OpenGL

Sekcia: Hardware a Drivery 10.03.2014 | 17:52
Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

Zdravim mala otazocka, ako nainstalujem resp. ako sa vola balicek s OpenGL? Debian 7.4. Wheezy D.

    • RE: OpenGL 10.03.2014 | 17:57
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      ked dam vypis glxinfo | grep OpenGL tak tam nieje nic: (OpenGL extensions: )

      • RE: OpenGL 10.03.2014 | 18:02
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nemáš spojazdnený akcelerovaný desktop, akú máš grafickú kartu?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: OpenGL 10.03.2014 | 18:06
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          radeon r7 260

          • RE: OpenGL 10.03.2014 | 18:22
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            nemam na to nervy, uz sa mi podarilo doj..at aj driver... Este nikdy som pod linuxami nenainstalovat grafarnu tak aby splna pozadavky resp aspon aby chodila.. ci to bolo AMD alebo NVidia.. Nechapem preco je to take ake to je. VYvojari ovladacov by sa mi spamatat!

            • RE: OpenGL 10.03.2014 | 20:22
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tu máš návod. Osobne používam už pár rokov NVidie a nemám skoro žiadne problémy.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: OpenGL 10.03.2014 | 20:58
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                ja mam iba problemy. asi pred dvoma rokmi som strasne dlho a tazko instaloval NVidiu na laptop a musel som pouzit bumblebee aby mi to jak tak chodilo. teraz som siahol po amd a asi to je este horsie :) alebo mozno sa mi to uz nechce stale riesit, instalacia toho samotneho drivera nieje az taky problem (ved si mi to pomohol vyriesit) ale tie sucasti ma nicia.. a asi si mi chcel dat link, no neako ho nevidno :)

                • RE: OpenGL 10.03.2014 | 22:54
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Kurňa som asi omylom stlačil ctrl+z, takže tu je

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: OpenGL 10.03.2014 | 23:00
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    stava sa. diky

    • RE: OpenGL 10.03.2014 | 21:25
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Trváš na spojení debianu a grafickej karty ktorá vyšla na trh pred pol rokom? Takáto kombinácia vyžaduje trošku znalostí, ale to som Ti už myslím spomínal minule. Skús napríklad lubuntu 14.04. Predídeš tak rôznym zbytočným výkyvom.

      • RE: OpenGL 10.03.2014 | 22:24
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        ano spominal, len neviem prave ci lubuntu bude OK. ale dam na teba

    • RE: OpenGL 11.03.2014 | 15:01
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ahoj Hannibal.

      Potrebuješ totiž do svojho Debian 7.4. Wheezy dostať alebo proprietárny ovládač Catalyst Linux (fglrx 13.25.5 / OpenGL 4.3.12618), alebo najčerstvejší open-source ovládač Radeon (RadeonSI Gallium3D). Kód open source ovládača budeš možno musieť ťahať z Git repa.

      Neviem, aký je momentálny stav pre Debian.

      :-)

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: OpenGL 11.03.2014 | 19:32
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      no prinasam najcerstvejsie info zo sveta mojej nekonecne sa tahajucej problematiky.. Vcera som nainstaloval Lubuntu 14.04, krasne mi naslo v additional drivers driver lenze som tam nerozchodil steam ani firefox (cudne). Teraz som nahodil Ubuntu 14.04, tak isto s ovladacom grafarny, firefox chodi ale steam sa ani len neuraci instalovat a hadze error ktory mi nezobrazi :) Idem nahodit Debiana znovu a idem studovat navody, man stranky, knihy, wiki atd. ... Len nech to mam spojazdnene. Urobim image disku a odlozim do sejfu :) Jedine + na dnesnom dni vidim asi v tom ze som dostal do skrine Ninju 3 Rev. B, bolo to sice na p..ny chlp ale je tam. :)

      • RE: OpenGL 11.03.2014 | 21:06
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Mám lubuntu 14.04 odkedy vyšlo, a firefox na ňom beží bez problémov. Skús nájsť tú chybu a povedz čo a ako si inštaloval. Steam je pokiaľ viem X Session s zopár programami a tak by logy malo byť k dispozícii.

