Linux - hranie hier

Sekcia: Ostatné 27.07.2015 | 23:55
jozef   Návštevník

Ahojte, chcel by som sa opýtať ktorý linux by ste mi odporučili na hranie hier. Jedná sa o klasické Windowsácke hry atd atd.. 

    • RE: Linux - hranie hier 27.07.2015 | 23:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      skor sa pozri na wine, ak chces hrat winodowsacke hry. ale bude to bieda a utrpenie. pripadne si pozri na steam-e hry pre linux.

    • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 00:03
      Avatar jozef   Návštevník

      Takže si myslíš že linux je na hranie hier zlá voľba ??

      • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 00:10
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        to som nenapisal. pisal som ze rozbehnut hry nativne pre windows pod linuxom s wine bude bieda. hry priamo pre linux su v pohode. aj na linuxe sa da hrat. dalsou alternativou je hracia konzola.

    • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 08:19
      Avatar emp   Návštevník

      Čo máš na mysli pod klasickými hrami ? Solitaire, spider, míny ... ? Ak áno, tak aj na linuxe existujú tieto hry. Neviem síce či sú graficky až tak premakané, ale fungujú a môžeš ich jednoducho nainštalovať.

    • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 08:20
      Avatar emp   Návštevník

      Čo máš na mysli pod klasickými hrami ? Solitaire, spider, míny ... ? Ak áno, tak aj na linuxe existujú tieto hry. Neviem síce či sú graficky až tak premakané, ale fungujú a môžeš ich jednoducho nainštalovať.

    • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 08:21
      Avatar emp   Návštevník

      Ospravedlnujem sa za duplikát, ale vyhodilo mi to nejakú chybu :/

    • RE: Linux - hranie hier 28.07.2015 | 08:52
      Avatar Belo   Návštevník

      Ak chces hrat tak si najprv pozri na www.winehq.com ci ta hra je spustitelna cez wine alebo ma nativnu linux verziu. Na linux je uz vyse 1300 hier a aj dost AAA cize zahrat sa da, taktiez aj MMO hry sa daju hrat v pohode.

    • RE: Linux - hranie hier 29.07.2015 | 00:17
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      No na wineHQ byvaju vacsinou testovane hry na Ubuntu,Archlinux pripadne Linux Mint, mam taky pocit.

      Na steame byvaju poziadavky smerovane na Ubuntu, ale netvrdim, ze to musi byt ubuntu, no niecoho sa musia chytit.

      Ja som rozchodil WoW335-stabilne,434-stabilne,FarCry3(dx9)-stabilne(+-),FarCry2-stabilne,Spore-stabilne,CS1.6-stabilne, malo by ist aj CS:GO, no mne nejak neslo.

      Celkovo sa ale uz nehravam a hral som len to co som pomerne poznal. Dx9 hry idu vo vacsine pripadov pomerne bezproblemov(si myslim).

      Na wineHQ je patch CSMT, co pri niektorych hrach rapidne zdviha fps(ale nie vzdy). Pri WoW to zdvihlo na 2-nasobok.

      Na steame mam TeamFortress2-je zadarmo a pre linux, takze taka odreagovavacia strielanica.(CS:GO(pre linux) aj Metro2033 a tie ostatne metra, ale uz za prachy), a tak...videl som tam nejaky war thunder, dotu...

      • RE: Linux - hranie hier 29.07.2015 | 08:44
        Avatar emp   Návštevník

        CS:GO uz ide nativne na linuxe :)

        • RE: Linux - hranie hier 29.07.2015 | 17:25
          Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

          Ved to tam mam. No hore pri wine je to koli instalacii s crackom.

    • RE: Linux - hranie hier 02.08.2015 | 16:10
      Avatar mt Arch Linux  Používateľ

      Co si predstavujes pod klasickymi hrami? Pokial mas na mysli Baldur's Gate a podobne, tie bezia na akejkolvek distribucii v pohodicke. Pokial si menej narocny a pod klasickymi hrami si predsavujes hry typu miny - tie mas predinstalovane v kazdom DE.

    • RE: Linux - hranie hier 02.08.2015 | 17:15
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak máš tie hry od steamu, tak sa pozri na ich distro http://store.steampowered.com/steamos

      A pokiaľ ich máč kupované na torrentoch, tak sú úž zavírené a linux ti v tomto nepomôže.