sa to seklo, keď jediné čo bolo vidieť bolo číslo "1" v ľavom dolnom rohu :) Dosť vecí budem prenášať s IceWM, len teraz som úplne zasekaný a potrebujem aby mal deň 30hodín.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Dlazdicove WM a floating mod, skusenosti ake mate? 03.02.2014 | 21:01
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Ja som pomerne dávno prešiel na awesome a dá sa povedať, že neľutujem. Nie je to tak komfortné ako som pôvodne chcel, rozbehanie blbostí ako mountovanie diskov je ehm ako triafať pohybujúci sa cieľ, raz to rieši udev inokedy hal potom systemd s blbosťami ako policykit, consolekit ... no proste radosť hľadať prečo to nejde. V každom prípade momentálne môj desktop vyzerá takto (áno kopec floating okien, na ostatných plochách mám skôr dlaždicové).