        Mimochodom, s tým debianom a pol roka starou kartou. To budeš potrebovať inú verziu ovládačov ako Ti spomínal Dodoedo a asi aj iný návod ako poskytol Bedňa. Ty budeš potrebovať najnovšie beta ovládače od výrobcu a tie budú potrebovať vývojársky balík aplikácií a k tomu asi aj novšie jadro Linuxu ako má ten debian. To preto som aj minule radil aby si sa nesnažil rozchodiť stabilný, otestovaný a tým pádom postarší software na železe ktoré bolo ešte horúce od výroby keď ho držali colníci.

        Holt, keby si povedal čo a ako si robil a aký to malo výsledok, tak by sa niečo dalo poradiť.

        • RE: OpenGL 11.03.2014 | 21:21
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          No pekne si to povedal stymy colnikmi :D ... Nieje problem stiahnut beta ovladace no stymy vyvojarskym balikom asi budem mat problem. Neexistuje nejaky sposob ako napriklad vo fedore ked som instaloval sposobom yum groupinstall grupa_balickov? Jadro sa da instalnut aj cez, trebars synaptic?

          • RE: OpenGL 12.03.2014 | 12:19
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

            :-)

            Ešte raz pre tvoju informáciu:

            Pre catalyst driver máš peknú wiki s celým postupom pre tvoj Debian, treba iba skontrolovať, či potrebuješ na tvoju GPU aj novšie jadrá (3.13 alebo vyš.) v Debiane.

            Pre open-source radeon driver je situácia (kvôli tvojej modernej karte) zložitejšia. Totiž potrebuješ minimálne Linux 3.13, a vývojovú verziu ovládača radeon, o ktorej ako som ti písal, že musíš si nainštalovať Git a stiahnúť čerstvulinkú verziu z Git repozitárov.

            Nuž, moja rada od boku je: nainštalovať (po kontrole či zodpovedá verzia kernelu, alebo treba vyššiu) do tvojho Debian proprietárny Catalyst, a počkať až príde open-source mesa balík a relevantné verzie.

            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: OpenGL 14.04.2014 | 22:25
        Avatar 111   Návštevník

        Ahoj, mám r7 260x a pod ubuntu mi beží v pohode aj steam. Mal som s grafikou problém, hneď po nainštalovaní ubuntu 14.04 ma hodilo len do konzoloveho modu. Tak som stiahol ovládače pre grafiku rovno zo stránky vývojara (catalyst 14.2 ešte vtedy) tam som mal problém že nešiel steam ale po vydaní catalyst 14.3 ide všetko ok.

    • RE: OpenGL 11.03.2014 | 22:20
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      no tak nainstaloval som aj lubuntu a robi to stale to ist. vid obrazok

      • RE: OpenGL 11.03.2014 | 22:30
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Odkiaľ a ako si inštaloval ten firefox a doplnky že sa nenaštartovala vstavaná služba na kolektovanie chýb aplikácií v *buntu?

        • RE: OpenGL 11.03.2014 | 22:39
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          normalne aom nainstaloval lubuntu. cez instalaciu sa stahovali balicky a po instalacii som dal apt-get update a upgrade. restartoval som nainstaloval som grafarnu s additional drivers, restartoval ale firefox stale nejde

          • RE: OpenGL 11.03.2014 | 22:50
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Pýtam sa preto, že mne vždy nabehol hlásič chýb *buntu, bez toho vstavaného hlásiča z FF ktorý sa ukazuje Tebe. Doplnky FF sa majú ako, neinštaloval si nejaké? Grafika má ktorý ovládač?

            • RE: OpenGL 11.03.2014 | 22:55
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              neinstaloval som iba to ci som pisal a robilo to aj hnes po instalacii. grafika je nainstalovana s proprietarnym ovladacom (fglxr) ale to stym asi nema co robit

              • RE: OpenGL 11.03.2014 | 23:10
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Tú prvú vetu skús napísať trošku zrozumiteľnejšie. A s tou druhou nesúhlasím. FF vyžaduje už dávnejšie mať chodiacu akceleráciu a občas ho dokážu skopnúť aj pozostatky po plugínoch. Ale to stále nevysvetluje prečo sa u Teba chová FF ako keby nebol inštalovaný ako súčasť distribúcie.

