Greenie

Sekcia: Ostatné 13.05.2014 | 17:10
hudini   Návštevník

Hura, Greenie zije!

Blahozelam Stanovi, za 2 dni ma viac ako 1400 stiahnuti, udrel kliniec po hlavicke.

http://sourceforge.net/projects/greenie/files/stats/timeline

    • RE: Greenie 13.05.2014 | 18:53
      Avatar dedo   Návštevník

      staviť na Lubuntu je správna voľba. Pekné. Držím palce šikovnému mladému mužovi.

    • RE: Greenie 13.05.2014 | 19:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      No a perla je že slovenské Ubuntu má najviac sťahovačou z USA :-) Tak Stanovi držíme palce.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Greenie 13.05.2014 | 22:23
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      To znamená, že máme LTS?

      • RE: Greenie 14.05.2014 | 12:09
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        áno. nemyslím si že má zmysel robiť upravené verzie iných ako LTS vydaní, ten rozdiel v podpore je obrovský.

    • RE: Greenie 14.05.2014 | 11:06
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Nuž, ak je táto správa pravdivá, tak by som uvítal aj vyjadrenie Standa Hofereka :) Pochváliť sa a odprezentovať niečo, nie je hanba.

    • RE: Greenie 14.05.2014 | 11:07
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Prip=ajam sa ku gratulácii. Správičky sú vľavo hore a blogy sú naspodku.

      • RE: Greenie 14.05.2014 | 12:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        a vieš, že by som rád o tom napísal blog? Problém je v tom, že nech to napíšem akokoľvek, tak to bude niekomu strašne vadiť a urobí z toho väčšie haló ako zo smrti Bartošovej :)

        • RE: Greenie 14.05.2014 | 12:29
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          Stando,

          rozumný človek si Blog prečíta a urobí si úsudok sám, prípadne napíše konštruktívny názor :) Ono je vždy najľahšie iba kritizovať. Keďže Greenie som jedným časom používal k úplnej spokojnosti, je logické, že ma premohla zvedavosť - info o pravdivosti tejto správy som našiel na DistroWatch a už sa teším na testovanie.

          Osobne Ti držím palce a teší ma, že si sa k projektu Greenie opäť vrátil :)

          • RE: Greenie 14.05.2014 | 12:38
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            vrátil ako vrátil, veľa času na linux ani knižnicu nemám a až tak veľa roboty na tom nebolo. Vlastne... opíšem zanedlho v blogu, nejaké tie subjektívne veci čo ma k tomu viedli :)

            • RE: Greenie 14.05.2014 | 17:13
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Napíš, veď nato sú blogy.

              • RE: Greenie 14.05.2014 | 18:17
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                +1

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Greenie 14.05.2014 | 13:20
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Ja sa osobne na blogíček teším. Update: zatiaľ 1.791 stahnutí :) Dobrá práca

    • RE: Greenie 17.05.2014 | 19:08
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

      Aký je rozdiel medzi tými minoritnými verziami? Je nejaké "release info"?

      • RE: Greenie 18.05.2014 | 00:44
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Áno, priamo na sourceforge

        • RE: Greenie 18.05.2014 | 14:24
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

          pozeral som, neviem to nejako nájsť. daj to aj niekam na web, nech je to prehľadné.

    • RE: Greenie 18.05.2014 | 15:44
      Avatar aNAKONDA   Návštevník

      Nechceš nič hľadať, chceš iba provokovať aby si mal dobrý pocit (ako za starých čias ved si mnohí pamätáme tvoje komentáre) http://sourceforge.net/p/greenie/blog/2014/04/en-release-notes-for-greenie-e-book-1404/

      V každom prípade je to klasické lubuntu s pridanými programami, ktoré Stano považoval za potrebné. Nie je tam oproti oficiálnemu vydaniu príliš veľa zmien v systéme, dokonca aj boot screen sa nezmenil.

