Tlačiareň Xerox

Sekcia: Hardware a Drivery 26.09.2014 | 20:45
tomy   Návštevník

Zdravím,

mám farebnú laserovku Xerox Phaser 6010N, ale tlačiť akosi nie je možné. Stiahol som si ovládače z ich stránky, napriek tomu mám problémy:

Mám Fedora 20, ale skúsil som toto:

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=51&t=127310

je pripojená ako sieťová tlačiareň s "vyhradenou" ip

ak si otvorím localhost:631 stále rovnaká chyba - filter failed

    • RE: Tlačiareň Xerox 27.09.2014 | 00:12
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      a ako sa prihlasuješ pod sebou alebo pod rootom?

    • RE: Tlačiareň Xerox 27.09.2014 | 13:35
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A ako prebiehali jednotlivé kroky?

      • RE: Tlačiareň Xerox 27.09.2014 | 18:28
        Avatar tomy   Návštevník

        Ahoj,

        Vybral som si tlačiareň s podporou. Stiahol som balík zo stránky Xerox. Prihlásil ako root v konzole, nainštaloval balík. Začal som hľadať problém, pretože nevytlačilo ani testovaciu stránku - tlačiareň síce vypísala "aktualizujem" (takto sa správa vo win, ak pošlem dáta). Potom som si otvoril localhost:631 ale chybu neviem identifikovať. Je pripojená ako sieťová, dokonca ju Linux chcel inštalnúť, ale pristúpil som k inštalačnému balíku. Potom som snoril na nete a je tam podobného viac, ale s niektorými som mal problém, tak radšej som sa spýtal 

        • RE: Tlačiareň Xerox 28.09.2014 | 10:54
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ale čo Ti tie kroky vyhodili na obrazovku, a čo je v logu z CUPS? Totižto tlačiareň niečo dostala, ale nevedela si s tým poradiť.

          • RE: Tlačiareň Xerox 28.09.2014 | 11:21
            Avatar tomy   Návštevník

            práve naopak - printer is not responding

            napriek tomu dostanem informácie o stave náplní atď. Stále má problém s tým "filter"

            Prosím konkrétnejšie - /var/log ?

             

            • RE: Tlačiareň Xerox 28.09.2014 | 11:24
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno, aj.

    • RE: Tlačiareň Xerox 28.09.2014 | 14:55
      Avatar lp   Návštevník

      Díval jsem se do Cups a tam to skončí hláškou o "špatném filtru" - nevím, jak to opravit. Problém je, že Xerox dodává pro Linux jen 32bit ovladače. Donutilo mne to přejít z5 na 32bit verzi, tam to funguje bez problémů i v 15ce.

      Edit: Tak si odpovím sám: Před instalací tiskárny (deb balíku) doinstalovat metabalík ia32-libs v Synapticu! (podpora 32bit aplikací)- nalezeno na Ubuntu fóru a funguje. skus

      • RE: Tlačiareň Xerox 28.09.2014 | 16:49
        Avatar tomy   Návštevník

        Ahoj,

        používam F20 a keď som videl toto, tak ma to nepotešilo: https://ask.fedoraproject.org/en/question/9556/how-do-i-install-32bit-libraries-on-a-64-bit-fedora/

        • RE: Tlačiareň Xerox 29.09.2014 | 19:18
          Avatar tomy   Návštevník

          zdravím, včera som akosi nevedel pridať súbor

          • RE: Tlačiareň Xerox 30.09.2014 | 09:57
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            ... failed to register object: Pre rozhranie org.freedesktop.ColorManager.Device je už exportovaný objekt na /org/freedesktop/ColorManager/devices/Xerox_Xerox_Phaser_6010N_Gray__
            ... failed to register object: Pre rozhranie org.freedesktop.ColorManager.Device je už exportovaný objekt na /org/freedesktop/ColorManager/devices/cups_Xerox_Xerox_Phaser_6010N
            

            Nemáš ju tam náhodou 2x pod rovnakými menami (Xerox_Xerox_Phaser_6010N_Gray__ a cups_Xerox_Xerox_Phaser_6010N), teda dohromady štyrikrát aby sme sa rozumeli?

            • RE: Tlačiareň Xerox 30.09.2014 | 16:17
              Avatar tomy   Návštevník

              mám ju tam raz, nie viackrát. Našiel som na nete podobný problém, naštudujem si a dám vedieť ako som pochodil, lebo toto no neviem.