                • RE: OpenGL 11.03.2014 | 23:17
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  sorry som na mobile a kedze linuxos nema stranku pre smartphony tak to mam take mensie a nestiham pozerat chyby. takze som vravel ze som nainstaloval iba to co som napisal, cize system pak update a grafika. a ktej druhej casti, ano to pochopitelne potrebuje grafiku ale vravim ze to spravil aj hned po instalacii a vtedy tam je opensource ovladac.

                  • RE: OpenGL 13.03.2014 | 08:52
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Aj ja bežne používam mobil ktorý má menší displej ako počítač, a píšem s diakritikou. Skús opísať čo si spravil, v akom poradí a či máš stále aktívny open source ovládač alebo či to už ide. A ak to nejde, tak aké boli logy z inštalácie ovládača a zo startu X Window System.

                    • RE: OpenGL 13.03.2014 | 14:52
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      Ja pouzivam ENG typ klaves takze u mna diakritika nehrozi. Takze, po instalacii som vyskusal firefox (nesiel) potom som otvoril xterm a previedol update a pak upgrade, nasledoval restart systemu. Po restarte system nabehol v poriadku. Nainstaloval som cez Additional Drivers proprietarny ovladac (podotykam boli tam na vyber dva a jeden bol s update, vybral som si ten bez update), pockal som kym prebehol a dal som restart. Znova stroj nabehol, vsetko OK ale firefox hlasi tu istu chybu ako na zaciatku. Otvoril som synaptic a nainstaloval som STEAM a potom som odinstaloval firefox a znova nainstaloval. Otvoril som STEAM nech si postahuje updaty ale po kliknuti na ikonku nic nespravil, firefox hlasi stale to iste. Vypal som stroj a siel som nasraty spat. :) staci?

                      • RE: OpenGL 13.03.2014 | 18:20
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Ja som si nainštaloval klávesnicu s slovenskou podporou aby ma bolo rozumieť, a z toho dôvodu ju aj používam. A to aj napriek tomu, že ma to zdržuje.

                        Ten ovládač na grafiku bol verzie ktorá podporuje danú kartu? Mám nejasné tušenie že budeš potrebovať verziu ktorá je dosť mladá. A či ten popis stačí, tak to vieš len Ty. Ja sa pýtal aj na logy. V nich je obvykle viditeľná chyba.

                        • RE: OpenGL 13.03.2014 | 18:48
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          ja som si zvykol na anglicku klavesnicu so serverov a vyhovujemi, to ze nepisem diakritikov snad ospravedlnis, budem sa snazit pisat zrozumitelne. Ovladac, kedze som ho instaloval z Additional drivers tak predpokladam ze bol na moju kartu. No dnes som prepal na cisteho debiana 7.4 na druhom HDD a tam som stiahol najnovsi ovladac beta. Po nainstalovany potrebnych balickov som spustil instalaciu, cuduj sa svete bez akehokolvek erroru, sa nainstaloval no po restarte nenabehli X-ka. A este by som dodal ze som stiahol Lubuntu 14.04 beta 1, lebo dnes mi dosiel novy laptop Lenovo IdeaPad G500S a nainstaloval som ho tam, prekvapivo (sarkazmus) urobil to iste ako moj PC s Lubuntu. Ani firefox, nic tam neslo. Asi ma boh nema rad :) ... V logoch praveze nebolo ani makke f.

                          • RE: OpenGL 13.03.2014 | 20:18
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Tvoj predpoklad že sa výrobcom zverejnený ovládač okamžite dostane do vešetkých distribúcií je len zbožným prianím. To som Ti už vysvetloval, ale asi zbytočne. Spomínal som, že potrebuješ posledný beta ovládač. Pozrel si si verziu? A tak isto spomínaš že v logoch nič nebolo. Pozrel si sa do nich? Tak isto spomínaš že aTi padal firefox a jeho pád nebol odchytený *buntu crash bonzákom ani po aplikovaní záplat, pričom mne bežal bez problémov. Skontroloval si to médium z ktorého si inštaloval?

