extrémne pomalý internet

Sekcia: Hardware a Drivery 29.12.2014 | 05:14
Martin   Návštevník

Nazdar, pri novej inštalácii na celkom nový hardware sa vyskytol problém s katastrofálne pomalým pripojením na web. Aj cez wifi, aj cez kábel. okrem blokovania ipv6 a zmeny dns sú ešte nejaké všeobecne fungujúce finty? tieto dve veci som zatiaľ neskúšal, dnes to mám ísť švagrovi urobiť a nerád by som tam sedel do nového roka.

    • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 10:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      je rozdiel v rýchlosti internetu medzi nainštalovaným systémom a livedvd/usb?

      ako presne je tam poriešený internet? má wifi router u seba? ako je to s poskytovateľom? funguje rovnako aj u ďalších ľudí čo sú tam pripojení?

      • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 10:25
        Avatar Martin   Návštevník

        no práve som tam bol. je to skôr nestabilné pripojenie ako pomalý internet. neustále sa pripája a potom padne. Je mmožnosť aj cez wifi aj cez kábel ale je to jedno. Kábel som zakázal a wifi sa pár krát spustila po reštarte. či to tak už zostane, neviem. Keby to nešlo vôbec, ale raz ide raz nie, to je na hlavu.

    • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 10:34
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Poškodené inštalačné médium, zle zasunutá ram, pokazené železo, IP konflikt a stovky ďalších dôvodov.

      • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 10:48
        Avatar Martin   Návštevník

        to je fakt. Rád by som sa opýtal na to médium. Ak by to bolo médium, aktualizácie to nespravia?

        • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 11:03
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ale samozrejme. Len musíš začať od začiatku a stiahnúť korektné inštalačné médium a overiť ho. Ten stroj niekedy fungoval alebo sú to pozliepané garážovky bez otestovania funkčnosti?

          • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 11:19
            Avatar Martin   Návštevník

            jasné, garážovka. ale na obraz mojej ktorú bez problémov používam cca pol roka. amd, 970, mne to ide bez problémov. inštalačné usb som použil aj na môj, mne ide bez problémov. Asi to skúsim preinštalovať.

            • RE: extrémne pomalý internet 29.12.2014 | 11:28
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nevedel som že preinštalovaním programového vybavenia opravíš nafúknuté kondenzátorý, zatlačís konektor odstrániš zoxidovanú vrstvu na spojoch alebo opravíš prepálený polovodič v čipe.

              Toto rád vyskúšam aj ja. Doma mám tupú sekeru. Prečítam jej rozprávku a ona ož nebude tupá.

              • RE: extrémne pomalý internet 30.12.2014 | 08:10
                Avatar Martin   Návštevník

                skúsiť to môžeš, ja som to neskúšal, daj potom vedieť. Je tam nová doska, pamäť, procesor. Myslel som garážovka ako počítač - skladačka. Všetko okrem disku je nové a ten som kontroloval. S widlami ide všetko OK. pozrel som nejaké recenzie na tú dosku a našiel som upozornenie na problém s usb v debiane. Takže ten usb wifi adaptér môže byť problém aj kvôli tomuto.

                • RE: extrémne pomalý internet 30.12.2014 | 09:49
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                  Vo win ide ok? Až teraz hovoríš? Skús inú distribúciu, výber máš bohatý...

                • RE: extrémne pomalý internet 30.12.2014 | 11:51
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ak je všetko otestované a funkčné, tak sa môže jednať o problém s ovládačmi. Obvykle je nevhodná kombinácia najnovšieho dostupného železa a najstaršieho jadra. Ten debian bol vybraný predpokladám z vetvy stable alebo staršej. Keby si nezatajil čo je to za USB WiFi kartu, tak by sa hádam našiel niekto čo ju používa a vie na čom.

                  Mimochodom, USB je rozhranie a s ním už neboli problémy vyše 10 rokov. Problémy sa ovšem objavujú najčastejšie s novým železom ktoré je zavesené na najlacnejšom USB.

    • RE: extrémne pomalý internet 30.12.2014 | 17:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      takže... skús tam niečo iné ako debian. ak chceš niečo, čo raz nastavíš a necháš tak, skús napríklad ubuntu lts alebo niečo z toho vychádzajúce

      • RE: extrémne pomalý internet 30.12.2014 | 22:54
        Avatar Martin   Návštevník

        je tam mint 17 kde s najnovším jadrom, o debiane som len čítal v recenzii na stránke alza, že má problém s usb. Ja tú mašinu nemám doma, skladal som to švagrovi a teraz musím riešiť :-( usb wifi tam je nejaká tp link ktorá mne pár rokov bez problémov chodila. Ale problém je aj s pripojením cez kábel. Zvláštne je že mám dosku s tou istou čipovou sadou (asrork 970 extreme4 moja a GIGABYTE 970A-UD3P) systém nainštalovaný z toho istého kľúča, mne všetko ide ako má a švagrovi to robí problémy. OK, skúsim tam dať mint 13,