tvorba grafov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2014 | 08:11
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

zdravím páni potrebujem do videoprezentácie urobiť pár grafov, môžu byť aj animované.Som to ešte nerobil, máte niekto nejaké skúsenosti s grafmi v Linuxe? Vďaka.

    • RE: tvorba grafov 18.03.2014 | 08:21
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Pozri sem: http://www.openoffice.cz/navody/grafy-v-openoffice-org-calc

      • RE: tvorba grafov 18.03.2014 | 08:30
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        Vďaka, dobrý link. Už je v záložkách ;)

        • tvorba grafov - téma uzavretá 18.03.2014 | 21:45
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Martin je spokojný, asi môžme tému uzavrieť

          • RE: tvorba grafov - téma uzavretá 19.03.2014 | 05:03
            Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

            No ak neexistujú aj iné alternatívy, tak áno. Ok, tak asi neexistujú.

            • RE: tvorba grafov - téma uzavretá 19.03.2014 | 08:32
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Samozrejme sú aj iné možnosti vizualizácie dát, keby si napísal čo presne potrebuješ.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: tvorba grafov 19.03.2014 | 08:17
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      V LibreOffice je ešte stále jeden problém a síce export grafov z Calcu do Writeru. Ak je potrebné vkladať grafy do textového dokumentu Writer, tak je v tomto prípade jednoduchšie tvoriť grafy priamo vo Writeri (Vložiť → Objekt → Graf) Postup tvorby grafov bude v podstate totožný ako v odkaze od vxmery ale bez použitia Calcu

    • RE: tvorba grafov 19.03.2014 | 13:05
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      ok, takže čo potrebujem. normálne nakresliť koláčovy a stĺpový graf, a dať to ako stopu cez video. nepotrebujem nič počítať, len kresliť. zadať hodnoty a uložiť graf. S tými tabuľkovými editormi typu Excel som nikdy nepracoval, vôbec nerozumiem princípu :)

      • RE: tvorba grafov 19.03.2014 | 13:24
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Tak ho vytvor rovno vo Writeri a iba zadaj nejaké hodnoty. V prílohe prikladám jednoduchý postup, ako na vytvorenie koláčového grafu. Raz som jednému pánkovi pomáhal s grafmi :) Možno ti trochu pomôže. vytvorený graf je potom možné uložiť aj ako obrázok.

        • RE: tvorba grafov 20.03.2014 | 05:00
          Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

          to som potreboval :) Ď!