                            • RE: OpenGL 13.03.2014 | 20:39
                              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                              Ano vysvetloval, nie zbytocne, rozumiem tomu. Len asi nemam vhodne vedomosti na instalaciu resp. uvedenie do chodu grafiky na linuxoch. Ano, pozrel som si posledny beta ovladac ktory som aj aplikoval ale na Debiane. V Lubuntu som predpokladal ze v Additional drivers by to malo chodit a aj to chodi. Ta grafarna sa vazne a dobre nainstalovala ale zasa mi tam nesiel firefox a ine vecicky. V Debiane zasa opacne. Fedoru ani skusat nebudem z hladiska toho ze niesom si celkom isty ci podporuje STEAM a ci podporuje vobec grafiky taketo. A ano, pozrel som sa do Logov a znova prizvukujem, nic tam nebolo ale aby si ma nechapal zle, ked myslim nic tak vravim ze ten subor bol prazdny co je trosku nezmysel. K tomu mediu, stiahol som najskor Lubuntu 14.04 amd64 a ten to robil, dnes som stiahol Lubuntu 14.04 beta 1 amd64 a aj ten to urobil ale aj na uplne inom stroji. A este by som chcel dodat ze nespustim verzie 13.10 lebo mi nepusti X-ka. Vobec neviem preco... Vlastne Kubuntu mi spustilo ale s problemami a v additional drivers nebolo nic.

                              • RE: OpenGL 13.03.2014 | 21:17
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Vzhľadom na to, že tvrdíš že logy máš prázdne, tak sa znova utvrdzujem že si to inštalačné médium stiahol zle. To bude dôvod prečo si ho neskontroloval. Alebo len riešiš semestrálku.

                                • RE: OpenGL 13.03.2014 | 21:22
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  no ja pracujem a toto je moj osobny problem :) takze ak by si bol taky zlaty tak by si mi mohol hodit link kde stiahnem dobre instalacne medium. Lebo neviem ci na oficialnych strankach byva zle media.

                              • RE: OpenGL 13.03.2014 | 21:33
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                Ahoj, len otázočka odtiaľto si skúšal? http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Linux+x86

                                Dobre si myslím že máš R7 260 bez X lebo čo píšu tak podporovaná aj v bete je len R7 260X takže sa môže stať že ti to zatiaľ nepôjde.

                                • RE: OpenGL 13.03.2014 | 21:41
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  Zdravim ta. Ja mam tuto grafiku: ATI Radeon R7 260X 1G GDDR5 PCI-E HDMI / DVI-I / DP

                                  • RE: OpenGL 13.03.2014 | 21:55
                                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                    A skúšal si spustiť ten skript od AMD?

                                    • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:05
                                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                      skript?? spustal som sh "driver".run a ked neslo zo zaciatku tak sh "driver".run --force

                                      • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:16
                                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                        Čiže si to skúšal, neviem ako u AMD ale pri NVidie trebalo dať otvorené ovládače do blacklistu. A ešte jedna otázka ako si súbor .run bol si v konzole? ja pri inštalácii ovládačov grafiky (tiež .run) som v recovery móde aby som nemal spustené x-ka.

                                        • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:21
                                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                          doprdele, vidis to ma nenapadlo. pojdem to vyskusat. ctrl+ alt+F1 je tusim ta skratka do konzoly ze? len ked budem v konzole tak by som nemal vypnut gdm ale lightdm sluzbu? ci staci sa iba prepnut a instalnut?

                                          • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:25
                                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                            Ano presne to je skratka do konzole. Nie musíš vypnúť pred inštalovaním gdm alebo lightdm podľa toho čo máš.

    • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:23
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      a este som zabudol. tie otvorene ovladace, ako resp. kde je ten blacklist ateda rovno aj presne co by som tam mal pridat?

      • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:29
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        S týmto si niesom úplne istý nakoľko mám NVidiu ale myslím si že by sa ti malo spraviť automaticky pri inštalácii. Blaklist je na tu /etc/modprobe.d/ ak tam ešte nieje tak si ho sám vytvoríš. Ale najprv by som vyskúšal nainštalovať ovládače v konzole.

        • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:32
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          vyborne teda. uz ani neviem na ktorom disku a na akej particii mam jaky mam system :) vlezem do debiana stiahnem este raz ten beta ovladac a vyskusam to.

          • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:37
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Keď nevieš stiahni a reštartni a v grube vyber možnosť debian recovery a nabootuj do toho, prihlásiš sa tam ako root a spusti -run súbor a ak máš všetky náležitosti tak by sa ti malo nainštalovať.

            • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:40
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              nie to som povedal len tak lebo mam 3 disky a uz asi 7 distier a neviem kde trn debian bol na ktorom :) uz viem a idem stahovat

              • RE: OpenGL 13.03.2014 | 22:42
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Som zvedavý na výsledok

                • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:04
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  no uz to mam nainstalovane, teraz ako skusim ci mi to pracuje dobre aj s OpenGL? lebo stahovat hry na steame sa mi moc nechce :) ale v skutku, instalacia bez problemov.

                  • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:27
                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                    Poskúšaj, ale myslím že ti to bude fungovať.

                    • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:30
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      nemas pravdu :) .. stiahol som STEAM a hned pri starte ta hlaska pre ktoru som zakladal tuto temu, takze som na zaciatku... hlaska: OpenGL GLX context is not using direct rendering, which may cause performance problems.

                      • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:34
                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                        Ako si nainštaloval ovládač nenainštalovalo sa ti aj CCC či tam netreba niečo nastaviť

                        • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:37
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          samozrejme ze sa mi nainstaloval catalyst. neviem sice co nastavit ale OK :) ehm, ked kliknem na system information v STEAM -e tak mi krasne zobrazi ze je nainstalovana grafika. len mi to OpenGl neako nefakci.

                          • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:52
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            No neviem, čo ti teraz vypíše príkaz # glxinfo | grep OpenGL

                            Ináč tu testovali tvoju kartu a fungovala takže zádrhel bude u teba. Skús pohľadať verziu ovládača čo mali použité v teste.

                            http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=sapphire_r7_260x&num=3

                            • RE: OpenGL 13.03.2014 | 23:56
                              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                              libGL error: failed to load driver: swrast libGL error: Try again with LIBGL_DEBUG=verbose for more details. OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc. OpenGL renderer string: ASUS R7 260X Series OpenGL version string: 1.4 (2.1 (4.3.12795 Compatibility Profile Context 13.35.1005)) OpenGL extensions: (nefunguje mi formatovanie tu, alebo som tak blby uz ze to neviem urovnat :) ) vyskusam co tam nahodili. P.S.(samozrejme, vzdy je chyba medzi stolickou a klavesnicou)

                              • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:31
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                A ešte jedna vec neskúšal si nainštalovať ovládač z debian-backports mal by tam byť ten čo je na stránkach AMD ale je pripraveny pre debian.

                          • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:02
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            Len som to narýchlo prebehol nie je toto tvoj problém.

                            http://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/828937546084054258/

                            • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:07
                              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                              ooo ano je :)

                              • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:12
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                Tak skús čo tam radia, možno ti to pomôže, 32bit balíky máš,

                                • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:18
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  ake 32 bit baliky? naco presne? myslis toto: dpkg --add-architecture i386 . to mam, inak by som nerozchodil STEAM

                                  • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:23
                                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                    pri inštalovaní ovládača sa nepýtalo či má inštalivať aj 32bit knižnice lebo mne sa pri NVidie pýta.

                              • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:22
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                Ešte jedna vec ma napadla, tým skúšaním ovládačov nemáš tam bordel, možno by trebalo najpv všetky časti ovládača odinštalovať, vyčistiť systém a potom znova nainštalovať.

                                Lebo sa zdá ako keby si tam ovládač openGL nemal či tam nieje nejaký zádrhel v rôznych verziách balíkov.

