vsync - nvidia

Sekcia: Hardware a Drivery 09.07.2014 | 19:48
Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

Na driver nvidia-331.38 mi nefunguje vsync. Neviem, či je to konkrétnym driverom, alebo jednoducho celkovo drivery od nvidie nepodporuju vsync. Mám pocit, že s driverom nouveau mi netrhalo ani videá na youtube. Ale chcem používať nvidia-prime(319 a vyššie).

Na zaškrtnutý sync to vblank to v podstate nereaguje. Tiež som našiel na nete nejaké zapnutie vsync cez CCSM, ale problém bol, že som tam nemal dané položky na zmenu Hz,atď. Na intel grafike mi vsync funguje krásne, ale občas by som si niečo zahral aj na lepších detailoch :) .

Má s tým niekto nejakú skúsenosť?

i3-3110m - intelHD4000

nvidia GT635m

8GB ram

    • RE: vsync - nvidia 09.07.2014 | 20:07
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Teraz som dal nejakým zázrakom driver 331.89..ale bez zmeny..možno, že sa to netýka driveru...fakt neviem

      • RE: vsync - nvidia 09.07.2014 | 21:40
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        • RE: vsync - nvidia 09.07.2014 | 22:21
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Ubuntu 14.04 LTS

          grafické prostredie som si dal gnome-session-fallback

          display manager LightDM

    • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 06:47
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      1.) Ty máš dve grafické karty Intel a NVidia?

      2.) NVidia nemá žiadny problém s VSync narozdiel od Intelu. Jediné čo na NVidií spoznáš keď zapneš VSync, že ťa nepustí cez 60Hz, čo rozpozná len školené oko :) NVidia má dynamický VSync takže nieje poznať či je zapnutý alebo nie. Si si istý že ideš cez Nvidiu?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 08:44
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Myslim ze NVidia teraz vydala nove ovladace kde Vsync nahradzuje G sync-om myslim prave pre spominanych 60Hz.

        • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 10:40
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Zle som to napísal, pri zapnutom VSync, ti nedovolí vykreslovať rýchlejšie ako je obnovovacia rýchlosť monitora.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 11:15
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Ano, ano to je ono. A prave to opravuje GSync.

            Pre tazatela: skus nainstalovat uplne najnovsi nVidia driver a pokial to nepomoze tak daj aj testing driver.

      • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 14:21
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        1. Áno, mám 2 karty - intel a nvidia.

        2. Áno, som si 100% istý, že idem na nvidii.  V hre vidím ako sa mi robia také zlomy...tak ako "roh troujuholníka", asi pod 45° uhlom na seba...jeden vodorovne a druhý zo šikma. S intelom nebol a ani nie je žiadny problém, len je menej výkonný a menej hreje...

        Je to vidno aj pri používaní wobbly windows, kde s intelom posúvam okno krásne plynule a pri zapnutej nvidii je tam vidno tie zlomy.

        Skúšal som to aj na videu:

        https://www.youtube.com/watch?v=22ftfoCSPQI

        A ak som správne pochopil nvidia-prime používa vždy len jednu grafiku pre všetko. Takže ak by vsync fungoval, tak by sa netrhali ani videá.

        Vyskúšal som drivery 331.38, 331.89, 337.25 a teraz 340.24

    • RE: vsync - nvidia 10.07.2014 | 14:28
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Ešte by som dodal, že ak zadám do terminálu

      glxgears

      tak pri INTEL ide priemerne 60fps - tak display(60Hz) a ak zadám vblank_mode=0, tak ide na viac fps(5000 asi), čiže tu asi vsync funguje správne)

      pri NVIDIA ide rovno na nejakých 8000fps, na vblank_mode=1 a podobné príkazy nijako nereaguje.

      • RE: vsync - nvidia 11.07.2014 | 15:25
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ja som toto riešil skriptami cez nvidia-settings --assign="SyncToVBlank=1" ale skôr naopak VSync vypnúť. Skúšal si to takto? Ešte im to v niektorých driveroch buguje, takže v tvojom prípade najskôr vypnúť potom sleep 1 a potom zas zapnúť. píšem z mobilu a momentálne to nemám ako odskúšať.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: vsync - nvidia 11.07.2014 | 17:14
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Prečo si vypínal vsync? Aj som čítal, že v hrách ho hráči vypínajú. Neviem prečo, no nechápem potrebu mať lepší detail pri zle vykreslenom obraze - alebo mám príliž dobrý zrak :D.

