Download-upload

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.09.2014 | 14:56
Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

Ahojte všetci. Po zapnutí notebooku s Linux Mint 17 KDE mi stále niečo sťahuje a odosiela. Ja nič nerobím, ani neotváram webové stránky a ono to stále sťahuje a odosiela (viď príloha). Viete poradiť, čo s tým?

"Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: Download-upload 08.09.2014 | 14:58
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      spomenutá príloha

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: Download-upload 08.09.2014 | 15:06
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Ja ako bfu by som odpojil dátovú sieť a počkal na prípadnú chybovú hlášku, možno napovie

        • RE: Download-upload 08.09.2014 | 15:15
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

          Už som skúšal. Nenapíše nič. Keď potom znovu zapnem dátovú sieť download a upload pokračuje ďalej. (viď príloha)

          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: Download-upload 08.09.2014 | 15:31
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Po sieti putujú aj stavové dáta. V prípade napríklad zapnutého zdieľania SAMBA/CIFS to zasiela broadcasty a zisťuje topológiu siete. Ak Ťa to reálne zaujíma, tak si skús odpočúvať svoju sieť cez tcpdump.

      • RE: Download-upload 13.09.2014 | 11:15
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

        Wlasaty ďakujem, bude to tými stavovými dátami. Len mám jednu otázku: dám "tcpdump -help" a vyhodí mi help s parametrami. Potom dám napr. "tcpdump -P" a vyhodí mi: "option requires an argument", že prepínač vyžaduje argument a ten tam je. Som už z toho jeleň. Čo s tým? </span>

        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • RE: Download-upload 13.09.2014 | 14:38
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          -P     Choose send/receive direction direction for which packets should be captured. Possible values are `in', `out' and `inout'. Not available on all platforms.

          Za -P in, out, alebo inout.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Download-upload 13.09.2014 | 14:59
            Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

            Vďaka.

            "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"