Windows hra pod Wine

Sekcia: Konfigurácia 15.11.2014 | 15:49
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ

Zdravím, na notebooku s Lubuntu 14.04 som nainštaloval Wine a pod ním Windows hru. Nič náročné, počítač všetky hardvérové požiadavky spĺňa, chýbajú len tie Windows.

Inštalácia OK, ale po spustení sa mi hra zobrazí uprostred obrazovky v úzkom okne, ktoré sa nedá maximalizovať, ani nijako neviem zmeniť jeho veľkosť.

Dá sa s tým niečo robiť, alebo sa musím zmieriť s tým, že to pôjde len pod Windows?

Mám síce aj stroj s Windows, ale na tom chcem pracovať, deťom na hranie som vyhradil tento. :-)

    • RE: Windows hra pod Wine 15.11.2014 | 15:54
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      chýbajú dosť dôležité informácie a to:

      - verzia wine
      - informácie o danej hre

      niekedy je potreba doinštalovať do wine pár vecí aby hra fungovala tak ako má.. o tom či máš nejakú šancu rozbehať danú hru ti pomôže táto stránka (databáza wine...)

      potom bude asi najlepšie nainštalovať PlayOnLinux a cez to manažovať wine.. (je to jednoduché...)

      Happy falling
      • RE: Windows hra pod Wine 15.11.2014 | 16:03
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ

        Wine 1.6.2

        Hra Medvědí bratři od Disneyho, požiadavky WIn 98/Me/XP, Pentium II 350 MHz, 64 MB RAM, 16 bit zvuk, 8 MB grafika, 16 bit farby, DirectX 9.0b

        PlayOnLinux nepoznám, ale už to inštalujem...

        • RE: Windows hra pod Wine 16.11.2014 | 00:14
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Predpokladám, že staršia hra.Mne napr. hra COD2 na wine 1.6 nedokázala bežať, tak ako mala(blikala, blikala,...), ale na verzii 1.3 išla úplne v pohode. V playonlinux nie je problém vyskúšať rôzne verzie.

      • RE: Windows hra pod Wine 15.11.2014 | 16:16
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ

        Nainštaloval som to pod PlayOnLinux, nič sa nezmenilo.

        • RE: Windows hra pod Wine 15.11.2014 | 16:29
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          A skúsil si v tej hre zmeniť rozlíšenie? Lebo napríklad full screen 640x480 na modernom LCD monitore vyzerá ako otlačok detskej dlane na ebenovej komode.