Samba

Sekcia: Konfigurácia 10.11.2005 | 23:39
Willda   Návštevník
Mám problém se Sambou. Jednak nemohu připojit sdílenou položku na NFTS oddílu (FAT32 bez problémů) , ale hlavně mnou nazdílená data nelze otevřít na počítačích ve Windows. Jako tradičně to píše, že nemám dostatečná oprávnění. Windows se totiž na jiné hlášení nezmůžou.
    • Re: Samba 19.10.2005 | 16:55
      Avatar nardew debian  Používateľ
      mno nebolo by od veci keby si sem pastnul tu cast smb.conf kde sa definuju zdielania
      • Re: Re: Samba 26.10.2005 | 13:30
        Willda   Návštevník
        Nejsem si úplkně přesně jistý, co z něho mám zkopírovat, tak to kdyžtak nějak zkoriguj. workgroup = MDKGROUP server string = Samba Server %v ??? map to guest = bad user ??? security = user encrypt passwords = yes ??? smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 ??? Tohle bude asi to co potřebuješ: comment = Home Directories browseable = no writable = yes . . . [pdf-gen]-- path = /var/tmp guest ok = No printable = Yes comment = PDF Generator (only valid users) printing = bsd printcap name = cups print command = /usr/share/samba/scripts/print-pdf "%s" "%H" "//%L/%u" "%m" "%I" "%J" & lpq command = /bin/true [VILDASDILENI] path = /home/vilda/sdileni comment = /home/vilda/sdileni public = yes guest ok = yes writable = yes wide links = yes ??? Místy josu otazníky, to znamená že absolutně netuším, k čemu ty řádky jsou. Dík
        • Re: Re: Re: Samba 26.10.2005 | 14:17
          Avatar kmato SUSE Linux OSS 10.1 Developmen  Používateľ
          . . .comment = Home Directories browseable = no -> toto skus nastavit na yes writable = yes . . . niesom si isty ale mozno ze to pomoze :)
        • Re: Re: Re: Samba 26.10.2005 | 14:19
          Avatar kmato SUSE Linux OSS 10.1 Developmen  Používateľ
          browseable - je prezeratelny a ty to tam mas nastavene na NO tak asi toto blokuje pristup do suborov :)
          • Re: Re: Re: Re: Samba 26.10.2005 | 20:37
            f0f0   Návštevník
            tak to asi nie :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Samba 27.10.2005 | 00:28
              Avatar nardew debian  Používateľ
              preco pises ze asi nie? browsable=no znamena, ze zdielanie je normalne pristupne, ibaze ked si das napr. okolite pocitace, nemas to tam zobrazene, ale keby si zadal //ip/zdielanie, tak sa donho dostanes
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba 27.10.2005 | 16:54
                f0f0   Návštevník
                presne...len ja som reagoval na "tak asi toto blokuje pristup do suborov" lebo to s blokovanim nema nic spolocne...iba to nie je "vidiet" v sieti, ale je to pristupne... :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba 27.10.2005 | 20:39
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  tak sme sa nepochopili .. :) presne tak ako pises...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba 27.10.2005 | 22:45
                    f0f0   Návštevník
                    ja som pochopil, ze sme sa nepochopili... :D
    • Re: Samba 26.10.2005 | 20:44
      f0f0   Návštevník
      len nechapem calkom co vlastne a kam chces nazdielat.... :) asik som prepracovany....
      • Re: Re: Samba 27.10.2005 | 16:59
        fx   Návštevník
        To akoze mas na jednom PC naintaleny Win + Linux a chces dat zdielat pod Linuxom particiu z NTFS?
        • Re: Re: Re: Samba 27.10.2005 | 17:47
          peter golis   Návštevník
          vyzera to tak. ale ma uzivatel pod ktorym bezi samba pravo citat a zapisovat (read or write) na particiu s NTFS? akym sposobom je vobec pripojeny dany disk s NTFS? inac teoreticky sa moze jednat aj o USB krabicu na HDD o velkosti nad 32Gb a nafromatovanej koli windows na NTFS.
