inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2014 | 19:10
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Pekne zdravím,

Ubuntu 14.04 je vonku a keďže sú verzie bez LTS podporované na krátky čas, chcelo by to postaviť repozitár na DVD, pre ľudí s pomalým, horibilne spoplatneným alebo žiadnym internetom. Za normálnych okolností postupujem tak, že si spustím ubuntu netinstall a začnem inštalovať či len sťahovať potrebné balíky a následne z toho repozitár urobím.

Čo ale môžem urobiť, ak som pod poskytovateľom internetu, ktorý vnucuje svoju uvítaciu stránku? Tá je inak prázdna, je tam len možnosť kliknúť na "free login". žiadne info, nič... a po kliknutí presmerovanie na google.sk. Amatérska robota a zbytočná.

A samozrejme predtým, ako sa otvorí prehliadač, nefungujú webové služby, torrenty ani nič iné, vrátane inštalácie z minimálneho cd. Takže jediné, čo ma napadá, je kvôli takej kravine riešiť virtualizáciu a všetko nahodiť tam. Nemá ale niekto nejaký lepší nápad? Na netinstalle nerozchodím ani wifi, ani usb modem.

    • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 19:41
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      vyhadzuje ti tu stranku aj ked si spravis pripojenie cez router?

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 19:58
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        mám tu so sebou notebook, klasický sieťový kábel a "zásuvku". spolubývajúci (som na ubytovni) mal router a vyhadzovalo to pochopiteľne aj tak

    • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 20:16
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      To, čo opisuješ vyzerá ako captive portal. Ten si obvykle pamätá či mac adresa klikla na tlačítko "súhlasím s všeobecnými podmienkami používania linky". Takže skús najprv kliknúť na to tlačítko cez prehliadač spustený v nainštalovanom os alebo cez livecd.

      • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 21:05
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        nefunguje. mám dualboot, vo win i v lin musím klik zvlášť, aj keď je to v priebehu 5 min

        • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 21:10
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          a ten poskytovatel prepusta iba http? ftp nejde? 

          • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 21:22
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 21:27
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              ftp ftp.debian.org

              • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 31.07.2014 | 21:41
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Pred odkliknutím asi nie, to by nemalo zmysel. Ale škoda že sa asi na tom maličkom inštalačnom cd nevyskytuje lynx, linx alebo iný minámalistický prehliadač webu v ktorom sa na to dá kliknúť.

    • RE: inštalácia z netinstall média a "uvítacia stránka" v prehliadači 01.08.2014 | 06:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org