      Chyby nájdeš hocikde na nete a medzi tými čo chýbali mne by som dal napr problem s pripojenḿ na wifi siete, samozrejme aj absenciou net-apletu v systray, ale ved to si musí vyskúšať každý sám... :-)

      • RE: Greenie 18.05.2014 | 19:31
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

        blog som našiel, ale nevidím, kde sú tam rozdiely medzi tými minoritnými verziami (to je to, na čo som sa pýtal). prosím, vypíš mi ich z tho blogu. ale samozrejme, je lepšie si do mňa kopnnúť (ako za starých čias), však?

    • Greenie 28.05.2014 | 13:15
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Nejako nechápem, čo má spoločné Greenie a PZP, kua.

      • RE: Greenie 29.05.2014 | 22:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Greenie.sk ukradla mafia, rád by som s tým niečo urobil

        • RE: Greenie 30.05.2014 | 00:19
          Avatar jajááj   Návštevník

          Sú to hajzli a sk*** štát s tým nič nerobí už roky. Na Slovensku je to tak !

        • RE: Greenie 30.05.2014 | 10:58
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Mal si si aktualizovať kontaktné údaje, prišiel by Ti informačný email včas. Inak, doménu Ti neukradli, mal si ju len v prenájme. A pokiaľ Ti ju predtým hosťovala EVAH-0016 cez ARAI-0001 tak ako mi píšu nedôveryhodné zdroje, tak sa jej ozvi. Kontakt na ňu máš, hoci aj cez whois.

    • Greenie 29.05.2014 | 22:29
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Verím, že chuť do práce a dobré nápady Ti neukradnú!

    • RE: Greenie 30.05.2014 | 18:41
      Avatar Miso   Návštevník

      Ahoj, ako v Greenie rozchodim asus my cinema u3100 mini plus ?

      • RE: Greenie 31.05.2014 | 00:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        rozchodil si to na inej distribúcií? rád by som pomohol, ale nemám s televíznymi kartami žiadne skúsenosti pod žiadnym OS :)

        • RE: Greenie 31.05.2014 | 19:40
          Avatar Miso   Návštevník

          Ano islo mi to v ubuntu 13.10 , robil mi to jeden chalan, ale na greenie to nevie urobit, nevadi, nebudem pozerat telku , ale aj tak dakujem.

    • RE: Greenie 01.06.2014 | 13:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      pre záujemcov, je už aj desktopové vydanie. vôjde sa na CD

      link

    • RE: Greenie 17.06.2014 | 04:37
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      ak by sa niekto zaujímal o testovanie, tak tu je aj desktop verzia a pripravujem trochu novšie vydanie s pár drobnosťami. popis hodím poobede. na stiahnutie

    • RE: Greenie 23.06.2014 | 20:45
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Pripájam sa ku gratuláciám...pekná práca Stano.

    • RE: Greenie 22.08.2014 | 23:52
      Avatar Martin D.   Návštevník

      K O N E Č N E je to tu opäť nový náš Slovenský linux

      S týmto som s linuxom začal byť tak trochu viac kamarát, teraz so síce PClinuxOS, ale to ma neodradí a už sťahujem a idem vyskúšať. Vrelá vďaka Stanislav. Už som si ako linuxák myslel, že už to meno budem poznať iba na e-knihách. Síce skvelých, ale toto tu už chýbalo. Ďakujeme

      • RE: Greenie 23.08.2014 | 11:35
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        PCLinuxOS si pamatam este z cias Textara, bola to vtedy popularna a rozsirena distibucia,asi na urovni rozsirenia Ubuntu. Potom sa tim rozhadal /po vaznom ochoreni Textara - neviem, ci este vobec zije/ a chlapci pod vedenim Nemca, ktoreho meno si uz nepamatam a ceskeho programatora Smida robili ine distro.

