Gnome commander FTP na Satelit

Sekcia: Konfigurácia 27.08.2014 | 16:33
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

Ahojte bol som nauceny vo winXP na DCC ale mam LubuntU a tu nejde,preto skusam nahradu skusil som DoubleCommander ale je nanic,tak som skusil GnomeCommander aj som nainstaloval balik "libgnomevfs2-extra" aby mi sla Samba lenze ona vidi len ostatne PC v domacnosti ale moj Azbox nevidi,ked idem cez PCManFM tam si dam do policka smb://192.168.92.10/root tak som v azboxe ale potrebujem menit prava atributy preto ten commander ako to nastavit aby som sa aj cez Gnome commander dostal do azboxu?

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: Gnome commander FTP na Satelit 27.08.2014 | 17:52
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      uz mi poradili vedla ,diki zmazte temu

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: Gnome commander FTP na Satelit 27.08.2014 | 18:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        To nás chceš nechať v nevedomosti?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Gnome commander FTP na Satelit 28.08.2014 | 13:38
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ani nie je treba. FTP protokol umožňuje meniť atribúty len cez špeciálnu sadu príkazov (quote) site, a tie má máloktorý FTP server zabudované. Z toho mála to má zapnutý ešte menší počet.

          A práca s nastaveniami súborov cez Samba/CIFS ( smb:// ) zas obvykle vyžaduje centrálnu autoritu ako je zapnutý Samba/CIFS server a byť v jeho doméne alebo pracovnej skupine. Teda tú je treva nastaviť v tom zariadení aby si navzájom neodmietali požiadavky.

    • RE: Gnome commander FTP na Satelit 27.08.2014 | 23:46
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Tak tak. Daj vedet ako si to vyriesil. Este existuje aj krusader mimochodom a ten je fajn.