Spoločné mnu

Sekcia: Programovanie 07.07.2014 | 13:42
Avatar Igor Vojtek Ubuntu  Používateľ

Ahojte potreboval by som nasmerovat alebo laicky vysvetlit ako na spolocne menu v standartnej html stranke aby som nemusel kopirovat kod do kazdej podstranky. Nasiel som mnoho clankov ze sa to da cez frame alebo php co by som bral skor kedze sa mu v buducnu aj tak nevyhnem. No cely moj problem je v tom ze v sucasnosti nestiham ani nestihat a kôly par riadkom sa ucit cely jazyk si teraz dovolit nemozem.

Ak niečo ukladáte do pamäte, pamätajte si kam!
    • RE: Spoločné mnu 07.07.2014 | 16:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      v čom je ako problém? ak potrebuješ statickú stránku v html, tak si urob na jednej stránke pekné menu cez html+css a daj si na každú podstránku. alebo začni projekt tak, že si urobíš jeden html súbor, s ktorým budeš spokojný, s komplet menu a grafikou, a následne budeš robiť jeho kópie a meniť len veci ako obsah a meta elementy.

      ak chceš, pošli sem stránku čo pripravuješ, alebo mi to hoď do mailu

    • RE: Spoločné mnu 07.07.2014 | 16:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      alebo iná možnosť - nájdi si free html šablónu a uprav ju

      • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 11:06
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        dotazovatel asi nemal na mysli single page stranku.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 11:02
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      pokial chces mat na kazdej podstranke nejaky prvok bez nutnosti zakazdym ho manualne nahadzovat, tak tento prvok musis generovat. Framy na taketo pouzitie su celkom zastarala vec (10+ rokov), tak sa im oblukom vyhni. 

      Na tento ucel mozes pouzit akykolvek scriptovaci jazyk. Pises ze chces pouzivat PHP, pri pouziti PHP vsak potrebujes mat na serveri spusteny apache, alebo alternativu - ako ho nainstalovat najdes aj tu na linuxose. Potom je pouzitie jednoduche. Do uz vytvorenych *.php stranok iba zaincludujes subor s funkciami na vytvorenie daneho prvku (napr. v tvojom pripade menu)

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 13:35
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        ... samozrejme danu funkciu nezabudni potom na pozadovanom mieste zavolat :)

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 17:21
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          off topic, ale môžem ťa aj ja trochu súkromne pootravovať? rád by som robil pár úprav na webe a hlavne sa mi veľmi hodí dobrý názor :) kontakty uvedené v profile mám, no na teba nemám

          • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 22:10
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            radsej zaloz novu temu na linuxos, mozno nebudem vediet vsetko ja a pomoze nejaka dobra dusa, pripadne nas rozhovor moze pomoct dalsim ludom co budu hladat otazku na dany problem.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Spoločné mnu 08.07.2014 | 18:00
        Avatar tatar   Návštevník

        ja by som len doplnil ze nemusi explicitne pouzivat php a podobne skripotovacie jazyky, ale moze siahnut aj po nejakych generatoroch statickeho html kodu... napr. pelican (http://docs.getpelican.com/en/3.4.0/) - je na tom postaveny kernel.org docpad (http://docpad.org/) - taky svajciarsky nozik (postavene nad nodejs)

        atd, ale ked sa clovek nechce ucit, kvoli par riadkom, tak skoda rad... ja si tiez nevpichnem len tak nozik do tela, ked si chcem 'opravit' slepe crevo.

    • RE: Spoločné menu 14.07.2014 | 13:45
      Avatar Igor Vojtek Ubuntu  Používateľ

      Sorac za zly nazov nie mnu ale menu.

      A zatial som to vyriesil cez iframe a diki za ochotu aj tak.

      Ak niečo ukladáte do pamäte, pamätajte si kam!