Prechod z Firefox 31 na firefox 28

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.08.2014 | 14:15
Milan   Návštevník

Zdravim panstvo.

Prosim vas o pomoc s downgradom z Firefoxu 31 spat na firefox 28.

Mal som uzamknuty FF na verzii 28, dnes rano som klikol na nainstalovanie aktualizacii a odisiel som si urobit kavu.

Mozete 3x hadat, aky som bol nasraty, ked na mna vyskocil ten vydrbany nezmysel v podobe FF31.

Skoro ma svihlo od jedu!

Poradite, ako to vratit naspat?

Tusim si musim nastavit synchronizaciu, odinstalovat ten vydrbany hnus, nainstalovat FF28 a znovu dat synchronizaciu.

Nie som si isty, tak sa radsej spytam.

Keby aspon v Synapticu fungovalo to, ze si mozem nastavit verziu, aku chcem, ale nie, tam mi da na vyber len verziu 11... a potom az tu najnovsiu chujovinu.

No nasraty som!

Velmi prosim o pomoc.

Bezpecnost starsich verzii FF a podobne nepodstatne veci nerieste, ide mi naozaj len o navrat toho, co potrebujem ja, nie co sa mi snazi nanutit mozilla.

Skusil som aj aplikaciu navratu stareho vzhladu, ale je to o nicom.

Vopred vdaka za rady. 

    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 14:40
      Avatar Martin Zatroch   Návštevník
      • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 14:46
        Avatar Milan   Návštevník

        Toto tak lahko nepredycham.

        Ten doplnok mam nainstalovany, ale ani zdaleka nedokaze urobit to, co chcem.

        Nevraviac o tom, ze taby mi dole neda, ani ked sa rozkrajam (skusal som asi vsetky nastavenia).

        presun ikon, kotre roky pouzivam, na miesta, kde su uz roky, nehrozi.

        Niektore ani nenajdem, uprava barov, tiez v nedohladne a pod.

        Ale ved to som spomenul hned v teme, "Skusil som aj aplikaciu navratu stareho vzhladu, ale je to o nicom."

    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 14:43
      Avatar Martin Zatroch   Návštevník

      Pozde som si všimol, že si/ste skúšali appku na pôvodný vzhľad..

      Čo tak dať šancu tomuto prehliadaču http://www.qupzilla.org/?!

      • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 14:50
        Avatar Milan   Návštevník

        Midori mam ako zalozny.

        Na tom co radite, neviem ci mi budu fungovat vsetky doplnky z FF.

        Na skusanie a experimentovanie nemam cas a uz vobec nie naladu.

        Chcem spat to, co som si za tie roky vyladil, prisposobil a na com perfektne pracujem.

        Nic ine ma nezaujima.

        Ale aj tak vdaka za snahu.

        • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 14:53
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Chcem spat to, co som si za tie roky vyladil, prisposobil a na com perfektne pracujem.

          Tak si to jednoducho odstran. A nezabudni aj na skryte subory v /home/user/ a stiahni a nainstaluj FF 28.

          Este pred tym samozrejme synchronizuj vsetko. Ja pouzivam Xmarks na personal server.

          • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 15:01
            Avatar Milan   Návštevník

            Ved to som sa pytal, ci sa to da urobit tak jednoducho?

            Aby som si nieco v navale zlosti nepokaslal este viac, ako to je.

            Nerad by som prisiel o zalozky, nastavenia a pod.

            Staci ta synchronizacia, ktoru ma zabudovanu FF v sebe?

            • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 15:04
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              To ti neviem povedat. Viem jedno ze kolega pouziva MozBackup alebo nieco podobneho ale na Widlach.

              Nainstaluj si Xmarks, vyrob si na ich servery ucet a presyp tam vsetko.

              Vymaz cely firefox a nahod 28 plus z addons xmarks, logni sa zasa presyp vsetko nas5.

    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 19.08.2014 | 21:03
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Upgrady zastavíš píkazom

      sudo apt-mark hold firefox

      Firefox 28 si stiahni zo staršej verzie z Ubuntu webu, prípadne z usb kľúča, alebo odkiaľ si inštaloval systém.

      Chápem tvoje počiatočné rozhorčenie, ale ja FF31 používam úplne k spokojnosti.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 20.08.2014 | 09:11
      Avatar Milan   Návštevník

      Vyriesene, urobil som to cez tu synchronizaciu a vsetko je v starych dobrych kolajach.

      Odteraz si dam 3x bacha na tie updaty a budem ich vzdy kontrolovat a potvrdzovat.

      Aj tak je to divne, niekolko novych vydani FF bolo zablokovanych, tak ako som si to nastavil a vcera....podraz ako svina, no nejde mi to do hlavy.

      Aspon budem opatrnejsi ;-)

      • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 20.08.2014 | 11:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Keď už píšeš o opatrnosti, čo tak sa vydať na deravom člne na rieku plnú krokodílov. Tak nejak vyzerá surfing po dnešnom nete.

        Ja viem ty nemáš čo skývať, ale až budem nútený na niekoho zhodiť nejaký zločin, tak viem pre akú verziu FF bug hľadať a ešte mám aj IP. Ten internet je sviňa čo?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 20.08.2014 | 15:12
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Nemôžeme sa stále vracať s5. skús napísať všetko čo požaduješ, bez hromady emócií. Australis sa dá prispôsobovať a pozri si novinky, možno sa niečo z nich výborne hodí.

      Inak budeš stratený na každom pc s výnimkou tvojho

    • RE: Prechod z Firefox 31 na firefox 28 20.08.2014 | 21:26
      Avatar darthvader   Návštevník

      Na oSUSE su na vyber v YaST firefox verzie pekne od 25 az po 31. Ak chces nejaku locknut das protected a hotovo.