Správca softvéru.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2015 | 21:06
Pavol   Návštevník

Zdravím. Nainštaloval som si na NTB  Linux mint 17.1 Rebecca a nedá sa mi spustiť správca softvéru. Po zadaní hesla sa nič nestane, skúšal som to opraviť pomocou tohoto príkazu, čo som našiel na internete apt update && apt upgrade no nepodarilo sa to nainštalovať. Neviete ako to vyriešiť ? <style> p, li { white-space: pre-wrap; } </style>   Btw v Linuxe som začiatočník.

    • RE: Správca softvéru. 30.01.2015 | 21:32
      Avatar edel   Návštevník

       Skus

      sudo apt get update && sudo apt get upgrade

    • RE: Správca softvéru. 30.01.2015 | 21:56
      Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

      Za pokus by možno stálo spustiť Centrum softvéru cez terminál, aby sa ukázali prpadné chyby: Do terminálu zadať:

      mintinstall

      Typ terminálu závisí od grafického prostredia, ale mal by byť v menu- ikona vyzerá ako čierna obrazovka s pravým zobáčikom a znakom podčiarknutia.

      ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Správca softvéru. 31.01.2015 | 08:05
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

      sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

      samozrejme si to skušal aj v tomto tvare s pomlčkami..? všetky interpunkčné znamienka majú význam. Pripadne si skús nainštalovať synaptic (sudo apt-get install synaptic)

      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • RE: Správca softvéru. 01.02.2015 | 15:45
      Avatar Pavol   Návštevník

      Bolo tam viac problémov než som myslel, mint som odinštaloval a nainštaloval ubuntu, zatiaľ beží všetko v pohode. Vďaka za rady.