CSS ci JavaScript?

Sekcia: Programovanie 09.05.2014 | 21:32
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

Cavte...Tak sa pytam zas :D js postupujem celkom fajn,az som v knizke dosiel na stylovanie v js...V podstate veci co zvladam miestami aj krajsie v CSSku,je potrebne sa to nejak hlbsie ucit,ci mozem kludne pouzivat cssko na riesenie designovych zalezitosti?Pytam sa to z toho profesionalnejsieho hladiska,ci je to na programatorovi aj v praxi,alebo to udava firma...A ked sa uz pytam tak aky je vas nazor na frame tagy a praca s nimi?V jednej literature pisu,ze vynechavat v druhej zas ze aj nie...Dakujem zas za kazdu radu... :)

    • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 09:18
      Avatar Benji Arch, Debian, Mint  Používateľ

      Na riešenie dizajnu vždy iba CSS, cez JavaScript by som riešil štýly iba v prípade, keď je to nutné ako súčasť aplikácie, napr. máš  niekoľko farebných tlačítok, a keď na niektoré z nich klikneš, podľa toho sa zmení farba pozadia celej stránky, a pod. Inak tam sa nie je veľmi čo učiť, všetky názvy CSS vlastností sa v JS píšu rovnako, ibaže namiesto pomlčiek v nich začínaš veľkým písmenom, napr. box-shadow -> boxShadow). 

      Frame tagy by som tiež radšej nepoužíval, zaviedol ich Microsoft a určite len kvôli reklame :P

    • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 09:44
      Avatar Siky   Návštevník

      Ako pisal Benji na stylovanie pouzivat iba CSS. Ale napr aj na zmenu tlacitok po prechode by som pouzil rovnako css da sa to elegantne spravit cez :hover.  Ja by som v js pouzil len volanie class, ktore si zadefinujes v css. Pozri si css3 a tam sa daju naozaj super veci spravit. Hlavne mensia zataz na stranku s css ako pri js

      • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 12:09
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

        Dakujem...V CSSku robim velmi rad,len som nevedel ci sa pri javascripte neziada prave pouzivanie vlastnosti js...CSSko sa da kludne volat ako class z funkcii,takze tam bez problemov...Este raz dakujem,aj ked by som mal tych otazok podstatne viac nakolko sa to ucim posledne dni vo velkom,len nechcem byt jediny hlupak co sa ty stale nieco pyta,ako vsimam,nik iny tu otazky nedava...

        • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 12:33
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          v starej robote chcel klient flashovinu do CSS ... tak som to spravil (porovnaj s flashovou verziu o link nizsie)

          Iba v CSS Flash verzia

          • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 12:45
            Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

            Flash je o poznanie krajsia zalezitost...Ja som si uz porobil vselico,ale dopdown menu mi nejak stale unika...A na tie som na strankach zatazeny,mam pocit,ze to chce dalej len sprtat,ale take cosi by so najradsej uz chcel vediet zbuchat aj ja...

    • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 14:53
      Avatar Igor Vojtek Ubuntu  Používateľ

      Záleží na čo to presne potrebuješ, skôr či neskôr budeš potrebovať oboje. A hoci súčasné css2 nevyzerá oproti js nič moc css3 je na tom o dosť lepšie.

      Ak niečo ukladáte do pamäte, pamätajte si kam!
      • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 15:26
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ

        Js je technickejsia zalezitost,ale aj tak jed som s js zacinal myslel som,ze to bude nieco ako c++,to by som uz stvaral ine veci so strankou...Citam JavaScript Profesionalne,ma to cca 1100 stran,mam za sebou viac-menej uspesne 600,ale nieco take ako zapis do suborov a tvorenie vlastnych funkcnych tried myslim ani nepride...Co sa tyka ucenia sa,tak napredujem,ale domaci projekt na ktorom pracujem mi zmrzol,lebo mam 10x 2TB diskoveho priestoru a na kazdom mam data,chcel som si spravit nieco take ako filmy online,lenze aby som v kazdej verzii vzdy ked sa posuniem manualne kopiroval linky do kodu je na jedneho cloveka proste nerealne...V c++ by som si vytvoril template triedy ktora by len raz nacitala napr. cover k filmu,jeho link na ftp,link na recenziu a link na trailer a opatovne by som ti tu "databazu" uz len v kode volal...To mi vadi dost...A vadi mi Internet Explorer...Par problemov som mal aj vo firefoxe,ale explorer mi z textur a postavenia objektov na stranke narobi horzny bordel...Chrome,Opera a Safari tie su fajn...

        • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 23:15
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          ak sa nemylim, JS ti nezapise do suboru, ale v spolupraci s PHP cez ajax to dosiahnes ...

        • RE: CSS ci JavaScript? 10.05.2014 | 23:16
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          plus optimalizuj pre IE 8 a vyssie momentalne ... to vies urobit specialnym CSSkom, napr. ie.css, kde len UPRAVIS, NENAPISES NANOVO jednotlive triedy a cez podmienku to nacitas v HTML