KDE a automaticke zapnutie/vypnutie monitora pri otvoreni displayu na NTB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.05.2015 | 07:48
Avatar bambulko68   Používateľ

ahojte

Mam Mint 17.1 KDE. nefunguje mi automaticke zapnutie a vypnutie monitora pri otvoreni/zatvoreni notebooku. 

normalne pouzivam ext. monitor, ale obcas potrebujem 2 monitory. cinnamon vie, ze ked otvorim notebook automaticky zapne aj ten display a mam k dispozicii 2. ked ho zase zavriem, vsetko sa prepne na 1 (externy) monitor. v kde to nefunguje. vzdy musim toto zapnutie a vypnutie robit aplikaciou. neviete ako to vyriesit?

diky

    • RE: KDE a automaticke zapnutie/vypnutie monitora pri otvoreni displayu na NTB 09.06.2015 | 18:58
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      Ja fungujem podobne ale s GNOME  a UNITY a automatické prepnutie mi občas funguje občas nie.

      Takmer vždy mi pomohlo opakovane zavrieť a tvoriť notebook, na druhý alebo tretí krát sa vždy chytil

      asi som veľmi nepomohol ale za pokus to stojí

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: KDE a automaticke zapnutie/vypnutie monitora pri otvoreni displayu na NTB 10.06.2015 | 06:11
        Avatar bambulko68   Používateľ

        to nefunguje :-/

    • RE: KDE a automaticke zapnutie/vypnutie monitora pri otvoreni displayu na NTB 10.06.2015 | 08:03
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor
      System Settings --- Display and Monitor --- Display Configuration

      Tam si všetko ponastavuješ ako a čo sa má tváriť.

    • RE: KDE a automaticke zapnutie/vypnutie monitora pri otvoreni displayu na NTB 27.06.2015 | 19:13
      Avatar polo   Návštevník

      openSUSE  s KDE  funguje bez problemov, aj napr. ked uspim book bez pripjeneho externeho a prebudim s pripojenym(ci uz je book ovotreny alebo zavrety  alebo aj v docku)  tak korektne prepne vystup podla prednstaveneho.  Rovnako aj obratene ked zaspim vyberem s docku a niekde otvorim.