Notorickí spammeri - čo s nimi?

Sekcia: Ostatné 10.06.2014 | 12:30
pablo   Návštevník

Ahojte všetci.

Občas si zájdem na toto fórum nielen pre radu, ale, ak sa mi dá, pokúšam sa pomôcť pri riešení problémov iných. Vtedy len tak "brouzdám" po fóre a pri tej príležitosti občas narazím na neregistrovaného notorického spammera, ktorý si dáva meno "samalama".

Mám taký dojem, že sa vyskytuje takmer v každej téme, samozrejme ho všetci ignorujú, nakoľko ani jeden jeho príspevok sa ani len okrajovo netýka témy - proste absolútne "tresky-plesky", navyše sa v jeho prípade slovenská gramatika pohybuje kdesi v piatej dimenzii alebo proste v nejakom mimopriestore a jeho sa ani len nedotkne...

Občas sa vyjadruje maskovane vulgárne - už tento fakt, spolu s jeho negramotnosťou, ktorú každú chvíľu dáva najavo, svedčí o jeho IQ nižšom ako má drevený húpací koník. (Nemám vo zvyku posudzovať IQ podľa toho ako sa človek vyjadruje, ale v jeho prípade som nemohol niečo také nechať len tak.)

SAMALAMA:

Počúvaj ma samalama, načo chodíš do fór, v ktorých si ľudia chcú pomáhať pri riešení skutočných problémov? Nebodaj si myslíš, že tie Tvoje uletené debilné poznámky sú nadmieru vtipné - strašne sa v tomto mýliš. Predpokladám, že podobné veci vyvádzaš aj v iných fórach, možno pod inými menami, ale to je jedno. Keby som ja čo len jednu z "úžasných" poznámok takého druhu ako produkuješ Ty uverejnil v nejakom fóre, zhorel by som od hanby a už by som sa nikdy neukázal na tom fóre...

Pre adminov: nie je možné zabudovať nejaký filter, ktorý by aj neregistrovaným učastníkom fóra znemožnil uverejniť príspevok obsahujúci buď priame vulgarizmy alebo aj vulgarizmi maskované bodkami, pomlčkami, hviezdičkami...? Predstavujem si to asi tak, že text už vo fáze náhľadu by bol preskúmaný nejakou aplikáciou a v prípade výskytu vulgarizmu, trebárs aj v maskovanej forme, by namiesto ukážky textu bolo uvedené len upozornenie o nedovolenom vulgarizme...

    • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 10.06.2014 | 13:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Beriem na vedomie.

      Stopy vedú na východné Slovensko, odtiaľ poznám len jedného srandistu, ale nejak mi naňho nesedí štýľ vyjadrovania. No možno pod pláštikom anonymity ukázal svoju pravú tvár.

      Osobne som ho ignoroval, ale ako vidím niektorým ľuďom to vadí, takže mu urážlivý obsah budem mazať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 10.06.2014 | 14:03
        Avatar pablo   Návštevník

        Vďaka za reakciu. Ja ho tiež ignorujem, len sa mi stane, že sa začítam do zmysluplného textu predchádzajúceho príspevku a vzápätí narazím na "vtipálka" - tak sa chvíľu rozhodujem, či mám vybuchnúť od zlosti alebo od smiechu...

        Možno sa divíš, že patrím medzi neregistrovaných, po určitých skúsenostiach vo fórach, kde som bol registrovaný (alebo ešte stále aj som? - nezaujíma ma to) som sa rozhodol vstupovať do fór bez registrácie (pokiaľ to fórum umožňuje)...

        • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 10.06.2014 | 14:30
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          A nebojis sa trebars ze by mohol niekto teraz zneuzit tvoj login "pablo" v tvoj neprospech, ked niesi registrovany? napriklad samalama?

          • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 10.06.2014 | 16:19
            Avatar pablo   Návštevník

            Vo svete je na rôznych fórach spústa nickov "pablo".

            Že je to niekto iný - poznalo by sa to ihneď - "Vtáka poznáš po perí, človeka po reči". Inteligentný človek dokáže síce napodobniť štýl nejakého debilka s IQ dreveného koníka, ale tým by si vlastne "sral do vlasného hniezda" a poprel vlastnú inteligenciu. A figúrka, ktorá má naozaj IQ dreveného koníka -  myslíš si, že sa dokáže aspoň chvíľu tváriť že je niečo iné?

            Takže ma to netrápi :-)

            • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 10.06.2014 | 16:29
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              To mas teda pravdu :D

    • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 11.08.2014 | 15:24
      Avatar pablo   Návštevník

      Téma sa môže uzavrieť...

    • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 11.08.2014 | 15:24
      Avatar pablo   Návštevník

      Téma sa môže uzavrieť...

      • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 11.08.2014 | 18:42
        Avatar samalama   Návštevník

        ja by som flintu do zita este nehadzal...

      • RE: Notorickí spammeri - čo s nimi? 11.08.2014 | 18:42
        Avatar samalama   Návštevník

        ja by som flintu do zita este nehadzal...