crontab -e

Sekcia: Konfigurácia 13.12.2014 | 13:08
Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ
<div>Po dlhom case som sa vratil od Lubuntu k PCLinuxOS LXDE.</div><div>Chcel som si zautomatizovat urcite veci ako v Lubuntu</div><div>a po zadani prikazu crontab -e v admin LXTerminali mi vyskoci okno,</div><div>no nie je mozne v nom normalne editovat ako to bolo v Lubuntu.</div><div>Stiahol som si vcron, v ktorom si to uz viem nastavit, </div><div>to je graficka aplikacia, no ja k tomu chcem pristupovat cez terminal,</div><div>kedze na dialku /cez moju wifi/ spravujem aj ine PC /mojej mamy a pod./</div><div>Rozmyslal som, ze budem editovat priamo subor kam sa zapisuje,</div><div>no nenasiel som ho, tak to bolo aj v Lubuntu, ale tam fungovalo editovanie cez prikaz „sudo crontab -e“.</div><div>Vie niekto poradit ?</div>
    • RE: crontab -e 13.12.2014 | 13:48
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      ako sa to sprava? mozno sa ta spytal, cim to chces otvorit. vim, alebo nano.

      • RE: crontab -e 13.12.2014 | 16:04
        Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

        Nie, nepyta sa, v Lubuntu sa ma to vzdy prvykrat pytalo ale tu to nabehne rovno do toho co je odfotene, prikaz zadavam v LXTerminal. Rovno to skoci akokeby sa dalo editovat, zacne to pisat pismena az na take 3-4 stlacenie ale uplne blbo sa to sprava, neprepisuje a mam nainstalovany nano, ale cez neho to nejde, nie su dolu tie pomocky ze Ctrl X je ukoncenie a pod. Nereaguje stlacenie * ani Enter, ani ked pisem cislice. A rozhodi to aj klavesnicu, teraz som si vsimol, ze mi prepne numericku klavesnicu, tlacitko Numlock funguje ako shift, musim ho drzat aby som mohol pisat cislice. Zo stranky PCLinuxos.cz som si stiahol ich vydanie LXDE a to pouzivam.

    • RE: crontab -e 13.12.2014 | 16:29
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Este skusim stiahnut priamo z pclinuxos.com original LXDE distribuciu, ci to robi aj v nej a uvidim.

    • RE: crontab -e 13.12.2014 | 19:24
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Je to takto aj v originale z pclinuxos.com LXDE, takze skusim priamo editovat nejaky subor v /etc/cron*

    • RE: crontab -e 14.12.2014 | 01:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Zapni si numlock.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: crontab -e 14.12.2014 | 14:34
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Hej to mam, ale ani normalne pismena neberie, neviem uz co s tym, pouzivam vcron ale nepaci sa mi to. Keby som aspon vedel kde presne sa to potom zapisuje, tak by som to v tom subore nastavil po svojom rovno a nemusel by som cez crontab -e

      • RE: crontab -e 14.12.2014 | 15:33
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ono by bolo možno jednoduchšie, keby si si nastavil editor na niečo čo poznáš. Namiesto hardcore vi môžeš použiť vim, nano, pico, joe, emacs, mcedit, ... Inak, súbory pre cron sú buď v /etc, alebo v /var. Závisí na verzii distribúcie a nainštalovanom crone.

    • RE: crontab -e 14.12.2014 | 16:33
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      http://www.pclinuxos.cz/?topic=crontab-e