neprechádza ping

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.02.2015 | 21:02
tomy   Návštevník

Zdravím,

Možno to bude pre niekoho triviálne, ale neviem čo s tým - prestalo mi načítavať niektoré stránky a dáva hlášku - "spojenie bolo obnovené" (tcp reset)

Problém je ale tam, že ak sa pokúsim poslať ping, tak vždy sú stratené pakety, proste odo mňa neodchádza.

Používam Fedora 20, smerovač Cisco EPC 3925

Môže mi niekto poradiť čo s tým?

    • RE: neprechádza ping 01.02.2015 | 22:19
      Avatar samalama   Návštevník

      tcpdump, traceroute, nc...

      • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 08:56
        Avatar tomy   Návštevník

        to je síce pekné čo píšeš, ale traceroute - nič, len samé hviezdičky :))

        tcpdump - no suitable device, rsp. tcpdump -c mi akurát obsadí terminál a všade 0 (nuly)  

        • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 09:40
          Avatar samalama   Návštevník

          man tcpdump, man traceroute, man nc...

          • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 11:39
            Avatar tomy   Návštevník

            Povedz mi to prosím po lopate, ja používam wireshark na analýzu sieťovej prevádzky a nmap na "kontrolu" stavu - ak sem chceš aby som niečo priložil, napíš čo

            • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 14:27
              Avatar samalama   Návštevník

              neviem ako mas co zapojene, takze len teoreticke rady.

              router si uz skusil vymenit? alebo pripojit priamo pc?

              skus traceroutovat cez icmp a nie tcp, bude vacsia sanca, ze to prejde...

    • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 13:37
      Avatar ToJeJedno   Návštevník

      Ahoj,

      nainstaluj si program mtr a nechaj ho stale "pingat" napr. 8.8.8.8 - Google DNS a popri tom surfuj. a kontroluj mtr. hned uvidis na ktorom "hope" je problem.

      • RE: neprechádza ping 02.02.2015 | 17:30
        Avatar tomy   Návštevník

        mtr mi beží pod root, ale kamkoľvek idem, je to prázdne, žiadny záznam - paradoxne aj wireshark, ako keby som ten stroj neriadil (občas v takých vlnách výrazne sťažená grafika)

        Zapojené mám - router - pc - obmedzený počet IP  od dhcp - do pc nemôžem priamo, je tam totiž káblový modem 

        Ak sa pripojím s NTB tak to je ok, tudíž v PC je asi pes zakopaný 

        Nainštalované mám len to, čo prišlo s install DVD a k tomu nejaké kodeky pre video a zvuk z rpmfusion

        Otvorené mám - 25,110,143,22,53,443,80,4500,465,995