neplynulost videa

Sekcia: Konfigurácia 22.10.2014 | 11:18
Michal S.   Návštevník

ako by som mohol zlepsit kvalitu videa v prehliadaci prosim vas, dost mi trhaju, vdakaaa...

    • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 11:44
      Avatar menom   Používateľ

      Najprv napíš aké parametre má tvoj pc.
      Ubuntu používa prostredie, ktoré má značné nároky na hardvér.

    • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 11:48
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Na to aby sa ti dalo pomôcť bude treba viac informácii.

      1. Aký HW máš t.j, grafika, procesor a pri grafike aký ovládač používaš

      2. Trhá ti to vo všetkých prehliadačoch alebo len v niektorých lebo mne video na youtube trhá len v Opere 12.16, Firefox 31 a Opera 26 bezproblémov, k tomuto je potrebné aj vedieť aký flash má.

      3. Či máš zapnutú/vypnutú HW akceleráciu videa

      • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:08
        Avatar Michal S.   Návštevník

         AMD E-350 Processor × 2, RAM 6gb, Gallium 0.4 on AMD PALM

        • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:13
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          To ale neriesi ci mas zapnutu HW akceleraciu.

          Co ti vypise tot:

          glxinfo | grep rendering

          Aku mas grafarnu? intel alebo nvidiu, AMD?

          • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:24
            Avatar Michal S.   Návštevník

            AMD Radeon™ HD 6310 Graphics... a to glxinfo ked som zadal tak mi napisal ze to neni nainstalovane, ci cele aj s tym grepom to tam mam vpisat? :D 

          • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:27
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Grafiku má AMD nakoľko ma  APU od AMD a svobodné ovládače, tento procesor a aj grafika by mali zvládať prehrávanie videa bez problémov

            Natíska sa otázka či by nemal hodiť ovládače priamo od AMD alebo či nemá problém s flash v prehiadači, ale keď nenapísal čo použiva za prehliadač tak neviem aký flash používa

            • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:38
              Avatar Michal S.   Návštevník

              filmy v playeri idu jedna radost pohodka.. ale v prehliadaci trhaju.. nakolko mam iba chrome tak pouzivam ten

              • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 15:46
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Takže máš pepperflashplugin ale pre istotu skús dať do terminálu sudo dpkg -l | grep flash že čo ti vyhodí (-l je malé L)

                • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 16:02
                  Avatar Michal S.   Návštevník

                  11.2.202.335ubuntu0.13.04.1                amd64        Adobe Flash Player plugin installer, vobec neviem co to ale znamena :D

                  • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 18:03
                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                    Podľa toho ty nemáš pepperflash plugin čo je flashplugin pre chrome, ďaľšia vec máš chrome alebo chromium?

                    Máš len flash plugin priamo od Adobe, skús nainštalovať firefox a tam vyskúšaj spustiť video. Ak by to aj tak trhalo skús ešte nainštalovať pepperflashplugin-nonfree pomocou tohoto príkazu sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

                    No ja po zadaní toho príkazu mi v termináli vypíše :

                    ii      flashplugin-nonfree                        1:3.6                            amd64 Adobe Flash Player - browser plugin
                    ii      pepperflashplugin-nonfree             1.7                               amd64 Pepper Flash Player - browser plugin

                    Prvý je flashplugin priamo od Adobe používaho stará opera a iceweasel/firefox a druhý je flashplugin od googla ktorý využíva u mňa nová opera a tento by mal využívať aj chromea podľa všetkého aj chromium

    • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 18:54
      Avatar Michal S.   Návštevník
      <div>Balík pepperflashplugin-nonfree nie je dostupný, ale odkazuje naň iný balík. Možno to znamená,</div><div>že balík chýba, bol zrušený alebo je dostupný iba z iného zdroja</div><div>

      </div><div>E: Balík „pepperflashplugin-nonfree“ nemá kandidáta na inštaláciu</div>

      • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 19:31
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Mám taký pocit, že nemáš stiahnuté aktualizácie a ani nainštalované ubuntu-extras, takže otvoriť terminál a zadávať (copy&paste): → Predpokladám, že máš nainštalované Ubuntu

        sudo apt-get update
        sudo apt-get upgrade
        potom povoliť zdroje Canonical Partner ak si to ešte neurobil:

        sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ubuntu $(lsb_release -sc) partner" 

        znovu načítať zdroje

        sudo apt-get update
        sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

        Podľa typu prehliadača potom nainštaluj flashplugin-installer (pre Firefox). Obyčajne je tento automaticky nainštalovaný, aspoň ja som tento nikdy po inštalácii nemusel doinštalovať. Aj po inštalácii Google Chrome by sa malo automaticky všetko doinštalovať.

        Po doinštalovaní ubuntu-extras vyskúšaj internetové videá

        • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 19:59
          Avatar Michal S.   Návštevník

          spravil som.... vo firefoxe uplna sekanica ale ten nepouzivam takze mi to je jedno.. a v chrome to ide skoro plynule

          • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 20:20
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

            Google Chrome má integrovaný flash v sebe, čiže už netreba inštalovať žiadny. Ak videá sekajú, tak by som videl problém v ovládači grafickej karty. Pozri v dodatočných ovládačoch, či systém nejaké neponúka, ak máš teraz nainštalovaný slobodný ovládač. pepperflashplugin-nonfree je potrebné nainštalovať pre Chromium ale pre Chrome nie.

            • RE: neplynulost videa 22.10.2014 | 21:15
              Avatar Michal S.   Návštevník

              skusim tie ovladace ceknut.. a pepperflash mi nejde stale nahodit