Obnova dat z usb

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.10.2014 | 20:16
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

Ahojte skusam testdisk,photorec recuva ale nemozem obnovit data co som mal na usb aj s adresarmi,tieto programy mi obnovili strasne vela veci a je v tom bordel ,neni nejaky program ktory by mi obnovil to co som tam mal pred formatovanim aj s adresarmi?

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: Obnova dat z usb 19.10.2014 | 10:19
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ si sformátoval disk a súbory hľadáš už heuristickou cestou, tak sa ti obnovia len dáta čo sa podobajú na nejaký známy typ súboru. A žiaľ bez názvu. Takže jediný program čo Ti v tomto prípade môže na isto pomôcť je: zálohovací program. S ním si môžeš urobiť zálohu ktorú neskôr v prípade potreby obnovíš. Replikačné programy ako napríklad dropbox do toho nerátam, tie neriešia rôzne verzie súborov.

      • RE: Obnova dat z usb 20.10.2014 | 21:03
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        ako urobim zalohu ked su vymazane

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: Obnova dat z usb 20.10.2014 | 21:43
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Zálohy sa robia priebežne, a podľa potreby. Archivácia cenných dát sa robí na médium určeného typu podľa povahy zálohy.

          Ak si prišiel o názvy, ale obsah máš, tak je teoreticky možné dopracovať sa k časti názvov pomocou rekonštrukcie cez exif, alebo id3 popisky. Ak existujú. Ale ak si už prišiel o granularitu, tak akákoľvek akcia je bez záruky.

          • RE: Obnova dat z usb 21.10.2014 | 00:35
            Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

            mam tam plno suborov co obnovilo ale pod kadejakymi nazvamy a na to potrebujem cely den aby som nasiel tie ktore potrebujem

            HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
            • RE: Obnova dat z usb 21.10.2014 | 16:08
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To bolo jasné už v piatok. Ak su jednoducho prišiel o názvy súborov a dáta si získaval až za pomoci heuristiky z jednotlivých sektorov, tak si názvy stratil. Niekedy je cesta tie názvy získať ak boli súčasťou metadát priamo v súboroch. Foťáky napríklad uchovávajú pôvodný názor súboru spolu s informáciami o clone, blesku, uzávierke ... Ale to sa už asi zbytočnš opakujem. Keď to nie je, tak to nie je. A keď sú fragmenty s použiteľnými informáciami, tak je možné niečo ešte zrekonštruovať.

              Holt, človek začne zálohovať až keď príde o nejaké cenné dáta.