Predám alebo darujem pokazený notebook

Sekcia: Hardware a Drivery 19.07.2014 | 16:50
Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

Ahojte.

Predám alebo darujem pokazený notebook HP 4525s. Je na ňom pokazená matičná doska, oprava sa mi neoplatí.

Ak by niekto mal záujem,dajte vedieť, ak nie, pokúsim sa ho nejako ekologicky zlikvidovať

Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 19.07.2014 | 17:36
      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ

      Cauko, zkade si?

      • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 08:06
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

        Ahoj

        Pracujem a aj žijem v Brne

        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 18:05
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      co je to s tymito HPckami? zrovna pred dvomi tyzdnami mi ten isty presiel rukami a tiez mal odpalenu matersku dosku. Co za zmetky to pustaju z vyroby? Asi nejaky super lacny a supervykonny kus :/

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 18:45
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Skús sa opýtať výrobcu že prečo low cost model nevydrží niekoľkonásobne dlhšie ako je definovaná záručná doba pri bežnom používaní (upchaté vetráky postelnou plachtou alebo ložiská natriasané počas plnej prevádzky vo vlaku/autobuse). Ten stroj stál odhadom cca 450E, a od toho lacnejšie stroje moc neexistujú.

        • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 19:28
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Už som to tu spomínal, dcére tiež pred pár rokmi skáplo HP. V posteli ho mala vždy len pasívnej, alebo aktívnej podložke, počas jazdy nebol nikdy zapnutý a skapal.

          Keď kámoš ktorý robil servisáka v Asuse (čo bolo pre mňa dno kvality) tak povedal, že tak šmejdovo spravenú dosku ešte nevidel. V ten deň som s HP skončil.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 20:13
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            ved prave aj ten co som mal v rukach ja bol udajne polozeny iba na stole, pouzivany dochdcami, zapinany bol vraj velmi sporadicky a jedine co mu mohlo vadit, ze sa pri nom dost fajcilo, co bolo aj v chladici celkom vidiet (mastny prach). Ale naco odisiel bola jedna urvana maticka (ci ako to nazvat), ktora drzala chladic na cipe grafiky (BTW ta "maticka" bola na dosku priletovana, co je prasactvo samo o sebe, mechanicky namahane spoje sa neletuju, NIKDY :/), co to spravilo s grafickym cipom necham na vasej fantazii. Mimochodom, tak sprasene rozoberanie notebooku ako malo to HP som este nevidel (zevraj niektore toschiby maju este horsie, ale dost o tom pochybujem).

            Moje MSI, ktore som kupoval este za 19000 slovenskych kaciek je oproti tomu uplny zazrak a cenovo je na priblizne rovnakej urovni. 

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 18:22
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tá matka to je typická ukážka kurvítka. Beriem že do lacných NTB patrí lacný HW, ale zato fušerina bude vždy len fušerina.

              Rozoberanie HP je fakt zážitok, ale to už je trochu iná téma.

              S MSI som sa stretol len s grafickými kartami, mal som ale tri, všetky dúfam ešte fungujú majiteľom ktorým som ich predal, hoci už mali niečo za sebou. Mali pekný dizajn.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 18:33
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tá matka to je typická ukážka kurvítka. Beriem že do lacných NTB patrí lacný HW, ale zato fušerina bude vždy len fušerina.

              Rozoberanie HP je fakt zážitok, ale to už je trochu iná téma.

              S MSI som sa stretol len s grafickými kartami, mal som ale tri, všetky dúfam ešte fungujú majiteľom ktorým som ich predal, hoci už mali niečo za sebou. Mali pekný dizajn.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 19:10
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                Ja ma v domacom desktope MSI komponenty uz cca piatym rokom, aj ked je pravda ze pred par mesiacmi som jednu MSI zakladnu dosku menil za inu kvoli dvom slotom na grafiku - ale povodna doska ide a je pripravena v skrini na nasadenie do noveho media centra, na stavbu ktoreho mi hadam coskoro vyjde cas. V praci na pracovnej stanici zatial cca rok tiez grafika aj doska MSI a zatial idu bez problemov, takisto na niektorych PC, ktore mame na predajniach s MSI komponentami nebol zatial problem (klop, klop, klop :)

                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 19:18
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                  ale aby som iba nechvalil, ako kazda lacna znacka ma aj MSI svoje muchy, napriklad si pamatam ze dlzka uvodneho bootu pred nacitanim biosu na jednej z drahsich dosiek bola enormne dlha a riesil to az flash biosu na novsu verziu.

