poradí niekto s nastavením tlaciarne????

Sekcia: Hardware a Drivery 22.10.2005 | 19:39
Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
Na CUPS servere po volbe configure printer vypíse Error: server-error-internal-error a v klasickom rozhrani tlaciarne neviem najst, kde sa nastavuje kvalita tlaca, iba ze ak v driver setings, ale tam po navoleni 600 dpi a CMYK color takuto volbu nepríme a pri prestaveni farby CMY uz ano, ale potom to tlaciaren nechce vytlacit. Aky je rozdiel medzi CMYK a CMY a co mam nastavit, aby som mal dostatocne kvalitne rozlysenie??? Mam tlaciaren HP5150 Dik
    • Re: poradí niekto s nastavením tlaciarne???? 22.10.2005 | 02:25
      Avatar Kernel Is On Fire   Používateľ
      Pocuj cez http://localhost:631 sa to neda nastavit? Ale da sa. Co potrebujes tlacit? Vyskusaj par stranok a uvidis ci ti to vyhovuje na tvoje poziadavky. Pozri tuto stranku. Ked nemas spravny driver, tu si ho mozes stiahnut
      • Re: Re: poradí niekto s nastavením tlaciarne???? 22.10.2005 | 14:38
        Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
        napriklad by som potreboval vytlacit nejake foto, mozno sa to da urobit nejako jednoducho, ale linux len skusam, cize som zaciatocnik a zatial je to pre mna trochu bludisko
        • Re: Re: Re: poradĂ­ niekto s nastavenĂ­m tlaciarne 22.10.2005 | 14:50
          peter golis   Návštevník
          no, a akomkolvek operacnom systeme je treba mat nainstalovanu a nastavenu tlaciaren (alebo akykolvek iny hardware). az potom sa da pouzit. jej prestavovanie metodou pokus omyl moze viest obcas ku sklamaniu, obcas k vyhre. ale k veci. rozdiel medzi CMYK a CMY je v pocte farieb. Cyan Magneta Yelow Kontrast. pricom kontrast je cierna, a ta sa da namiesat aj z farieb. vyjde to ovsem drahsie pretoze sa na tom spotrebuje viac farebneho atramentu.
          • Re: Re: Re: poradĂ­ niekto s nastavenĂ­m tliacar 22.10.2005 | 19:39
            xy   Návštevník
            CMYK=Cyan, Magenta, Yellow, blacK (takto odpovedal google na otazku define:CMYK)