soft na úpravu decibelov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.06.2014 | 14:54
adrik   Návštevník

Zdravím, nepozná niekto nejaký soft na úpravu decibelov vo zvukových formátoch pre Debian? Za každú odpoveď vopred ďakujem

    • RE: soft na úpravu decibelov 26.06.2014 | 15:23
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja to moc nepoužívam, ale keď som použil tak Audacity. Hmm teda vlastne neviem či vie aj decibely, alebo len znížiť zvýšiť hlasitosť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: soft na úpravu decibelov 26.06.2014 | 16:28
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Tazko povedat co si zadavatel predstavuje pod pojmom upravy decibelov a pojmom zvukovych formatov pre debian. Hlasitost si moze stiahnut aj v alse alebo klikatku na nastavenie urovne hlasitosti, ci priamo na zosilovaci/reproduktoroch ak takym niecim disponuje. 

        Pokial to chce ulozit tak najlepsi na tento task je pod linuxami asi audacity - dokaze si tam nastavit vystupnu uroven, nakomprimovat, nasadit na zvuk gate-limiter a podobne ficurky. Ale to by uz asi mal vediet co robi. Kym nenapise co presne chce dosiahnut, tak mu asi nikto presnu odpoved neda.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: soft na úpravu decibelov 26.06.2014 | 16:43
          Avatar adrik   Návštevník

          Vďaka za odpovede!

          Hádžem mp3 do klasického jukeboxu a v niektorých potrebujem znížiť decibely, pretože medzi niektorými rozdiel napríklad 5 db, tak to dosť ničí zosilňovač a aparatúru.

          • RE: soft na úpravu decibelov 26.06.2014 | 17:27
            Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

            môžeš skúsiť program "easymp3gain" pár krát som ho použil na úpravu hlasitosti pesničiek..

            http://sourceforge.net/projects/easymp3gain/
            Happy falling
          • RE: soft na úpravu decibelov 27.06.2014 | 09:19
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            ako pise Juraj, urcite by som isiel do nejakeho automatizovaneho riesenia, pretoze hlasitost je velmi relativna a pokial by si to robil rucne, kludne sa ti moze stat ze konecne rozdiely budu este vyraznejsie. Vid. clanky tykajuce sa fenomenu "loudness wars". Nevraviac o tom ze toto robit pri desiatkach ci stovkach skladieb by bola robota pre vraha.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!