i386 aplikácie na ARM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.05.2014 | 22:32
Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

Zdravíčko, po dlhej dobe zas pýtam radu bratia v linuxe...

Potreboval by som rozbehnúť teamspeak3 server (i386) pod architektúrou ARM. Veľa stránok odkazuje na qemu. Nainštaloval som ho, ale ak sa snažím spustiť príkaz:

qemu-i386-static ./ts3server_linux_x86

Tak mi to vypľuje toto:

/lib/ld-linux.so.2: No such file or directory

Chcem to rozchodiť na cubietrucku s distrom Lubuntu server. Vedeli by ste mi helpnúť?

:)
    • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 03:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tým štýlom spustíš iba staticky linkované veci. Lepšie je spustiť cez qemu jadro a dať mu disky s zvyškom distribúcie kde je aj daný program.

      Len neviem čo si sľubuješ zrovna od spúšťania x86 v emulátore. Pochybujem že z A20 vyžmýkaš pri emulácii viac ako cca 50MHz až 100MHz x86 a to asi nebude stačiť na ten program, špeciálne keď jeho výrobca radšej nezverejnil systémové požiadavky. Pri emulácii ide výkon o dosť nižšie, kľudne aj 200 krát.

    • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 09:53
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      To je uzatvorený šmejd a najskôr to nikdy nepôjde použiteľne. Vyskúšaj Mumble, alebo uMurmur.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 17:02
      Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

      Jo to mi je jasné, že výkon ide dole vodou... Tak nič no :) asi je čas zabudnúť na teamspeak alebo dokopať autorov aby urobili aj ARM verziu serveru. Vďaka chlapi :)

      :)
      • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 20:11
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        V podstate máš tri možnosti. Buď si zadovážiš železo na ktorom to pôjde, alebo zapatíš autorom produktu za portovanie na Tebou preferovanú platformu, poprípade ako už bolo povedané využiješ iný a vyhovujúci produkt. Potom ako ich dokopeš k portu na ARM povedz koľko núl dali na faktúru. Na mene už toľko nezáleží. Ajtak to bude buď USD alebo EUR.

        • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 21:08
          Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

          Ujovia v kvádroch to vybavia :D ... Zadováženie iného železa nepripadá v úvahu, mumble som si nainštaloval, ale absolútne mi nevyhovuje. Ako tak uvažujem, asi by som riskol tú systémovú emuláciu

          :)
          • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 21:17
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Čo konkrétne ti nevyhovuje? Napadá ma len to že funguje a to ty asi nechceš :-D

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 21:25
              Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

              Nehovorím že to nefunguje. Hovorím, že mi nevyhovuje to prostredie. Teamspeak už pomaly poznám ako svoju izbu... prechod na mumble by bol neskutočný pain proste

              :)
              • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 21:31
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Mne to príde úplne v pohode, tak sa mi zdá že sú aj pluginy aby to vyzeralo ako TS.

                Kedysi som cez MM riešil aj biznis, človek si proste k tebe zalezie do miestnosti, vybaví sa čo treba, dá sa popísať, pokecať. Škoda že sa viac nerozšíril. Ale však tie uzavreté šmejdy si s príchodom nových platform vykopú hrob sami.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 21:52
                  Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

                  Kámo vieš aké biznisy sa riešili na teamspeaku? :D Ako práve som sa pýtal chalanov či by boli ochotní migrovať na mumble tak som dostal jasnú odpoveď typu NO WAY...

                  :)
                  • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 22:19
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Pokiaľ si ten biznis nezarobí na železo, tak sem daj podrobnosti o ňom.

                    • RE: i386 aplikácie na ARM 22.05.2014 | 22:51
                      Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

                      predaj zemiakov z Černobyľu... niekto záujem?

                      :)
                      • RE: i386 aplikácie na ARM 23.05.2014 | 09:51
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Áno, potrebujem cézium.

    • RE: i386 aplikácie na ARM 23.05.2014 | 14:24
      Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ

      Neni problém. Pridám aj niečo iné? Dosť... myslím, že to asi uzavrieme chlapi :)

      :)