        A Stanovi tiez dakujem za snahu, vysledok u mna je momentalne taky, ze Greenie mam na netbuku MSI a mal som na notbuku Acer Aspire, ale tam sa mi to predvcerom rozsypalo a ja som naistaloval Xubuntu. Podrobnosti som uz ventiloval na fore ubuntu.cz - Nitra-SR.

        • RE: Greenie 23.08.2014 | 13:19
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          ahoj Distefano. Ak chceš, naučím ťa dávať klikateľné odkazy, je to veľmi jednoduché. V podstate stačí kliknúť na ikonku vytvoriť odkaz a skopírovať adresu z toho fóra.

          PCLinuxOS poznám. Nikdy nebol veľmi rozšírený, to je len tak trochu Distrowatch blud, môžem niekedy vysvetliť. Ale je to dobrý systém, bol som s ním spokojný a KDE prostredie tam fungovalo aj na starších počítačoch rýchlo. Má ale menšie repozitáre, v porovnaní s väčšími distrami. Pre normálneho človeka však plne postačuje.

          • RE: Greenie 23.08.2014 | 16:09
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Stano, prave to kopirovanie nechcem robit, som tak zvyknuty z for, kde to nemaju radi, ba priam to zakazuju /napr. fora o mobiloch, ked chces nieco linkovat z inej slovenskej alebo ceskej stranky/. 

            Distrowatch-u som potom ja viac veril aj verim, tak okolo r.2005-6 bol PClinuxOS dokonca pred Ubuntu. O jeho tvorcovi - Textarovi z USA som ale uz velmi davno nic nove necital. Ti novi tusim robia distro Unity. Stranku a forum pclinuxos.cz obcas aj dnes navstivim.

            • RE: Greenie 23.08.2014 | 16:51
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Sorry, ten borec od PCLOS je Texstar a jeho distro bolo pred Ubuntu v r.2007. 

              • RE: Greenie 23.08.2014 | 19:35
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                Asi v roku 2011 bol pclinuxos hore, ale v počte klikov na dw. Pokiaľ ide o používateľov tak má pclinuxos máličko v porovnaní s ubuntu, mintom či fedorou

    • RE: Greenie 25.08.2014 | 19:22
      Avatar Livan   Návštevník

      Chcem sa opýtať, či sa plánuje aj 64 bitová verzia Greenie? Tá 32 bitová má určité obmedzenia, ktoré ovplyvňujú jej použiteľnosť. Napríklad na mašine s 4GB RAM to robí zvláštne veci. Navyše niektoré programy sú iba v 64 bitovej verzii a neidú nainštalovať. Napr. viber. 

      • RE: Greenie 25.08.2014 | 19:27
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        áno, chcem v najbližšom čase o tom napísať blogový príspevok. Mám v pláne pustiť sa naraz v jednom projekte do týchto troch vecí:

        - 64bit OS

        - KDE 4 (verzia z LTS repa, momentálne 4.13)

        - upravený metabalík z greenie 9

        Pochopiteľne sa to nebudem snažiť natrepať na 1CD, to by bola samovražda - a zároveň tam chcem dať čo najmenej GTK programov, ideálne žiaden. Kedy to ale bude hotové aspoň trochu, to neviem. Ale rád by som to stihol do 14. septembra, keď bude mať Greenie 7. narodeniny! Ako ten čas letí :)

        • RE: Greenie 25.08.2014 | 20:12
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Čím chceš nahradiť gimp?

          • RE: Greenie 25.08.2014 | 20:19
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            ťažko povedať. problém je v tom, že v programoch typu krita a spol zatiaľ nemám prehľad - takže si musím nájsť čas a omrknúť to. je tu aj možnosť pridať priamo gimp, alebo ho nepridávať.

            máš nejaký dobrý nápad?

            inak ešte som si nie celkom sure ohľadne video prehrávača. Dragon je dobrý, alebo po niečom inom siahnuť?

