usb nejdú

Sekcia: Hardware a Drivery 25.12.2014 | 11:58
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

zdravím páni, čaká ma doma švagrov počítač, vraj mu nejdú nijaké usb porty, viac informácií nemám. je tam dal Windows 7 a mint 17. žiadne bližšie informácie nemám. dával som tam do pcie kartu na pripojenie ďalších sata. Ale neviem či to môže súvisieť. keďže budem mať na to čas tak 30minút a rád by som mu pomohol, chcem sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosť s podobným problémom. Ďakujem.

    • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 12:22
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Kukni, či sú povolené v BIOSe/UEFI, neviem čo tam má

      • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 12:28
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        ok. mohlo sa to samé iba tým že to bolo mimo siete? bios som mu zahesloval aby sa v tom nemrvil.

    • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 13:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ si pridal akúkoľvek kartu do počítača, neotestoval funkčnosť a prestali ísť USB porty, tak ju vyber a otestuj to. To za tých 30 minút zvládneš. Ak by si mal viac času, tak skontroluj napájanie a odber.

      • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 13:42
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        jasné. tá doska má iba 2x sata. chcel tam dve Dvd tak som rozmýšľal či mu tam dám niečo do pcie alebo iba na akúsi rozdvojku čo urobí z jedného sata výstupu 4. To pcie sa mi zdalo byť také prijateľnejšie riešenie. Ale ideálne by bolo aby to fungovalo aj s tou pcie kartou. Zdroj je 350w, jeden disk a dve Dvd, cpu a grafika na doske. inak je to asus j1800i,

    • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 15:57
      Avatar Martin   Návštevník

      som to vybral ale nejde to. napätie V usb je, ale myš ani klávesnica nefunguje, aj keď prijímač bliká. wifi ani nesvieti.

      • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 16:35
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tak skús zapnúť USB legacy do režimu auto.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 18:19
          Avatar Martin   Návštevník

          dal som všetko na auto, skúšal som resetovať dosku, iný zdroj, nič nepomohlo. jedine pozná usb3 kľúč V usb3 porte. V inom poste nie. A nepozná ani iné zariadenie V tom usb3 porte. Na nervy a na hlavu som.

          • RE: usb nejdú 25.12.2014 | 19:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Raz dcéra niečo nasilu narvala do USB s čím sa nepochválila a s lupov som zistil že sa dotýkajú dva pliešky, tie som rozpojil a daný poškodený USB radšej prelepil. Odvtedy to išlo OK. Prípadne skús v Biose prepnúť USB natvrdo do USB legacy a do Fullspeed.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: usb nejdú 26.12.2014 | 18:11
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      ešte aj bios som preinštaloval a nič. môžem do škarpy hodiť.

      • RE: usb nejdú 27.12.2014 | 13:17
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Šak to má ps2 porty na klávesnicu a myš, nie? Inak na servrík to ešte môže byť dobré.