                                • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:35
                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                  neboj, ja som uz cistu instalaci previedol :) a UZ TO IDEEEE :D vies v com bol problem? asi vcera som narazil na tomto fore na tuto temu:http://linuxos.sk/forum/22350/ tam bedna radi a dava do pozornosti oficialny navod od AMD. Ja som to presiel a na konci toho navodu je velmi dolezita vec, ked nainstalujes driver tak musis sa dostat do zlozky /usr/bin/aticonfig a ten script spustit s parametrom --initial :) ale bezprostredne po instalacii inak to bude blbnut. Tak som teda teraz natiahol recovery mod a tam som pustil instalaci ale POZOR s parametrom --force a preklikal som sa az na konec. Spustim som aticonfig a wualaaa je to tu. STEAM nevypisuje nic, prostredie ide, prikaz glxinfo | grep OpenGL vypisuje to co ma a hlavna vec: Hra sa mi spustila! :D Takze dakujem vsetkym zucastnenym na tomto probleme a hlavne tebe 7R7. Diky

                                  • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:42
                                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                    Nemáš zač, som rád že som ti trošku pomohol nakoľko som zatiaľ aj ja len pomoc prijímal. Tak nech ti funguje karta k spokojnosti a možno niekedy zaparíme, na steame som pod rovnakým nickom.

                                    • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:44
                                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                      hned si ta idem pridat :) P.S. (vsetko to je o skusenostiach ako vidim :) )

                                      • RE: OpenGL 14.03.2014 | 00:48
                                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                        Jo odteraz budeš ovládače na grafiku inštalovať ľavou zadnou :-),

                                        • RE: OpenGL 14.03.2014 | 10:10
                                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                          Hadam hej, este vyskusam tu Fedoru, co to povie ale najprv si o tom musim nieco precitat.

    • RE: ...., 13.03.2014 | 22:30
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Fedoru ani skusat nebudem z hladiska toho ze niesom si celkom isty ci podporuje STEAM a ci podporuje vobec grafiky taketo.

      Hannibalus,

      nuž vidím, že vôbec nepoznáš distribúciu Fedora Linux. Lebo keby si Fedora poznal, vedel by si, že je tam už dlho podpora STEAM-u, a podporuje tú AMD GPU o ktorej sa tu toľko hovorí ...

      stačí len chcieť poznať niečo iné. :-)

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: ...., 13.03.2014 | 22:35
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        tak jako ja mam fedoru xfce instalnutu na notebooku pracovnom a absolutne nemam snu problem. je to stabilne a redhatovske a to mi na pracu maximalne vyhovuje. alr nikdy som sa nezaujimal oto ci na nej rozbeham proprietarne ovladace a steam pravdupovediac.

        • RE: ...., 14.03.2014 | 00:01
          Avatar xexo   Návštevník

          A preco si sa nikdy nezaujimal hlbsie o Fedora?

          Som presvedceny o tom ze by si nemal tento problem ... nebud pohodlny a skus Fedora s Gnome 3. Lebo Fedora je hlavne o Gnome 3 alebo KDE ...

          Asi to nevies, ale toto Gnome 3 ma celkom dobry soft na virtualizaciu / Boxy. potom ti staci si stiahnut ISO obraz LiveCD distribucie ktoru chces vyskusat a spustis ho v Boxy ....

          • RE: ...., 14.03.2014 | 00:06
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Nepotreboval som sa zaujimat. Ked som kupil novy stroj tak prve kroky viedli k debianu a neskor teda aj *buntu lebo vlastnim STEAM a chcel som ho tam rozchodit. A kedze SteamOS vychadze s Debianu tak som si bol isty ze to je to prave orechove. A ano aj by bolo keby to viem spravit. Lebo teraz uz ten proprietarny ovladac tam je len OpenGL robi paseku.,. Hru spustim ale iba zvuk a cierna obrazovka (aj to je pokrok). Mozem vyskusat aj Fedoru ale zatial som sa dostal v tomto probleme s Debianom najdalej.

            • RE: ...., 14.03.2014 | 00:39
              Avatar xexo   Návštevník

              Jedna basic_rada, snaz sa instalovat proprietarne drivery z oficialnych repozitarov tej ktorej distribucie /napr Fedora ma RPM Fusion repozitare pre catalyst alebo nvidia/ a vsetko ti bude fungovat. A ak chces skusat na baze debian tak preco neskusis prave debian_testing =Linux Mint DE

              • RE: ...., 14.03.2014 | 00:41
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                no uz som to vyriesil ale rozhodne sa pozrem aj na tu fedoru. Tam budem musiet ale nieco aj postudovat lebo ako spominas tie repozitare mi moc nejdu do hlavy :) ja vzdy pridavam ako zaklad rpmforge a EPEL. Vyskusam, uvidim :)