            • RE: Greenie 25.08.2014 | 20:32
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              stano, nenahradzaj GIMP. Ten tam ide jak po masle. ...Greenie bude mat uz 7 rokov? :)

              • RE: Greenie 25.08.2014 | 21:03
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                ešte neviem, či tam bude. ako hovorím, musím si najskôr prezrieť grafické programy, ktoré priamo pasujú do KDE.

            • RE: Greenie 25.08.2014 | 20:40
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pre potreby Gimpu vznikol GTK (Gimp ToolKit), a z GTK sa narodilo Gnome. Odstránením Gimpu sa tým pádom dokážeš zbaviť základnej väzby na Gnome. Ale, čím to nahradíš? A koľko to bude potom zaberať miesta na disku a v RAM?

              • RE: Greenie 25.08.2014 | 21:05
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                som samozrejme oboznámený s históriou gimpu a gnome :) o kde toho veľa neviem, tak sa budem samozrejme zladiť balíky tak, aby to bolo dobre použiteľné. uvidíme. ako dobre poznáš kde a grafické programy na rastrovú grafiku? vieš niečo poradiť?

                • RE: Greenie 25.08.2014 | 21:44
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Preformuloval si otázku ktorú som položil ja. Skús ju teda zodpovedať.

                  • RE: Greenie 25.08.2014 | 22:01
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                    zodpovedal som viac ako raz. alebo použijem gimp, alebo ho nepoužijem, alebo použijem podobnú kde/qt aplikáciu, napríklad krita. Zatiaľ ale v tom nemám veľmi prehľad a musím sa v tom zorientovať. Tak... a ktorá časť čoho bola nezodpovedaná?

                    • RE: Greenie 26.08.2014 | 08:59
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Pýtal som sa čím chceš nahradiť Gimp. Ty si tú otázku otičil s5 na mňa, že čo Ti pdporúčam ako editor rastrových obrázkov namiesto Gimp-u. Nič Ti neodporúčam, len ma zaujímalo či výsledok bude pre zmenu klon Kubuntu s poprehadzovanými nastaveniami alebo zas mix grafických toolkitov. Grafické prostredie KDE/QT ma nezauíma. A viem že v prípade OSS rastrových editorov pre Linux ktoré sú dostupné zdarma je to bieda. Na editovanie fotiek z fotoaparátu je trochu dosť problém rozchodiť rozumnú hĺbku farebného kanála smerom na monitor. Pri fotkách z mydlovej krabičky, alebo fotkách z pinhole camera je situácia benevolentnejšia.

                      • RE: Greenie 26.08.2014 | 16:11
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                        ok, takže nič neodporúčaš. tak opakujem odpoveď, že pozriem čo je k dispozícií a omrknem to. možno bude gimp, možno niečo iné a možno nič. uvidíme... zmes rôznych knižníc nechcem. ale je jasné, že gimp má oveľa menej závislostí ako niektoré iné gtk programy. Uvidím aj podľa miesta. Zatiaľ je najvážnejším kandidátom krita.

                        • RE: Greenie 26.08.2014 | 18:04
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Tú zmes závislostí tam budeš mať vždy. Ak dáš gimp do KDE desktopu, tak to dopadne tagmer identicky ako keď dáš VLC do Gnome či LXDE alebo XFCE desktopu.

                          • RE: Greenie 26.08.2014 | 18:12
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                            a tomu sa chcem, ak to bude možné a celkovo prínosné, vyhnúť. Osobne napríklad VLC používam v každom OS a pasuje do čohokoľvek - no ľudia s ešte horšími krámami ako mám ja sú radšej s niečím, čo pasuje hneď. Nedá sa každému vyhovieť.

                            Väčšinou robím ISO obraz tak, že to orežem čo sa dá o veci, ktoré tam nechcem, a následne pridávam čo chcem, program za programom - a všímam si závislosti. Inak taká pikoška, Linux Mint mal kedysi v jedinom, vtedy GNOME 2 vydaní, Amarok. Dnes by sa tam asi nedostal, zvlášť keď sú tu programy ako Exaile, Clementine a neviem čo...

