Vylúčiť aplikáciu z automatického update a upgrade systému

Sekcia: Konfigurácia 01.07.2014 | 13:01
pablo   Návštevník

Ahojte všetci.

Je možné nejakým spôsobom zmeniť nastavenie update a upgrade, aby som automaticky vylúčil niektoré aplikácie z ponuky?

Prečo to potrebujem? Nuž nainštaloval som si perfektnú 3D hru foobillard a po prvom update a upgrade systému mi v podstate prestala riadne fungovať, nakoľko mi bola preinštalovaná novšou verziou, v ktorej sú zbytočnosti znižujúce funkčnosť hry - napríklad je tam kozub s plápolajúcim ohňom, sedacia súprava, koberec a tuším aj iný nábytok - sústavne sa to zásluhou prekombinovania pozadia renderuje (dosť podivným spôsobom - vyskakujú rôzne obrazce s textúrami) a hra sa stáva nepoužiteľná, nakoľko je samotný biliardový stôl neustále prekrývaný obrazcami z renderovania pozadia. V pôvodnej perfektne fungujúcej verzii takéto nepotrebné somariny vôbec neboli, bol tam len biliardový stôl... A ešte som si všimol, že tam pribudol aj hluk obecenstva. Konfiguračný súbor je dosť nejasný, je tam podstatne viac položiek ako v predchádzajúcej verzii - pre tie zbytočné cingrlátka som tam nenašiel nastavovacie položky. Ešte šťastie, že som si odložil predchádzajúcu verziu hry (už nie je nikde k dispozícii na stiahnutie!!!) a po odinštalovaní tejto nefunkčnej blbosti som si znovu nainštaloval tú funkčnú verziu. Neviem pre akú grafiku je určené to "vylepšenie", ale určite nie pre bežného užívateľa...

Takéto niečo sa mi nedeje na všetkých mašinách, len na jednom netbooku (Xubuntu 14.4) a ešte pri spustení Xubuntu 14.04 nainštalovanom na externom disku.

Máte niekto podobné skúsenosti s touto (alebo podobnou) hrou?

Je možné niekde zmeniť nastavenie, aby mi pri update a upgrade systému (keď si nedám pozor čo mi je ponúkané) preištalovalo funkčnú aplikáciu nefunkčnou?

    • RE: Vylúčiť aplikáciu z automatického update a upgrade systému 01.07.2014 | 13:16
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ved proste vynechaj len ten program. Nemusis zbrklo klikat na update.

      Treba si aj obcas pozriet co sa chystas updatovat.

      Ale myslim ze si tu uz pisal s tou hrou suvisiaci neaky problem, ci?

      • RE: Vylúčiť aplikáciu z automatického update a upgrade systému 02.07.2014 | 10:09
        Avatar pablo   Návštevník

        Mal som problém s nastavením iného biliardu (billard-gl), to sa vyriešilo a pri tom som našiel podstatne lepší foobillard a na ten billard-gl som sa potom vykašľal...

        S tým "neklikať" to mi je známe, len občas sa mi "podarí" zbrklo odkliknúť kompletný update. :-)

    • RE: Vylúčiť aplikáciu z automatického update a upgrade systému 01.07.2014 | 15:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      sudo apt-mark hold foobillard

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vylúčiť aplikáciu z automatického update a upgrade systému 02.07.2014 | 10:11
        Avatar pablo   Návštevník

        Vďaka, presne to som potreboval. :-)

        Môžeš tému uzavrieť ako vyriešenú!