offtopic - obmedzenie príkonu

Sekcia: Ostatné 01.07.2014 | 19:39
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Viem, že to nemá veľa spoločné s Linuxom či počítačmi... no neraz sa mi stalo, že som sa stretol s menej kvalitnými či zastaralými obvodmi - ktoré veľké zaťaženie nezvládajú.

Čo sa dá urobiť, ak napríklad varná kanvica vyhodí poistky, tak... dosť pravidelne? Teda konkrétne by som chcel, aby mala takáto technika nižšiu spotrebu, keď sa priamo používa, za cenu v tomto prípade napríklad dlhšieho ohrevu vody. A myslím samozrejme tie zariadenia, ktoré nemajú priamo na sebe nejaké prepínače.

    • RE: offtopic - obmedzenie príkonu 01.07.2014 | 20:02
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Obávam sa, že spínaný zdroj schopný utiahnuť varnú konvicu by stál trošku viac ako nová varná konvica za 10€ z teska. Pravdepodobne by bol drahší ako prerobenie elektriky v danej časti objektu.

      • RE: offtopic - obmedzenie príkonu 01.07.2014 | 20:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        nie je nejaká "taká tá krabička do zásuvky", ktorá by dala príkonový limit?

    • RE: offtopic - obmedzenie príkonu 01.07.2014 | 20:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Otvor zásuvku. Zmeraj vodič, pokiaľ je tam 2,5mm meď, alebo 3mm hlina kľudne daj silnejšie poistky, alebo ističe. Na dva a polku sa na vetvu dáva tuším 16A, to kanvicu aj s bojlerom utiahne. Prípadne do poistky dáš 5vlascov z medenného lanka, to je cca 15A.

      Spotrebu kanvice ovplyvníš len problémovo, tak ako písal Wlasatý.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: offtopic - obmedzenie príkonu 01.07.2014 | 20:20
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        ok, ďakujem pekne. zodpovedané a vyriešené

      • RE: offtopic - obmedzenie príkonu 01.07.2014 | 20:23
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ tam má prastarú elektriku pri ktorej aj praskajú žiarovky, tak by som istič nedvíhal.