      • RE: Greenie 25.08.2014 | 21:24
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        64 bitova verzia by sa zisla aj mne, kvoli programu Viber som na jednej masine musel nahodit Xubuntu, ktore sa mi tak zapacilo, ze neviem, neviem.

        • RE: Greenie 25.08.2014 | 22:04
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          to rád počujem, no kde + 64bit asi nebude najlepšou možnosťou pre netbooky a staršie počítače.

          • RE: Greenie 25.08.2014 | 22:39
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Ale kazdy nema netbooky :) niektory maju aj dobre stroje a 64 + KDE je faj a nie az tak narocne si myslim

    • RE: Greenie 25.08.2014 | 21:07
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Pokial spravis Greenie x86_64 a das tam KDE tak to by stalo aj za hriech :)

      • RE: Greenie 25.08.2014 | 22:49
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Len sa tým stratí imidž rýchleho, nenáročného distra vhodného aj pre staršie stroje.

    • RE: Greenie 26.08.2014 | 18:59
      Avatar Ivan Lindovský   Návštevník

      Som tak trošku za dve varianty a sice 32bitové greenie s LXDE a 64bitové s KDE. Prvé bude pre netbooky a staré mašiny s max. 2GB RAM a to druhé na silnejšie stroje s minimálne 4GB RAM. Tým by sa aj vlk nažral aj koza by ostala celá.

      • RE: Greenie 26.08.2014 | 19:11
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Konečne rozumná reč. Takže 32bit Lubuntu greenie a 64Bit Kubuntu greenie. Potom sa pochvál čím sa budú Tvoje metabalíky líšiť od metabalíkov lubuntu-desktop a kubuntu-desktop.

        • RE: Greenie 26.08.2014 | 19:54
          Avatar xhc Debian /AwesomeWM  Používateľ

          zrejme jablkami :-)

          History: Ubuntu 5.04 -> Kubuntu 5.10-7.10 -> OpenSuSE 10.3-11.3 /KDE | 2012-2013 Arch Linux /AwesomeWM
        • RE: Greenie 26.08.2014 | 20:12
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          mám napísané na blogu. Metabalíky ešte neviem ako urobím, či dám aplikácie a súbory samostatne, ako to bolo doteraz, alebo nie. Aj keď celkom neviem, či je dobrý nápad dávať vôbec všetky aplikácie do metabalíka, narobilo by to problémy s programami čo sú cez ppa.

          • RE: Greenie 26.08.2014 | 21:04
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ani nie. Ppa a iné pravidelne netestované repozitáre robia zlobu. Závislé balíky sa v nich menia rýchlejšie ako si to všimne zvyšok prispievateľov bez koordinátora. Ak si frajer, tak založ vetvu s stabilným a otestovaným LXQT prostredím, tým zoberieš vietor z plachiet KDE a aj LXDE.

      • RE: Greenie 26.08.2014 | 20:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        však o tom som hovoril, či nie? alebo aspoň mi to tak bolo jasné. KDE 64bit potrebujem a jednoduchší 32bit OS tiež. A navyše podpora je dobrá, keďže sa chcem kompletne vyhnúť všetkým vydaniam čo nie sú LTS.

    • RE: Greenie 26.08.2014 | 19:21
      Avatar Livan   Návštevník

      Ešte ma napadla taká myšlienka, neviem nakoľko je realizovateľná - keďže greenie.sk je už obsadená, čo tak založiť greenie.eu alebo greenie.com či greenie.lin Dá da také niečo?

      • RE: Greenie 26.08.2014 | 20:09
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        greenielinux.eu? Tam je Bakyho robota

        • RE: Greenie 26.08.2014 | 22:37
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Hlavne to Stano hoď na rozumný hosting, SourceForge pokladám za to skoro najhoršie čo som videl.

