chýbajúci HDMI výstup

Sekcia: Hardware a Drivery 29.07.2014 | 15:32
Avatar statusak   Používateľ
<div>Zdravím,</div><div>už dlhšiu dobu sa snažím vyriešiť problém s chýbajúcim HDMI zvukovým výstupom v Ubuntu 14.04. V nastaveniach sa mi zobrazuje iba analógový výstup. Najviac ma však trápi to, že v porovnaní s Win 7 je kvalita zvuku v Ubuntu oveľa horšia. Zvuk je veľmi utlmený a niekedy je počuť aj akési praskanie, čo sa vo Windowse nevyskytuje. Preto Vás žiadam o pomoc ako pridať HDMI výstup, poprípade nainštalovať chýbajúci driver. Sám si s tým nieviem rady. Čo sa týka parametrov môjho PC, procesor mám Intel® Pentium(R) CPU G2020 @ 2.90GHz × 2, grafická karta GeForce GT 520/PCIe/SSE2. 

</div><div>Pripájam aj screeny. Ďakujem Vám za reakcie!</div>

    • RE: chýbajúci HDMI výstup 29.07.2014 | 15:38
      Avatar statusak   Používateľ

      Ospravedlňujem sa ale screenshoty sa mi nepodarilo vložiť. Vypisuje chybu na stránke.

      • RE: chýbajúci HDMI výstup 29.07.2014 | 16:19
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Skús ich vložiť pomocou tlačítka pri texte Príloha a uisti že sú menšie ako 2M.

        • RE: chýbajúci HDMI výstup 30.08.2014 | 08:17
          Avatar mohsinj677   Používateľ

          Windowse nevyskytuje. Preto Vás žiadam o pomoc ako pridať HDMI výstup, poprípade nainštalovať chýbajúci driver. Sám si s tým nieviem rady. Čo sa týka parametrov môjho PC, procesor mám Intel® Pentium(R) CPU G2020 @ 2.90GHz × 2,

          ___________

          Mohsin

          • RE: chýbajúci HDMI výstup 30.08.2014 | 13:26
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Čo ti vypíše

            pactl list | grep -i hdmi

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: chýbajúci HDMI výstup 31.08.2014 | 10:16
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ty máš dve grafiky, resp. ovládače na grafiku? A tie screenshoty by si mohol sem už konečne dať.