Upgrade

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.06.2015 | 17:16
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ahojte,

mám takú otázku či neviete ako zistím čo mi bráni v systéme upgrade určitých balíkov.

Keď dám aptitude update && aptitude upgrade tak mi vždy 18 balíkov neupgraduje jedná sa o balíčky xserver 

Konkrétne o tieto (xserver-xorg-core xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-cirrus xserver-xorg-video-fbdev xserver-xorg-video-intel xserver-xorg-video-mach64 xserver-xorg-video-mga xserver-xorg-video-neomagic xserver-xorg-video-nouveau, xserver-xorg-video-openchrome xserver-xorg-video-r128 xserver-xorg-video-radeon xserver-xorg-video-savage xserver-xorg-video-sisusb xserver-xorg-video-tdfx xserver-xorg-video-trident xserver-xorg-video-vesa, xserver-xorg-video-vmware)

pri zadaní príkazu

# aptitude upgrade 

Riešenie závislostí...                           

Žiadne balíky sa nebudú inštalovať, aktualizovať alebo odstraňovať.

0 balíkov aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 18 neaktualizovaných.

Treba stiahnuť 0 B archívov. Po rozbalení sa použije 0 B.

    • RE: Upgrade 01.06.2015 | 17:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Os a verzia? Aké máš ovládače grafiky?

      • RE: Upgrade 01.06.2015 | 18:55
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Už musím zmeniť popisok Debian Stretch, ovládače zo stránok nvidie.

        Skúšal som to aj tak že som ovládače odinštaloval a v konzole som skúsil upgradnuť a tiež nič.

    • RE: Upgrade 01.06.2015 | 21:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Práve o tom vyšiel u nás nový článok. Teba sa týka zrovna prvá stať. Tým myslím časť ešte pred PROBLÉM 1.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Upgrade 02.06.2015 | 01:24
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Jo pomohol tento príkaz 

        apt-get install --reinstall názov_balíka

        Dal som preinštalovať xserver-xorg-core a ostatné veci zobralo ako závislosť, len mi odstránilo dva balíky ktoré boli už iba virtuálne v novom testingu. Možná to oni brzdili to už neviem ale je to vyriešené.

        Dík za nakopnutie

    • RE: Upgrade 01.06.2015 | 21:18
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Matne si spomínam, že synaptic mal rôzne kategorizácie balíčkov, a jedna z nich bola aj blokujúce programy. Už to tam nie je?

      • RE: Upgrade 01.06.2015 | 23:22
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Nepoužívam klikátka, mám openbox, jediné klikátko občas použijem a to je gdebi a to len keď som strašne lenivý.