Prepínač PRAVÝ ALT vo vzdialenej ploche

Sekcia: Konfigurácia 16.09.2014 | 14:17
pablo   Návštevník

Ahojte. Nejaký čas v operačnom systéme Xubuntu 13.04.1 (64-bit aj 32-bit) používam klienta vzdialenej plochy Remmina a zistil som, že na vzdialenom PC (legálny kúpený Windows XP Professional - SP 3) nie je funkčný klávesový prepínač ALT (konkrétne ľavý ALT). Podpora klávesových skratek je zapnutá, ale v tomto prípade je to vlastne jedno...

Prejavuje sa to takto:

ALT+Q pri normálnom použití napíše znak "\", ale vo vzdialenej ploche otvorenej pomocou klienta Remmina sa nenapíše nič a po uvoľnení klávesy ALT napíše pôvodný znak z klávesnice, čiže "q", resp. "Q". Tak je to aj pri ostatných kombináciách - čiže nedá sa napísať "[]", "{}", "<>", "@", "#", "$", ... atď... Dá sa niečo riešiť prepnutím na americkú klávesnicu, ale to nerieši napríklad znak "€" a znaky skrývajúce sa na klávesoch "W", "S", "D", ...

Je možné používať mapu znakov - ale to už nie je to "pravé orechové"...

Ešte na doplnenie - v Linuxe nepoužívam metódu vstupu z klávesnice IBus (mám nastavenie "žiadna") ...

Viete niekto, kde a ako je možné nastaviť konfiguráciu klienta Remmina, aby na slovenskej klávesnici na vzdialenej ploche bolo možné používať prepínač kláves PRAVÝ ALT?

    • RE: Prepínač PRAVÝ ALT vo vzdialenej ploche 16.09.2014 | 15:18
      Avatar chobot   Návštevník

      Prave orechove neni ani pouzivat stare nepodporovane OS.

      Stahni si to nove Kreenie

    • Vyriešené 17.09.2014 | 10:15
      Avatar pablo   Návštevník

      Tak sa mi to podarilo vyriešiť - zmenil som nastavenie v súbore remmina.pref v riadku:

      rdp_use_client_keymap=1

      na

      rdp_use_client_keymap=0

      Pre istotu som pridal aj všetky pluginy čo mi boli ponúkané ale neboli nainštalované (ale samotné nestačia na požadovanú zmenu správania klienta Remmina)...

      Pre adminov: tému môžete uzatvoriť ako vyriešenú!

      Pre spamistov: nepomohli ste ani toľko, čo by sa vošlo pod jeden ostrihaný necht (ako ináč - načo by sme pomáhali, najlepšie je robiť si z každého len srandu...) - nájdite si inú zábavu, keď sa nechcete podeliť o svoje skúsenosti, tak aspoň nerýpte do ľudí...

    • Oprava verzie Xubuntu 18.09.2014 | 18:40
      Avatar pablo   Návštevník

      V príspevku som nesprávne uviedol verziu Xubuntu - mám samozrejme 14.04.1 a nie 13.04.1...

      Uvádzam to preto, lebo niekto už reagoval na to, že mám nepodporovanú verziu operačného systému Xubuntu...

      Spomínam tam aj nepodporovaný OS WinXP - na vzdialenom PC mám WinXP, nakoľko všetky OS Windows počnúc Vistou majú bug - zdieľané priečinky otvorené inými OS ako Vista, Win7/8 nezobrazujú všetky súbory - už sa to riešilo v tomto fóre niekedy začiatkom tohto roku, ale týkalo sa to len Win7...

      Vyzývam adminov na uzavretie témy -  problém je vyriešený!