Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries?

Sekcia: Konfigurácia 26.01.2015 | 10:02
Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ

Ahojte. Mam situaciu s debianom a dvoma eth kartami. Obe karty su na tej istej logickej sieti ale oddelene fyzicky. Mozem trocha menit adresy zariadenie ale len v istom rozsahu.

x.x.100.130 --- [(x.x.100.252 eth0) debian (eth1 x.x.100.251)] --- x.x.100.131-250

[router]............................[server]................[priemyselne zariadenia]

Na debiane mam www server ktory sprostredkuvava data nacitane na strane eth1 do eth0. Problem je ze komunikacia zakazdym prebieha prioritne cez eth0. Ping a podobne maju parameter kde poviem ktory port maju pouzit. Ale to co mam k dispozicii to nema. Otazka da sa nejako nastavit aby pri pouziti istych adries zariadeni bol pouzity isty port? Bohuzial nemozem pouzit inu podsiet. kde by to automaticky fungovalo bez problemov. Dik za radu.

Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
    • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 10:23
      Avatar samalama   Návštevník

      ty vole, to ktory inteligent toto navrhol?! v hlave ma vsetko v poriadku?

      o bridge si uz pocul...?

    • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 10:33
      Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ

      Prosim k veci. Nemam cas citat rozne poznamky.

      Zabudol som tam napisat ze bonding ani nic podobne nie je mozne. Akonahle by sa totiz objavilo viac ako dve zariadenia na routri, tak je siet automaticky odpojena.

      Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
      • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 10:48
        Avatar samalama   Návštevník

        co nechapes, ze je to chujovo navrhnute?

        stojis na ceste a jedna sipka 'uzbekistan' ukazuje jednym smerom a druha sipka 'uzbekistan' ukazuje druhym smerom. kadial pojdes do uzbekistanu?

        # ip addr add x.x.100.252/32 dev eth0
        # ip route add x.x.100.130 dev eth0 src x.x.100.252
        
        # ip addr add x.x.100.251/32 dev eth0
        # for host in $(seq 131 250); do
              ip route add x.x.100.$host dev eth0 src x.x.100.251
          done
        
        • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 10:59
          Avatar samalama   Návštevník

          este som zabudol jednu poznamku: bonding?! boha jeho a na co? asi vobec netusis, o co ide...

          este pridat default gw

          ip route add default via x.x.100.130 dev eth0
          

          ale ako som uz pisal, ze je to cele chujovina, tak by som to jednoducho nat-oval...

    • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 11:09
      Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ

      Ako som pisal. Bud nech niekto pise normalne alebo nepise vobec.

      Pre blbecka: Az budes robit vo firme kde cast adminuju zo spanielska a cast z nemecka a nemozes stym nijak pohnut, potom sa rozkrikuj. Ja viem rovnako ze je to blbe. Na to nepotrebujem "inteligentne poznamky". Prosim uz nepis.

      Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
      • RE: Ako nastavit eth port separatne pre urcity rozsah adries? 26.01.2015 | 11:32
        Avatar samalama   Návštevník

        normalne som ti napisal dve mozne riesenia. ze ty nevies presne formulovat poziadavku a nerozumies problematike a aj napriek tomu ju riesis, za to ja nemozem. a preto by si sem nemal pisat, ale mal by si povedat sefovi, ze na to nemas a mal by si to nechat na niekoho, kto tomu rozumie...