OpenSuse 13.2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.05.2015 | 20:46
Jaro   Návštevník

Ahojte používa niekto túto distribúciu , aké máte s nou skúsenosti a podobne . Ďakujem

    • RE: OpenSuse 13.2 05.05.2015 | 22:00
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      SuSe=M$ fans ;)

      • RE: OpenSuse 13.2 05.05.2015 | 22:01
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Zabudol som: Podte do mňa :)

        • RE: OpenSuse 13.2 05.05.2015 | 22:41
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Anička zo Suse keď napísala kritiku do vlastného tímu a vyzdvihla politiku Debianu tak ju skoro ukrižovali. Toto beriem ako veľké mínus pre Suse.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: OpenSuse 13.2 05.05.2015 | 23:36
        Avatar Jaro   Návštevník

        a šak aspoň nejaké vyjadrenie že prečo M$€ fans :) tak neviem no chcem to skúsiť ale prečo nie ? Ináč pojdem na jessie :) momentálne mám freebsd , gentoo , a debian som používal , neviem či to má znamenať ako nedávaj si ubuntu lebo debian je lepší :) čo aj jekde má byť zádrhel v suse ??? ďakujem

        • RE: OpenSuse 13.2 05.05.2015 | 23:53
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          vsak vyskusaj a uvidis. naposledy som ho pouzil asi pred 4-5 rokmi. bola to fajn distribucia, s Yastom (konfiguracny tool + instalacia balikov), s dobrou podporou a vlastnou build-ovacou sluzbou. ako stoji teraz na tom neviem. jessie vs opensuse, asi by som si vybral jessie.

    • RE: OpenSuse 13.2 06.05.2015 | 11:14
      Avatar Michelozzo   Návštevník

      Aktuálne tu mám openSuse a dal by som mu šancu. Zatiaľ som bol najspokojnejší - rýchlo som si zvykol na YaST a išlo to relatívne dobre (na pár bugov KDE). Ale čím viac mám toho nainštalovaného, tým je pomalší, najnovšie mi nejde aktualizovať, nevie vymazať akýsi starší balík či čo (skúsenejší linuxák by si s tým vedel poradiť, ja sa chystám preinštalovať).

      PS: ja mám linux iba ako živé usb na notebooku + som lama, takže to treba brať s rezervou. Inak u mňa veľmi solídna distribúcia.

      • RE: OpenSuse 13.2 06.05.2015 | 11:22
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        YAST je veľmi rýchly. Inštalácia balíkov cez urpmi je fakt o dosť rýchlejšie ako cez yum alebo aptitude.

        To je asi jediná výhoda podľa mňa.

      • RE: OpenSuse 13.2 06.05.2015 | 15:23
        Avatar Jaro   Návštevník

        ano cez usb sa to môže spomalovať , včera som sa dokopal k vyskúšaniu LIVE cez usb3 štart mi trval dosť dlho ale nabehlo to . Naozaj vyzerá byť celkom slušná táto distribúcia , takže asi pôjdem aj ja do nej ;)

        • RE: OpenSuse 13.2 06.05.2015 | 19:27
          Avatar Michelozzo   Návštevník

          Môžeme pomaly zakladať slovenskú openSUSE komunitu, keď už sme dvaja :)

          • RE: OpenSuse 13.2 07.05.2015 | 01:42
            Avatar Jaro   Návštevník

            hm komunitu :) :) no ale určite to snáď :) bude lepšie ako keby to malo byť ubuntu / deriváty

            • RE: OpenSuse 13.2 11.05.2015 | 17:26
              Avatar Jaro   Návštevník

              no teestujem testujem ale ešte som tomu na chut neprišiel :)

              zatiaľ sa mi to zdá také divoké

              • RE: OpenSuse 13.2 11.05.2015 | 19:12
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Otvorenú Zuzu som pár krát skúšal v kabáte KDE, na trvalý vzťah to však nevydalo. Mandžárko s KDE bolo omnoho rýchlejšie. Ale to je zrejme tým, že Zuza má robustnejší základ.

                • RE: OpenSuse 13.2 11.05.2015 | 23:40
                  Avatar nevedko   Návštevník

                  v com ma robustnejsi zaklad?

                  • RE: OpenSuse 13.2 17.05.2015 | 19:26
                    Avatar Jaro   Návštevník

                    No dobre chalani je to pekná distribúcia ale nakoniec nie je az taka dokanala v co som dufal ze bude , vyskusana na 3 pc v 3 konfiguraciach , ci z 2GB alebo 4GB ram , Nvidiami a podobne a stale sa niekde zasekavala . tak najblizsie ju mozem skusit tak o 2 roky :) teraz bude nasledovat Fedora 22 ,  ( desktop manager bol KDE 4 , plasma 5 v Suse ) tak zatial k tomu tolko .

                    • RE: OpenSuse 13.2 29.09.2015 | 22:03
                      Avatar Tux   Návštevník

                      (Opensuse13.2) Stiahol som to, nainštaloval, vyskúšal, po pár dňoch odinštaloval. Výsledok: pomalé, nevyhovuje mi.

    • RE: OpenSuse 13.2 01.10.2015 | 15:33
      Avatar xhc Debian /AwesomeWM  Používateľ

      opensuse nie je "zlé" distro, len je to akoby jupiter medzi planétami slnečnej sústavy ....

       veľa vecí spustených nakonfigurovaných automatizovaných a to je možno dôsledok jej "pomalosti" avšak za tú výhodu, že väčšinou keď do nej dačo "zastrčíš" budeš uspokojený...

      nakoniec je tu možnosť minimálnej inštalácie, avšak isté "susácke" prvky neodstrániš, pokiaľ nie si programátor, ale načo by sa s tým niekto zaťažoval, buď mu to bude vyhovovať alebo to si radšej zvolí iné distro a má čo chce...

      History: Ubuntu 5.04 -> Kubuntu 5.10-7.10 -> OpenSuSE 10.3-11.3 /KDE | 2012-2013 Arch Linux /AwesomeWM