          Nájdi si niečo ala GitHub, kde ti ľudia bez problémov budú prispievať. Kde sa bude dať jednoducho komunikovať a budeš informovaný o všetkom kto ti tam do toho kecá. Stačí sem občas hodiť linky na bugzillu a features, budeš to mať pekne zoradené aj z históriou a každý problém budeš riešiť v extra vlákne a všetci si môžu pozrieť v akom je to momentálne stave.

          Niečo rozbiješ ľahko sa v histórií vrátiš k tomu ako si to mal, atď, atď, nehovoriac o sociálnom rozmere.

          Ak s tým máš problém, tak som ochotný s tým pomôcť.

          Hasta la vista.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Greenie 27.08.2014 | 05:17
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Zlatý si, díky

            • RE: Greenie 27.08.2014 | 07:07
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ak sa nič nestane, večer by som mal byť pri kompe, naštartujem jabber a ideme na to.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Greenie 07.09.2014 | 08:30
                Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                Panstvo, a ako to teda dopadlo?

                • RE: Greenie 07.09.2014 | 08:36
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                  inštalujem jabber klienta akurát, konečne voľný deň... niekedy makám 6 dní v týždni.

                  • RE: Greenie 07.09.2014 | 21:10
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    A Greenie pôjde na GitHub aj keď sa na hlavu postavíš. Taká priateľská komunita ako je tam nikde nenájdeš.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Greenie 07.09.2014 | 08:42
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                inak na gmaily som kvôli telefónu stále online, takže jabber čo je zároveň moja mail adresa mám stále. jabber a icq však už dlho nepoužívam, mám mail a fb.

    • Greenie 08.09.2014 | 12:44
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Všetko najlepšie k narodeninám, Greenie :)

      • RE: Greenie 08.09.2014 | 14:19
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Prave dnes? Tiez sa pripajam.

        • RE: Greenie 08.09.2014 | 14:36
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
          • RE: Greenie 12.09.2014 | 17:31
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Som rád, že sa na tento web dostali nejaké informácie o Greenie, myslím si však, že by Stano Hoferek mal trošku zapracovať na propagácii aj na iných linuxových weboch, aj tu a hlavne na stránke, kde sú súbory ba sťahovanie by mal urobiť prehľad, čo ktorá verzia obnáša, pretože ak človek zavíta iba na stránku sťahovania, nevie poriadne, ktorú verziu vybrať a čím sa líšia. Je síce pekné, že inde sa o tom píše, nie každý však prehľadá celý sourceforge.net, aby si k tomu našiel nejaké bližšie info.

            • RE: Greenie 12.09.2014 | 17:40
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Pardon, teraz som si všimol, že na konci stránky na sťahovanie iso súborov nejaké základné info je ,avšak iba v angličtine, nezaškodilo by pre ľudí, čo nevedia po anglicky pridať i pokec v slovenčine.

              • RE: Greenie 12.09.2014 | 17:56
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Greenie zvykne mať upútavky nielen na slovenskej scéne, ale aj na českej. A ohľadne toho infa?SF nemá moc možností lokalizácie, takže smolka. Ale zišla by sa mu aktuálna domovská stránka kde by sa to dalo vyriešiť.

                • RE: Greenie 12.09.2014 | 19:54
                  Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                  Na domovsku stranku tu uz padol navrh, fakt su vsetky greenie.sk,com,info,eu,org, biz atd obsadene?

                • RE: Greenie 12.09.2014 | 22:27
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                  nie je problém dať do horného menu odkaz na slovenské články, síce... na blogu je prakticky všetko slovensky. fakt som zvedavý, čo je náročne napísané...

                  alternatíva je používať krátke anglické texty a pridať pastebin odkaz na to isté v SK, ale myslím že naozaj málo ľudí to potrebuje.

                  inak som prekvapený, že o mne píšu už aj o verziách čo nie sú na DW: http://linux.softpedia.com/get/Linux-Distributions/Greenie-Linux-7th-Anniversary-Edition-103577.shtml

                  • RE: Greenie 13.09.2014 | 07:07
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Neviem či som ťa pochopil. Máš súbor na stiahnutie, umiestnený na SF. K nemu máš popis. Ten popis sa bude odkazovať na iný súbor ktorý ale umiestniš na pastebin. Vedel by si prezradiť prečo chceš závisieť na ďalšej službe? Momentálne vychádzaš z LTS ktorá má dlhšiu podporu ako je životnosť textov na pastebin. Tvoja voľba je trochu zmetočná.