          Tvoj príkaz som skúsil. Pre glxgears mi fungoval ~60fps. Potom som sa rozhodol, že ho skúsim na nejaký program ale prestal fungovať a už ani pre glxgears nešiel. Ale nemal som moc času, lebo cestujem, tak večer sa s tým zase pohrám.

        • RE: vsync - nvidia 11.07.2014 | 21:54
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Už nefunguje ten tvoj skript...Navyše mi krachol prime a musel som preinštalovať driver...to ale bolo spôsobené asi nestabilitou toho driveru(asi 337 to bol) ...teraz mám 331.38...inak, našiel som veľmi podobný bug report(rovnaký notebook):

          https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/1338224

          väčšina sedí +/-

          Skúšal som ešte nejaké "riešenia" cez compiz...ale bez výsledku...

          Asi sa na to vykašlem...mám asi taký notebook, na ktorom sa prejavia všetky bugy a aj tie najzriedkavejšie poruchy...aj s bumblebee na 12.04 som mal problémy a nakoniec som ho inštaloval super zložitým postupom(v porovnaní s tým bežným)...a mohol som mať len 304 driver a vsync samozrejme tiež nepracoval ani vtedy... Od prime som očakával plnú funkčnosť...

          • RE: vsync - nvidia 11.07.2014 | 22:06
            Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

            Akurát som skúšal benchmark v compiz a ukazoval maximálnu obnovu 61Hz+-, alebo akú som nastavil...ale aj tak sa trhá obraz..

            Dúfam, že to chápem správne, že vsync by mal eliminovať trhanie...

            • RE: vsync - nvidia 12.07.2014 | 11:46
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Sprav si takýto skript vsync.sh daj mu práva na spustenie a spusti.

              #!/bin/bash
              nvidia-settings --assign="SyncToVBlank=0"
              sleep 1
              nvidia-settings --assign="SyncToVBlank=1"
              Áno VSync má eliminovať trhanie. Pokiaľ je VSync zapnutý a obraz trhá, tak asi bug driveru.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: vsync - nvidia 13.07.2014 | 18:24
                Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

                Jj..pochopil som ťa aj predtým s tým skriptom..problém je, že už sa nič nemení...ten skript mi išiel len raz..ani neviem aký to bol driver...ale ten driver mi aj tak vykapal pri prepnutí grafiky, čiže ani nemienim zisťovať, ktorý to bol...vsync akoby vôbec nešiel, teda aspoň podľa glxgears...neviem, či majú hry niečo spoločné s compiz, ale podľa compiz benchmark ma aspoň nepustí nad 60fps...V hre wow mi tiež zobrazuje maximálne 60fps so zapnutým vsync v herných nastaveniach...

                • RE: vsync - nvidia 31.07.2014 | 23:50
                  Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

                  No vsync mi už ide. Teda to ukazuje glxgears. Musel som zapnúť display v X server configuration, ale ono to potom navonok ukazuje mirrored display.Ako keby vsync fungoval len pre externý monitor- neskúšal som ešte na TV. Vtedy idem na 60fps, no pásy sa robia aj naďalej. Je to k ničomu aj tak. Wow už beží max na 60fps, ale tak divne sa hýbe a na obraze sa stále vyskytujú trhance. Takže vsync už neriešim. A už si to ani neuvedomujem.

                  Najnovšie mi vadí zamŕzanie obrazu pri zapnutej nvidii, kedy je nutný úplný reštart. Každý driver je niečím chybný. Teraz na 331.89 zamrzne sem tam z ničoho nič, inokedy vôbec, na 340.24 zamrzne vždy už len pri prepínaní medzi plochami a 337 a 334 mi už nejdú ani nainštalovať.

                  • RE: vsync - nvidia 01.08.2014 | 06:31
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Potom sa natíska otázka, či ten čip skutočne vyrobila NVidia. Pred pár rokmi sa stal podobný problém s množiacimi bugreportami k Intel ovládaču a nakoniec sa zistilo, že Intel tieto čipy vôbec nevyrábal a skončilo to až na súde pretože išlo o čipy rádove v miliónoch kusoch.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: vsync - nvidia 19.07.2014 | 23:39
      Avatar Luky83   Návštevník

      Ja som to riešil a vyriešil takto... http://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=17&t=858

      • RE: vsync - nvidia 20.07.2014 | 14:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tento návod je ale len pre KDE.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org