                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 20:12
      Avatar niktos   Návštevník

      Neni žiaduce aby veci dlho fungovali, potrebujú dostať tie materiály zasa do obehu.Ako tu kedysi jeden odborník tvrdil, že táto politika eú je pre nás tzv. európanov dobrá .Kúp zaplať a onedlho znova daj eurace . http://www.protiprudu.org/ziarovkova-konspiracia/

      • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 20:51
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Problém nie je v tom, že sa tovar pokazí po uplynutí záručnej doby. Problém je v tom, že si kadekto vyberie úplne najlacnejší model a očakáva že mu prežije jeho vnúčatá. A potom, keď to po skončení plánovanej životnosti zomrie, tak s tým vyplakáva v inzeráte typu "darujem". Niekedy by som mal chuť zrušiť volebné právo takýmto osobám.

        • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 21:49
          Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

          Vyplakávam? Kde si to v tom inzeráte našiel? Noťas sa pokazil,buď ho niekomu dám alebo nie,bodka. Ak  ťa inzerát nezaujíma,nechápem,prečo vlastne reaguješ.

          Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
          • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 22:04
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tebe sa prišli vyplakávať do inzerátu, a tiež nechápem prečo.

            • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 07:58
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

              To chce klud.  Nikto nevyplakava,  iba konstatuje fakty. Ci sme ti ohovorili tvoju oblubenu znacku, tak na nas pustas siru a ohen? To by som cakal od fanboyov urcitej zamorskej znacky, ale od cloveka s tvojim prehladom nie. 

              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 16:20
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Áno, to je fakt že za najnižšiu cenu na trhu dostane zákazník šunt na ktorom sa muselo šetriť aby sa dosiahla tá najnižšia cena za ktorú to chcel. To ale nič nemení na fakte, že zákazníci si sami vyberajú takéto šunty, a potom plačú na nesprávnom hrobe že si sami a pri plnom vedomí vybrali spodnú hranicu kvality.



                Ak si myslíš že týmito slovami obhajujem nejakú značku, tak mi povedz o ktorej značke som písal. A pred tým si toto vlákno skús aj prečítať, už je načase.

                • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 16:33
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  hadat sa s tebou nebudem, svoj nazor som prezentoval a pokial nevies o akej znacke je tato diskusia, tak by si si ju mal, pred tym nez zacnes pocitovat potrebu brat niekomu volebne pravo, precitat sam ;)
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 19:59
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Toto vlákno je o darovaní ťažkoopraviteľného low endu ktorý má dlho po záruke. Ten zvyšný balast, že "mám skúsenosti s ultra low endom ktorý sa mi rozsypal po záruke" je už len vyplakávaním. A navyše je to vyplakávanie podporované tým, že kdesi ktosi kúpil dotovaný ultra low end inej značky ktorý za tú dotovanú cenu vydržal dlhšie. Také dotácie nenápadne rieši každá značka. Napríklad obľúbené mikroservre čo ich majú raz za čas aj v predaji sa občas dodávajú za smiešnych 150€ bez dane, a niekedy aj s plnohodnotným SAS radičom. Tiež sa jedná iba o cenníkové položky ktoré kúpi iba výherca lotérie. Ale pochváli sa s tou hračkou, a PR značky ide prudko hore.

                    PS: nnajviac som sa ajtak zasmial na tom, že tu ktosi spomenul že Compaq je lepšia voľba. Compaq patrí od cca prelomu tisícročí firme HP. Takže ako je to s tým volebným právom?

                    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:15
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                      A? Co chcel basnik tymto prispevkom povedat? Sskutocne si nemyslim, ze podanie informacie ze som sa s podobnym problemom stretol aj ja je vyplakavanie.  Ked mas s cim k diskusii prispiet, tak prispej, ked mas iba potrebu honit si na niekom ego, tak je to koniec koncov tvoja volba, ja som uz dost stary na to aby mi to nejak extremne trhalo zily. Prosim admina o lock, lebo sa to tu strhava na zbytocny flame neveduci k nicomu.

                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:16
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      PS: nnajviac som sa ajtak zasmial na tom, že tu ktosi spomenul že Compaq je lepšia voľba. Compaq patrí od cca prelomu tisícročí firme HP. Takže ako je to s tým volebným právom?

                      A HP vlastnia objavitelia systému na ruletu, takže určite všetky HP notebooky vyzerajú ako pizza s oceľou guličkou.

                      Volebné právo ale máš, že?

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:22
                      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                      PS: nnajviac som sa ajtak zasmial na tom, že tu ktosi spomenul že Compaq je lepšia voľba. Compaq patrí od cca prelomu tisícročí firme HP. Takže ako je to s tým volebným právom?

