Inštalácia Windows 8.1

Sekcia: Ostatné 01.01.2015 | 11:14
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Zdar banda! Nie, nemám v pláne robiť žiadne flame ani nič podobné, len chcem takto v období nového roka a silvestra spísať, čo sa mi prihodilo. Rozhodol som sa vymeniť Win7 za 8.1, z dôvodu toho, že to na PC (na ktorom som veľmi nebol) bolo už veľmi dlho a menili sa komponenty, vrátane základnej dosky. Pustil som sa teda do inštalácie Windows 8.1 a narazil som na nasledovné zaujímavosti:

  1. Po upratovaní v dlaždiciach sa mi znemožnilo aktivovanie systému
  2. Počas inštalácie som musel čakať, kým systém nainštaloval "moje aplikácie". Rovno som ich niekoľko zrušil. Nemám záujem
  3. Pri práci v klasickom poznámkovom bloku mi z neznámych dôvodov dalo ANSI ako predvolený formát. Takže moje poznámky a texty veľmi rýchlo prišli o diakritiku. Našťastie som to mal otvorené, a tak sa dalo nahodiť do UTF-8 s diakritikou
  4. Z mne neznámeho dôvodu mi zmenilo homepage na my start search. Pri inštalácií každého programu som dal neinštalovať rôzne divné antivíry a lišty
  5. Zistil som, že je to malvér. A po prezrení novo nainštalovaného systému sa našlo 20 záznamov
  6. Musel som kompletne premazať všetky dáta z Chromu, ktorý mám pozdieľaný s inými pc
  7. Následne som zistil, že riešenie proti malvéru pre mňa neurobí vôbec nič, ak si ho nezaplatím. Vzhľadom na spomalenie malvérom a fakt, že mám trochu starší stroj, ma to po 12 hodinách dosť nasralo
  8. Takže mám 3 dni nový pc. A čo je na tom krásne je to, že hra, o ktorú mi išlo (mám legálne kúpený Starcraft II) mi zrazu ide naozaj príšerne. Dokonca až tak, že som rád, ak mi mapu spustí za menej ako 5 minút (po odstránení spomaľujúceho malvéru)
  9. A čo na záver? Hádam len to, že na moju high-end, i keď trochu staršiu grafiku nie je pre Windows 8.1 ovládač. Ovládač na Vistu, 7 a 8 ide síce relatívne dobre, ale slávou by som to nenazval
  10. Na aktualizácie, pár programov a spol padlo asi 10GB dát.

Takže toľko... mám stolný PC, ktorý je dosť nafigu a Win ide preč. A to som sa tešil, že sa to bude dať nejako použiť :) Asi zoberiem LiveCD, za 15 min dám Linux a mám pokoj. Jo a že som prišiel o možnosť bootu do Linuxu je hádam samozrejmosť.

    • RE: Inštalácia Windows 8.1 01.01.2015 | 11:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      nechapem, ale windows nema nic spolocne s tym co si robil.  ci len potreba nakydat na nieco? :) 

      1. chyba pouzivatela (aj autu ked odstranis kolesa, nepojde)

      2. ?

      3. nastavania, nic viac nic menej

      4. nastavenia (default instalacia, to je jedno)

      5. co je malware? tie apky co si instaloval? chyba nastrocnych co instaluju vsetko od vsadial.

      6. nikdy som takyto problem menal (pouziva chorme na linuxe doma, v praci na win7 a win8.1 a ziadny problem so synchronizaciou nemam). myslim, ze je to opat chyba pouzivatela.

      7. chyba pouzivatela (vid bod 5)

      8. mas teda novy pocitac ci starsi? splna tvoj novy/stary pc poziadavky na tu hru (ber do uvahy aj poziadavky OS, nielen hry).

      9. to je chyba vyrobcu, nie OS. 

      10. nic nove pod slnkom.

      nic v zlom, len som mozno nepochopil tvoj prispevok. 

      • RE: Inštalácia Windows 8.1 01.01.2015 | 11:42
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        neviem či nakydať... z časti mám jednoducho smolu.

        1) ako funguje vypnutie počasia z dlaždíc s nemožnosťou aktivovať systém?

        5) nainštalovaný google chrome, starcraft a video prehrávač gom player

        6) tiež nemám problémy so synchronizáciou, ale musel som to prečistiť kvôli malvéru. uvidím, či po tom budú nejaké škody inde

        8) áno, spĺňa. grafika, procesor i ram

        len zbierka toho, čo sa mi prihodilo. nič viac

        • RE: Inštalácia Windows 8.1 01.01.2015 | 12:01
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          tu hru mozes skusit aj pod linuxom:

          http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/7257017667