reset alebo zistenie email účtu

Sekcia: Ostatné 10.06.2014 | 14:15
limcek   Návštevník

Chcel by som sa Vás opýtať, ako zistiť heslo pre konkrétny mail ucet alebo ho dokázať zmeniť? Server beží na CentOS 6.2 a heslo daného užívateľa zmeniť dokážem ale neviem či sa mi automaticky zmení aj heslo na e-mail  účet. Lebo mi tu zmenu neberie outlook.  Dík

    • RE: reset alebo zistenie email účtu 10.06.2014 | 16:03
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Bez toho aby si napisal akeho mail daemona pouzivas ti asi nikto nedokaze odpovedat

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: reset alebo zistenie email účtu 10.06.2014 | 21:01
        Avatar limcek   Návštevník

        Prosim ta, ako by som zistil, prave sa s tým len zoznamujem, mám si skusit vypisat procesy ktoré bezia, napr?

        • RE: reset alebo zistenie email účtu 10.06.2014 | 21:05
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Dúfam že si adminom toho servera a Linux vidíš prvý krát.

          Keď si položíš rovnakú otázku na Windows, keď pridám používateľa, pridá sa mi aj emailová adresa?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: reset alebo zistenie email účtu 10.06.2014 | 21:21
            Avatar limcek   Návštevník

            Skoda komentara, nejaky linux mam ošahany na routroch a stbčkach (satelitoch), ale  mail server som este neriesil, ale nic, dik za vas čas, idem sa venovať zmysluplnejšim veciam....

            • RE: reset alebo zistenie email účtu 10.06.2014 | 21:38
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tak si prečítaj tvoju otázku ešte raz a pokiaľ sa v Linuxe vyznáš, tak asi uznáš že na ňu neexistuje odpoveď.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: reset alebo zistenie email účtu 11.06.2014 | 07:19
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Kazdy sa uci a stale! pokial chces nieco zacat s mailovymi servermi tak skus na zaciatok toto. Alebo taku obsiahlejsiu prirucku.

    • RE: reset alebo zistenie email účtu 11.06.2014 | 09:48
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

      1. musis si zistit ci je user lokalny, alebo databazovy 2. ak je lokalny tak passwd uzivatel 3. ak je DB tak musis pohladat tabulku - stlpec - bunku pre dany ucet a tam zmenit heslo (moze byt aj hash)

      Je to jednoduche ;)

      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • RE: reset alebo zistenie email účtu 12.06.2014 | 14:56
        Avatar limcek   Návštevník

        Dík za radu, ano už som sa trocha posunul dalej, lokalny nie je, to som skušal ako píšeš, už som si sprístupnil webmin na servru (nainštaloval a aj sa lognem ako root (je to pre mna momentálne lepsie užívateľsky), tu aj vidím jednotlivé mail schránky užívateľov aj ich e-maily, dá sa tu zmeniť cez samba users heslo daného usera, ale to asi nie je ono, čo hľadám. Idem skusiť pohľadaťtoho usera v nejakej DB a skusiť to konečne zmeniť. Ide to vôbec cez webmin? Je tu ešte nejaký qmail. Aj tak dík za rady...

        • RE: reset alebo zistenie email účtu 12.06.2014 | 16:50
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          je dost mozne, ze maily ti spravuje postfix, pripadne exim ... tam by som pozrel, ci nahodou to nepresmerovava do kont linux userov, alebo ci to riesi inak (odporucane v pripade postfixu instalacia postfix-admin)

        • RE: reset alebo zistenie email účtu 13.06.2014 | 12:45
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

          Qmail je MTA logni sa na server cez ssh a pozri si /var/qmail/control/ hlavne virtual domains respk. vpommail tam asi bude.V controls su vsetky konfiguraky qmailu. Ak ti tam bezi qmail tak qmailctl stat |stop|start|cdb

          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
          • RE: reset alebo zistenie email účtu 17.06.2014 | 14:01
            Avatar limcek   Návštevník

            Dík všetkým za ochotu poradiť, podarilo sa vygenerovať konečne nové heslo pre úžívateľa pomocou príkazu  ./vpasswd -r user@domain.com. To mi ale trvalo :-)