                      ???Sorry ale máš nejaké problémy s porozumením čítaného textu. Kde je spomenuté, že Compaq je lepšia voľba?? Napísal som iba svoju vlastnú skúsenosť s uvedenou značkou, nič viac-nič menej - proste reakcia, že aj lacnejší NTB nemusí byť šmejd. Tak poprosím, ak už reaguješ a z chuti sa na niečom musíš zasmiať, tak si najprv pozorne prečítaj príspevok.

                      No a to, že Compaq patrí firme HP predsa nie je žiadne tajomstvo.

                      S tým volebným právom som to akosi nepochopil, ale to je jedno.

                      • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:38
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        Kde je spomenuté, že Compaq je lepšia voľba?

                        Hint: COMPAQ-Presario-CQ56, štyri roky sú dosť slušná životnosť pri low ende, a ževraj funguje. To snáď pochopí každý.

                        proste reakcia, že aj lacnejší NTB nemusí byť šmejd. Na tom sa zhodneme, ale trvám na jednej ťažko pochopiteľnej drobnosti: sponzorovaných modelov je málo, a aj ich dostupnosť počas ich životného cyklu je veľmi slabá.



                        Trošku menej som sa ovšem zasmial keď sa tu začal plniť inzerát poznámkami typu: Kúpil som si rovnaký alebo podobný šmejd a čakal som že bude za málo peňazí veľa muziky aj kooooopec rokov po záruke. Za takéto niečo môže koncový zákazník ktorý si žiada lacný chleba čo sa pri krájaní rozmrví, čo chce mlieko čo chutí ako voda a notebook za pár šušňov čo ho prežije. Ja sa radšej napijem čistej vody. Takže, tak to je s tým volebným právom.

                        PS: Keby som ja očakával niekoľko násobnú životnosť oproti záruke, tak si dám tú záruku predĺžiť. Predsa len, bezolovnatá pájka a podobné mňamky od ekologistov úmyselne znižujú plánovanú životnosť.

                        • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:52
                          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                          Hint: COMPAQ-Presario-CQ56, štyri roky sú dosť slušná životnosť pri low ende, a ževraj funguje. To snáď pochopí každý.

                          Neviem, ako toto myslíš, ale ten NTB naozaj fičí tak, ako keď som ho kúpil, aj teraz z neho píšem. Akurát baterka nevydrží toľko,ale to je normálne. A to už nebudem ani spomínať, koľko linuxových pokusov so mnou absolvoval :) No a aby si mi veril, prikladám obr.

                          • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:57
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Mal si šťastie, vyhral si v lotérii. Iní také šťastie nemali a tak doteraz vyplakávajú kade tade. Aj tu.

            • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 14:01
              Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ

              V pohode. Ospravedlňujem sa,zrejme som vypenil neprávom. Asi som nečítal pozorne.

              Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 20.07.2014 | 22:11
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Nepochopil som tento príspevok.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 20:02
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            To je v poriadku. Minule sme sa bavili o tom istom.

    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 06:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      U nás sa počítače skladajú a opravujú - a s hp sú problémy často. Ale aj s inými značkami s cenou do 450e. Nízka cena, ale spracovanie občas fakt na prd a počas 2 rokov sú bežné reklamácie...

      Sám mám nb z roku 2008 a po doplnení ram ide relatívne ok

    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 21.07.2014 | 11:46
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Pred necelými štyrmi rokmi som potreboval rýchlo zohnať nejaký pracovný NTB na kancelársku prácu + internet a keďže som neplánoval investovať nejakú horibilnú sumu za NTB, využil som vtedy akciu na NTB COMPAQ-Presario-CQ56, 3 GB RAM, 320 GB HDD, ATI Radeon 4200 HD za 300 €. Uvedený NTB ide perfektne aj po 4 rokoch i keď je sústavne prenášaný. Čiže nedá sa vždy tvrdiť, že lacný NTB = nekvalitný. Samozrejme, osobná skúsenosť vždy zaváži a ak budem musieť kúpiť nový NTB, bude to na 99% opäť značka COMPAQ.

    • RE: Predám alebo darujem pokazený notebook 22.07.2014 | 00:37
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      zamykam, sklzlo do flame. svojim sposobom mate kazdy pravdu, spravte si KONSTRUKTIVNO-KRITICKU temu v sekcii OSTATNE, kde sa nebudete hadat, ale budete sa nejako ostatnych vzdelavat a poukazovat na FAKTY, vdaka comu sa aj ostatni priucime a budeme vediet ako na to. Dovod? Planuje sa spustenie jednej sluzby a rad by som tam pouzil nieco, comu rozumiem. Zisk nebude a ak bude, pojde na open source. Cielom je pomoct vsetkym. a mnohi sa zas vela naucime. tato tema mi otvorila oci a chcem vediet viac, ale bez flame. ideal realne skusenosti, realne benchmarky a testy. bez utokov. PROSIM ...