          • Re: Re: Re: Re: Samba 06.11.2005 | 14:33
            Willda   Návštevník
            Možná bych měl lépe popsat situaci. Mám domácí síť LAN. Na dvou PC je nainstalovaný Linux a Windows, na ostatních pouze Windows (dohromady 4 PC). ---Jeden problém nastává, když chci nazdílet něco na EXT3 oddílu pod OS Linux. V okamžiku, když tuto sdílenou položku chci otevřít ve Windows tak to nejde. ---Druhým problémem je Otevřít sdílenou položku Windows pod Linuxem, podařilo se mi to pouze, když jsem vytvořil FAT32 oddíl, na který jsem nahrál všechna potřebná data ke zdílení. ---Nicméně se mi nepodařilo nic na tento oddíl zapsat z OS Linux. Tudiš ideální řešení: 1.) Nazdílená složka na NFTS oddílu pod OS WindowsXP přístupná a přepisovatelná ze OS Linux 2.) Nazdílená položka na Ext3 oddílu pod OS Linux přístupná a přepisovatelná ze systému WindowsXP Děkuji mnohokrát
            • Re: Re: Re: Re: Re: Samba 06.11.2005 | 16:26
              fx   Návštevník
              Podla mna si stale presne nevysvetlil o co ti ide: ---Jeden problém nastává, když chci nazdílet něco na EXT3 oddílu pod OS Linux. V okamžiku, když tuto sdílenou položku chci otevřít ve Windows tak to nejde. -Vo Windows na tom istom PC alebo na nejakom inom v sieti??? ---Druhým problémem je Otevřít sdílenou položku Windows pod Linuxem, podařilo se mi to pouze, když jsem vytvořil FAT32 oddíl, na který jsem nahrál všechna potřebná data ke zdílení. ---Nicméně se mi nepodařilo nic na tento oddíl zapsat z OS Linux. No ak na tom istom pc, tak si ani nemohol... Tudiš ideální řešení: 1.) Nazdílená složka na NFTS oddílu pod OS WindowsXP přístupná a přepisovatelná ze OS Linux 2.) Nazdílená položka na Ext3 oddílu pod OS Linux přístupná a přepisovatelná ze systému WindowsXP No takto sa to bezne robi... Takze takto: pod Linuxom (ak mas standarne jadro) nemozes zapisovat na NTFS pretoze tato particia je namontovana iba na citanie a v jadre (aspon myslim) je podpora iba pre citanie z NTFS (myslim, ze zapis este nie je dorieseny). Pod Windowsom zase nemozes zapisovat na ext3 lebo Windows takyto filesystem nepozna (nema pren podporu). Ak som tu trepal dve na tri nech ma niekto poopravi...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samba 07.11.2005 | 12:22
                Willda   Návštevník
                To zní logicky, ale data na PC1 spravuje OS Linux a dává je přes samba server k dispozici pro Windows a stejně tak by je měl umět zapsat (aspoň myslím). V žádném případě nečte ani nezapisuje OS Windows, protože k tomu nemá sebemenší prostředky. Může to udělat jen za pomocí OS instalovaného na daném síťovém počítači.. Opět se pokusím vysvětlit o co mi přesně jde. Na PC1 je OS Linux, pod kterým je nasdílený adresář SDL. Potřebuji aby SDL byl viditelný, čitelný a zapisovatelný na PC2 s OS Windows. Stejně tak potřebuji, aby adresář SDW na PC2 byl viditelný, čitelný a zapisovatelný na PC1 s OS Linux. Dík moc
    • Re: Samba 10.11.2005 | 23:39
      Avatar DM Fedora Core 1-4  Používateľ
      Nejlepsi bude, kdyz se vykasles na psani textoveho konfiguraku rucne a radsi spustis "SWAT", ktery ti pomuze vsechny parametry SAMBY bez potizi nastavit. Jinak vse o SAMBE je na www.samba.org velice dobre popsany.