nemôžem nájsť testdesk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.10.2014 | 08:01
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň.Neviem nájsť tesdesk v počítači,ak dám do terminálu testdesk,tak oznámi že ho nemôže nájsť,tak som stiahol z internetu,ale nemôžem ho spustiť!Dá niekto radu?

    • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 08:03
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      A ešte ako nastaviť vymzanie aby skončilo v koši a nie úplne?Preto hľadám Photorec...

    • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 08:22
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Neviem nájsť tesdesk v počítači

      To asi preto, že nie je nainštalovaný. Synaptic → testdisk alebo cez terminál:

      sudo apt-get install testdisk

      tak som stiahol z internetu,ale nemôžem ho spustiť!Dá niekto radu?

      Z internetu??? Linux nie je Windows! Vždy najprv hľadáme v Centre softvéru alebo v Synapticu!

      A ešte ako nastaviť vymzanie aby skončilo v koši a nie úplne?

      Toto je ale v LM aj tak nastavené, všetko sa presúva do koša. Neviem teraz odkontrolovať nastavenia ale aspoň mne sa zatiaľ vždy všetko presunulo do koša.

      Preto hľadám Photorec...

      PhotoRec - slúži na záchranu zmazaných dát

      • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 11:51
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        toto mi napíše terminál:synaptic mám nainštalovaný,aj ho tam nájdem,ale spustiť ho neviem.A kôš som mal nastavený že keď niečo vymažem hneď sa to stratí a kôš je prázdny.

        • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 11:55
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          to sú tie chyby začiatočníka ktorý prechádza z W-XP na Linux-tu sú dve možnosti:vymazať a presunúť do koša ja som automaticky vymazával!

          • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 12:03
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            v synaptiku som ho preinštaloval,ale neviem v ktorej sekcii je,kde ho mám hľadať...

            • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 15:31
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
              v synaptiku som ho preinštaloval,ale neviem v ktorej sekcii je,kde ho mám hľadať...

              Len neviem, čo si preinštaloval a čo nevieš nájsť :)

              synaptic mám nainštalovaný,aj ho tam nájdem,ale spustiť ho neviem.

              Tak dá sa Synaptic spustiť alebo nie?? Podľa vyššie uvedeného asi áno.

              • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 16:15
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Synaptic ide ,dám nainštalované programy,je tam testdesk,aj testdesk-dgb,ale chýba tam tenžltý terčík,alebo čo toje..chcel som poslať sreen,ale odkazuje ma potom na chybovú stránku.

                • RE: nemôžem nájsť testdesk 16.10.2014 | 16:25
                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

                  nainštaluj testdisk cez terminál:

                  sudo apt-get install testdisk
                  program sa tiež spúšťa cez terminál:

                  sudo testdisk

                  TESTDISK čítal si??

                  • RE: nemôžem nájsť testdesk 17.10.2014 | 08:19
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Janek díky!Celý omyl spočíval v tom že som hľadal nejakú ikonu testdesku,tvoj odkaz na článok mi otvotil oči-terminál...

                    ešte by som potreboval návod ako by mi pri štarte PC automaticky načítaval cairo dock,dal som ho aj do položky programy spúšťane po štarte ale nefunguje to..

                    • RE: nemôžem nájsť testdesk 17.10.2014 | 08:59
                      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                      ešte by som potreboval návod ako by mi pri štarte PC automaticky načítaval cairo dock

                      Cairo dock som testoval už riadne dávno, tak si už nepamätám všetky tie nastavenia, ale jeho spúšťanie pri štarte by sa malo dať nastaviť aj priamo v nastaveniach Cairo-docku – nie je tam možnosť „Spúšťať pri štarte“ alebo “Autostart“?. Ale ak bol vložený do „Autoštartu“ - čiže k aplikáciám, ktoré majú byť po štarte spustené, mal by sa spustiť. Žiaľ tu neviem poradiť.

                      Inak LinuxMint + Cinnamon má pekný spodný panel, ktorý sa dá zmeniť podľa vôle (farba, výška, priehľadnosť), takže tu je použitie Docku asi zbytočné. Ale to je len môj názor, je to samozrejme otázka vkusu :)

                      • RE: nemôžem nájsť testdesk 18.10.2014 | 07:18
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        Už mi fachčí!Mne sa páči...