HTML a priradenie videa...Pomozte

Sekcia: Programovanie 21.04.2014 | 01:22
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

Ahojte...Ucim sa html,momentalne zatial len s css...Mam doma servrik pre ktory si pisem stranku a chcem si tam nahadzat filmy vacsinou avi...Nainstaloval som si bluefish...Ked v nom dam priradit video cez tlacitko na videa,tak sa mi zobrazi len cierne okno prehravaca na stranke a ked to prepisem tak ako mi to funguje vo windows tj. : <object id="ie_plugin" classid="clsid:67DABFBF-D0AB-41fa-9C46-CC0F21721616" 

            width="320" 

            height="240" 

            codebase="http://go.divx.com/plugin/DivXBrowserPlugin.cab"> 

  <param name="custommode" value="stage6" />

  <param name="autoPlay" value="false" />

  <param name="src" value="Insidious Chapter 2 2013.avi"/>

  <param name="bannerEnabled" value="false" />

  <embed id="np_plugin" type="video/divx" 

  src="Insidious Chapter 2 2013.avi" 

  custommode="stage6" 

  width="320" 

  height="240" 

  autoPlay="false"  

  bannerEnabled="false"

  pluginspage="http://go.divx.com/plugin/download/">

  </embed>

Tak mi to aj tak nefunguje...Wo windows mi to ide fajn...Este jedna vec...Disk s filmami je mimo zlozku apache html servru kde su ulozene stranky atd...Ako mam priradovat cestu?Microsoft Web Expression 4 co mam pod windows mi automaticky kopiruje subor do zlozky so strankou,co je pod linuxom viac ako neprijatelne,lebo moj hdd s filmami ma 2TB a systemovy ma 500GB...Ako to mam poriesit tak aby tie filmy proste sli?Za kazdu radu dakujem,lebo tu uz penim par hodin nad tym...

    • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 09:54
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      prva vec, pridal by som tzv symlink vo webroote , to jest, bude sa to tvarit ako /var/www/videa napr., ale pojde to v skutocnosti do adresara s filmami, druhy problem je nazov suboru, ktory obsahuje medzery, alebo nevhodne znaky. odporucam premenovat nazov suboru bez pouzitia medzier, specialnych znakov a diakritiky, potom sa pohneme dalej.

      btw, k tomu prvemu bodu mojmu odporucam pozriet

      man ln

    • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 10:21
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      to co napisal Milan + si pozri nieco k problematike na webe, pretoze ten kod co si dal je prinajmensom zaujimavy. Nie je to az take zlozite. http://www.w3schools.com/html/html_videos.asp http://www.htmlgoodies.com/html5/client/how-to-embed-video-using-html5.html

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 11:34
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

        Dakujem...Uz som v stadiu studovania :) Ja som to chcel riesit aj dako formou mount,ale ten symlink je sympaticka vec.LUcoRP este jedna vec.Na ten tvoj navod som narazil uz skor.Otazka znie ze ci su takou formou zapisu podporovane vsetky druhy videii.V zozname ich teda moc nebolo (napr. take mkv atd. ...).Bude velky problem v zobrazeni a pluginoch v roznych typoch prehliadacov(neratam explorer,na tom mi grcia komplet cely design)?V konecnom dosledku by som to chcel mat pre min 4 zariadenia na domacej sieti a asi tak 5 zariadeni cez VPNku von s bezproblemovym zobrazenim v roznych prehliadacoch.Asi si to predstavujem moc jednoducho,ale zas mi je jasne,ze taketo cosi sa uz riesit muselo...

        • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 13:56
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Hmmm, a naozaj to chceš riešiť ako webovú galériu videí? Na niečo takéto sa zvykol pužívať buď DLNA pre SmartTV alebo Samba/CIFS pre počítače a multimediálne centrá. Na to nepotrebuješ elaboráty z HTML kódu. Ale, ak by si chcel niečo na štýl web galérie čo je podobné Youtube bez zombíka, tak sa to pred krátkym časom riešilo myslím na ABCLinuxu

          • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 14:23
            Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

            Ako sa tak do toho kukam uz peknych par hodin,tak mam pocit,ze zbucham si design a len download tlacidlo :D Spracovat 2TB filmov by teda asi haluz nebola :/ Co sa tyka multimedialnych prudov PlaystationMediaServer mi bezi fajn...Proste som chcel nieco na styl filmy online...

            • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:02
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Spravovanie 2T filmov na vytvorenie náȟľadov je v dnešnej dobe sranda, ale zbytočná. Ale, ak sa chceš hrať ...

            • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:10
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

              toto by sa dalo jednoducho a elegantne vyriesit batch-konvertnutim videi do ogg a naslednym php skriptom, ktory by si preluskal zadanu cestu, zobral vsetky subory v nej a vytvoril z toho standardizovane HTML a ktory odhadujem na +- 50 riadkov - ale ked mas problemy s HTML, tak PHP asi neporiesis :)

              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:12
                Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

                Aj k PHPcku sa raz hadam dostanem... :) Ale uvedomujem si,ze cez PHP sa da poriesit vela veci,lebo uz par rokov programujem v C++

                • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:18
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                  tak potom bude pre teba PHP piece-of-cake (alebo aj piece-of-shit :). Da sa to urcite poriesit aj v Pythone, bashi, whatever..., pripadne  si viem predstavit riesenie aj v C++

                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:28
                    Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

                    V cecku by som mal uz kooopec veci poriesenych,ale poporiadku...Z CSSka mi uz hrabe...Tak 8 hodin denne za tym sedim,ale uz to ma aj konecne daky tvar :) Potom planujem JavaScript,MySQL a nakoniec PHP...

                    • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:36
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:43
                        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

                        Dajme tomu :D 550 stranove PDFko za 5 dni :D Vela veci mi pride zbytocnych,ta dedicnost mi je sympaticka len do urcitej hranice...Ale inak super vec oproti klasickej HTML grafike.

                        • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:49
                          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                          jj, dokaze to pomoct, ale aj zavarit ked po niekom zdedis niekolkotisic riadkovy css subor, a ako bonus k tomu natvrdo nakodene styly mimo css suboru, tak to je potom haluz. Este ze existuju developer pluginy v prehliadacoch, kde si dokazes v ralnom case menit kod  a pozerat sa ako sa to sprava :)

                          Myslim ze zakladom je pochopit inline vs block elementov a nezabudnut ze nie vsetky inline su inline a nie vsetky block su block. Potom to uz ide samo.

                          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:47
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ

                        :-D

    • RE: HTML a priradenie videa...Pomozte 21.04.2014 | 15:59
      Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

      Este tomu dam tak tyzden a teda dufam...Co som kukal aj menu vselijake,tak z vela veci som este kon,ale chce to cas a cvik...Ta Java mi vrta hlavou,co som videl funkcie niektore,tak velmi elegantne riesenia,mo miesat to nejdem,je toho hodne...