vzdialena sprava

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2015 | 04:19
Avatar mmatko   Používateľ

dobry vecer, poradi, prosim, niekto nejaky nastrioj pre vzdialenu spravu/pristup na vzdialenu plochu pre domaci pocitac s dynamickou ip za routerom? teamviewer mi nejde nainstalovat koli chybajucim zavislostiam... debian 8 64 bit lxde... dik

    • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 09:48
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      pozri napr. http://www.linux-mint-czech.cz/?s=ssh

      alebo daj "ssh" do uja googla a poštuduj

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:10
        Avatar mmatko   Používateľ

        sprava cez ssh mi nerobi problem, ale opat opakujem - spravovany stroj je za routerom s dyn. IP. ako sa na taky stroj pripojim cez ssh?

        • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:26
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak že si v routri nastavíš DDNS.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:43
            Avatar mmatko   Používateľ
            ok, dik, toto by slo...
    • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 11:47
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Chrome remote desktop, real vnc, nomachine - pozor pri real vnc a nomachine si budes musiet spravit vpn, alebo otvorit port na FW, takze pre teba asi iba chrome remote desktop.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 11:55
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      realVNC alebo tightvnc, a cez HAMACHI ...Na banana PI používam tightvnc...

    • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 12:34
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      A čo tak skúsiť nainštalovať závislosti?

      Hod sem o aké sa jedná?

      • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 12:56
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Na debiane 8 teamviewer nenainštaluješ. Potrebuješ lib32asound2 ten je len pre Debian 6 a 7, keď ho stiahneš vyžiada si libasound2 presne vo verzii 1.025 čo je zase debian 7 a ak má debian 8 už má novšiu verziu.

        Podľa mňa je jednoduchšie nastaviť VNC, osobne používam remina client.

        • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:03
          Avatar mmatko   Používateľ

          presne tak... a pre pripojenie cez vnc potrebujem ip-cku vnc servera, nie? ak je stroj za routerom s dynamickou ip, co potom? a dik vsetkym prispevky  - do vpn sa mi nechce a otvorit port na fw samozrejme nie je problem, ale moju vec to neriesi... ak nenajdem lepsie riesenie, neostane mi nic ine, ako chrome remote desktop

          • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:23
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            pomocou nomachine + dyndns dokazes obist aj dynamicke IP - vid https://richbradshaw.wordpress.com/2007/11/28/installing-nomachine-nx-on-linux/ - teoreticky by to malo fungovat aj s vnc, neviem, neskusal som.

            ak vsak chces zadarmo riesenie, tak potom ti zostava asi naozaj iba chrome remote desktop

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 19:45
              Avatar mmatko   Používateľ

              ok, dik, ddns by to mohlo poriesit...

          • RE: vzdialena sprava 08.02.2015 | 20:06
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Na to používam službu no-ip, a robím to cez ssh tunel

            • RE: vzdialena sprava 16.02.2015 | 06:03
              Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

              A v tom noip pouzivas port 22 alebo sa to da zmenit na akekolvek cislo do 65535 ?

              • RE: vzdialena sprava 16.02.2015 | 09:21
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Port som nemenil, ale myslím si že by to nemal byť problém ak to nastavíš v routru aby ťa to presmerovalo.

    • RE: vzdialena sprava 17.02.2015 | 06:59
      Avatar Jamicon   Návštevník

      Mám vonku nejaké Banana Pi, na ktoré sa občas potrebujem pripojiť. Banana si otvorí cez autossh reverzný tunel na môj server so statickou IP, celé to spravuje supervisor.

      Samozrejme z Banana sa prihlasujem na server ces usera s osekanými právami. Funguje mi to celkom spoľahlivo už dlhší čas, aj po výpadku siete sa spojenie obnoví v krátkom čase. Samozrejme každý banana obsadí jeden port na serveri, ale nie je ich až tak veľa aby to bol problém.