Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2014 | 23:00
Tony   Návštevník

Zdravím, privítal by som Vaše postrehy a názory o tom, ktorá linuxová distribúcia / DE má najlepšiu slovenskú lokalizáciu. Chcel by som totiž aby ju využívali aj moji rodičia, ktorí nevedia po anglicky.

    • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 05:10
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      podľa mojej skúsenosti V sabayon s kde mám všetko v Sk. Ešte aj gimp. okrem toho sa mi to za pár mesiacov čo to používam ani raz nezdrbalo.

      • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 11:01
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Toto je veľmi skreslené tvrdenie. Distrá založené na Ubuntu, teda aj Kubuntu (KDE) je úplne preložené do SK. V ktorom distre nie je napr. aj spomínaný Gimp preložený??

        • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 15:05
          Avatar Martin   Návštevník

          V minte 16 kde

    • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 12:55
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Tony: este by si mohol pridat informaciu ake aplikacie budu rodicia pouzivat. Ako pisal janek-m, vsetko na baze Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu atd.)je dobre prelozene.

      • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 07.03.2014 | 10:03
        Avatar Tony   Návštevník

        Oni by pouzivali len takze zakladne veci ako je firefox a pripadne nejake office aplikacie. Ide skor o to aby pop-upy alebo menu boli poriadne prelozene do SK, lebo napriklad v LXLE, ktore je zalozene na Lubuntu dost velka cast menu je po anglicky.

        • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 07.03.2014 | 11:01
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          K Lubuntu sa nemôžem vyjadriť, nikdy som ho nepoužíval, ale Xubuntu, Ubuntu a aj Kubuntu sú veľmi dobre lokalizované do SK a Tebou spomínané aplikácie tiež.

        • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 07.03.2014 | 11:20
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Nemal si nejaké staré distro?

          lxpanel
          l10n: Updated Slovak (sk) translation to 100%
          New status: 297 messages complete with 0 fuzzies and 0 untranslated.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 07.03.2014 | 14:54
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Tony: ešte ma napadlo, že možno po inštalácii bude treba stiahnuť a inštalovať lokalizačný balíček pre Tvoje distro a zmeniť nastanevia, ak si ich neurobil počas inštalácie. Ale to nie je žiadny problém. Good luck.

    • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 14:09
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

      Prekladá sa prostredie a neviem o tom, že by platil iný "Gnome" preklad pre Ubuntu a iný pre daľšie distrá. Napr. KDE má preložené toto

      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • RE: Distro/DE s najlepšou slovenskou lokalizáciou 06.03.2014 | 14:19
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

        Pre Gnome hľadaj na Launchpad-e

        A samozrejme iný stav prekladu je u Cinnamonu, Xfce, Enlightenment, atd.. Osobne si myslím, že by sa mohli do prekladov zapojiť mnohí používatelia linuxu, ktorí majú záujem na zlepšení stavu lokalizácie do slovenčiny.

        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?