Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6

Sekcia: Konfigurácia 23.01.2015 | 21:35
Avatar daemonicus   Používateľ

Ahojte, potreboval by som poradit ohladom nasledujuceho problemu.

Na mojich weboch som zrusil zaznamenavanie logov do databazy, pretoze sa mi dost rychlo zahlcovala tabulka "watchdog".

Weby su postavene na CMS Drupal. Namiesto zaznamenavania logov do databazy pouzivam "syslog" t.j. zaznamenavanie logov do suboru, ktory sa mi uklada do /var/log/nazov_suboru.log.

Chcel by som pouzit na prezeranie tychto logov sluzbu "papertrail": https://papertrailapp.com

Nakolko chcem tieto logy agregovat nacitavat zo suboru snazim sa rozchodit na mojom VPS "remote_syslog2" podla nasledujuceho postupu:

http://help.papertrailapp.com/kb/configuration/configuring-centralized-logging-from-text-log-files-in-unix/#remote_syslog

Postupoval som podla navodu a to nasledovne:

1. stiahol balicek "remote_syslog_linux_amd64.tar.gz" z: https://github.com/papertrail/remote_syslog2/releases
2. tar xzf ./remote_syslog*.tar.gz
3. cp -R ./remote_syslog /usr/local/bin
4. cd usr/local/bin/remote_syslog
5. cp example_config.yml /etc/log_files.yml
6. nano /etc/log_files.yml
7. upravil subor do, ktoreho som zadal moj papertrail "host" "port" + cestu k suboru /var/log/nazov_suboru.log
8. a tu som sa "zasekol" lebo ked chcem spustit demona: remote_syslog terminal mi vypise: command not found

Neviete mi poradit v com by mohla byt chyba?

Dakujem

    • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 21:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      lebo ho nemas v ceste (PATH)

      • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 21:57
        Avatar daemonicus   Používateľ

        A to tam mozem pridat ako?

        • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 22:55
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          tym ze si upravis premennu prostredia PATH (export PATH=/cesta/s/binarkami:$PATH).

          alebo budes pouzivat absolutnu cestu.

          navyse, sa mi nezda ako si to nainstaloval. ale to je jedno, ty si admin.

          • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 23:22
            Avatar daemonicus   Používateľ

            Nj asi tam bude viac chyb kedze mi to nejde ani s absolutnou cestou.

            • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 23:40
              Avatar daemonicus   Používateľ

              Spravil som to nanovo a uz to funguje.

    • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 22:14
      Avatar samalama   Návštevník

      ak pod "ZABEZPEČENIE SERVEROV" myslis dobrovolne odovzdanie serverovych logov tretej osobe, tak dakujem pekne. a este k tomu take derave reseto ako drupal...

      • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 22:35
        Avatar daemonicus   Používateľ

        Ty si si asi dlho neza..kal ze? Namiesto pod..bavania si mi radsej mohol odpovedat k veci. Vidno, ze sa drzis sekcie o nas: "Obrovskou devízou portálu je veľmi aktívne diskusné fórum, kde si naši čitatelia vymieňajú svoje skúsenosti a názory a pomáhajú riešiť problémy."

        • RE: Prezeranie logov pomocou Papertrail na VPS s Debian Wheezy 7.6 23.01.2015 | 22:47
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Si zvykneš ;)