                    • RE: Greenie 13.09.2014 | 15:34
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                      To bol len príklad, dám na blog alebo kdekoľvek. Len potrebujem vedieť ktoré sa myslelo. Dnes sa dúfam dostanem k pc

                      • RE: Greenie 13.09.2014 | 17:58
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Daj to hlavne niekam kde to vydrží, a kde to bude mať ľahko zapämetateľnú adresu. Bez toho je to zbytočné.

              • RE: Greenie 12.09.2014 | 22:16
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                ahoj, napíšem akýkoľvek text v angličtine, češtine či samozrejme rodnej a obľúbenej slovenčine. angličtina je fajn v tom, že ak sa napíše dostatočne jednoducho, rozumie tomu každý.

                Môžeš mi dať odkaz na niečo písané na greenie podstránke SF, čo je v angličtine a je to napísané tak, že je to málo jasné, prípadne by tam mal pribudnúť SK/CZ text?

                Anglina nie je najlepší či najjednoduchší jazyk na svete, no každý kto sa aspoň trochu zaujíma o počítače by mohol kúsok z nej ovládať. Aj keď je pravda, že už som narazil na 20 ročných ľudí, čo nerozumeli "yes" a "no" a nevedeli kam ísť na záchod, lebo bolo na dverách napísané "men" a "women"...

    • RE: Greenie 12.09.2014 | 18:43
      Avatar 64 bit   Návštevník

      Aj 64 bit verzia by sa zišla

    • RE: Greenie 12.09.2014 | 18:55
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Mimochodom, niekedy v minulosti bolo súčasťou PC Revue i DVD s greenie. Myslím, že by nebolo od veci túto prax zopakovať. Čo tak osloviť redakciu PC Revue, nech pribalia Greenie 14.04.4 do ďalšieho čísla. Neskôr aj 64 bitovú verziu keď bude hotová.

      • RE: Greenie 12.09.2014 | 22:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        64bit tam nehodím, pretože tam nepôjdu ani všetky funkcie atď, doteraz nemám celkom predstavu o tom, čo tam vlastne bude a kedy bude. Aj preto, že sa momentálne pracujú aj soboty tam kde robím a venujem sa rôznym veciam.

        14.04.5 by tam mohla ísť, na virtuálne DVD. Musím však porobiť pár zmien ohľadne dokumentácie a úprav menu. A na to treba trochu čas a tiež počkať na aktualizácie a googliť po chybách v lubuntu a ich riešeniach. Keby mal deň aspoň 25 hodín...

        časopis PC REVUE veľmi pomohol k tomu, že niečo ako Greenie vôbec mohlo vzniknúť.

        • RE: Greenie 13.09.2014 | 14:09
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Prepáč, nerozumiem tomu celkom, prečo by tam nemali ísť všetky funkcie, keď budeš vychádzať z dajme tomu 64 bitového Kubuntu?

          • RE: Greenie 13.09.2014 | 15:29
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Z kubuntu všetko, len pár zelených vecí nemám čas upravovať pre kde. Niekedy som i týždeň bez pc

    • RE: Greenie 05.10.2014 | 12:07
      Avatar logo22   Návštevník

      prosim ta das mi link na stahovanie dik

      • RE: Greenie 05.10.2014 | 12:15
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Tu

    • RE: Greenie 13.11.2014 | 12:31
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Tu je

      • RE: Greenie 13.11.2014 | 14:33
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Chcel som len tolko, ze sa nam  uz Stano davno neozval a neinformoval nas co poraba.

        • RE: Greenie 13.11.2014 | 15:15
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          No to je fakt, taká priebežná informácia o tom, čo sa pripravuje na greenie (kreenie) by bodla, aby sme boli v obraze.

          • RE: Greenie 13.11.2014 | 19:21
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            Na blogu na sf sú veci, aj tu na linuxos úplne dole :)

            Spomaľuje ma teraz moja práca :(

            • RE: Greenie 10.12.2014 | 20:43
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Dnes som skúšal stiahnuť Greenie 14.04.06 ale nesedelo md5. Skúšal som to 2 razy s rovnakým výsledkom. Treba to skontrolovať, buď je zlé iso alebo md5.

              • RE: Greenie 10.12.2014 | 22:05
                Avatar samalama   Návštevník

                ano, zo zleho isa vygeneroval spravny hash... MUHEHEHEHEEEE

              • RE: Greenie 10.12.2014 | 23:02
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                divné... správne md5 je:

                9873d7d5c5be4fa086c77fa5ffee82f5  greenie-desktop-14.04.6-dvd.iso

                Kontroloval som veľkosti na disku a na sf, na veľkosť v bitoch (1 143 996 416) je to rovnaké, ale MD5 je iné (vychádzam z údajov SF, nemám teraz možnosť stiahnuť iso súbor na disk).

                akú md5 hodnotu ti to dalo?

                • RE: Greenie 10.12.2014 | 23:04
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                  overil som teraz 14.04.5, tam je všetko OK. musel SF nejako krásne zblbnúť...

                • RE: Greenie 11.12.2014 | 06:47
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  Ahoj dalo mi nasledovné md5: F353D30E053884A6E211F689BB5A8EBE

                  opakujem, dva razy som to stiahol a dva razy mi to po stianutí dalo tento md5.

    • RE: Greenie 11.12.2014 | 08:10
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Ahoj Stando, dnes som znova stiahol to iso a opäť md5 bolo nasledovné: F353D30E053884A6E211F689BB5A8EBE

      • RE: Greenie 11.12.2014 | 15:57
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        s mojim aktuálnym netom toho veľa neurobím, môžem to len zmazať

        • RE: Greenie 11.12.2014 | 16:09
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ nemáš stabilnú linku, tak je riziko zlyhania nielen pre download ale aj pre upload. A upload je navyše obvykle 10x pomalší (Ľudia z Antiku, psst).

          • RE: Greenie 11.12.2014 | 16:34
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            k tomu SF blbne a keby nebola možnosť pokračovať v prenose tak by bolo asi fakt zle :)

            dal som nahrávať nanovo, pod menom greenie-14.04.6-dvd_reupload.iso. Som zvedavý, čo to urobí. 10 percent to už dalo :)

            • RE: Greenie 11.12.2014 | 18:01
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Použi rsync alebo scp/sftp. Niečo, čo má v sebe o jednu prenosovú vrstvu nad TCP viac.

              • RE: Greenie 11.12.2014 | 22:31
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                nahrávam cez sftp.

                ISO je nahodené nanovo, ISO súčty sedia. Ďakujem všetkým za zistenie a nahlásenie chyby. Správny súbor na stiahnutie je označený ako reupload.

                https://sourceforge.net/projects/greenie/files/

                • RE: Greenie 12.12.2014 | 08:04
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  No teraz už to md5 sedí, akurát blbne sťahovanie, pri prvom stiahnutí mi vyhodilo chybu, podarilo sa to úspešne až na druhý pokus.

                • RE: Greenie 12.12.2014 | 09:14
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Keby si použil RSYNC, tak to nemusíš nahrávať znova ale znova sa prenesú len vadné bloky. Takto musíš zlé zmazať a dobré premenovať. Ak to opremenovanie bude možné.

    • RE: Greenie 12.12.2014 | 11:25
      Avatar fela   Návštevník

      Ej, kde su tie suboje Stano vs Kotrcka... este na roote...