Informacie o pouzivani cookies

Sekcia: Ostatné 06.08.2015 | 22:05
ASIJA   Návštevník

Skoro na kazdom webe vidim listu, ktora informuje, ze stranka pouziva cookies. To Europska Unia vymyslela dalsie nariadenie, alebo co?

    • RE: Informacie o pouzivani cookies 06.08.2015 | 22:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Áno je to nariadením EU (vulgarizmy si doplň sám). Pokiaľ ako ja blokuješ koláčiky, tak si musíš upraviť CSS a použiť plugin do svojho obľúbeného prehliadača.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Informacie o pouzivani cookies 10.08.2015 | 18:10
        Avatar trololo   Návštevník

        Nevies nahodou cislo toho nariadenia? Rad by som sa na to pozrel.

        A to blokovanie cookies, nerobi to nahodou problemy pri prihlasovani na stranky?

        • RE: Informacie o pouzivani cookies 10.08.2015 | 18:34
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          "Členské štáty zabezpečia, aby bolo ukladanie informácií alebo získavanie prístupu k informáciám už uloženým v koncovom zariadení účastníka alebo užívateľa povolené len pod podmienkou, že dotknutý účastník alebo užívateľ dal k tomu vopred súhlas na základe jasných a komplexných informácií v súlade so smernicou 95/46/ES, okrem iného aj o účeloch spracovania. To nebráni akémukoľvek technickému uloženiu alebo prístupu výhradne na účely výkonu prenosu správy prostredníctvom elektronickej komunikačnej siete alebo, ak je to nevyhnutne potrebné nato, aby poskytovateľ služieb informačnej spoločnosti, ktoré si účastník alebo užívateľ výslovne vyžiadal, mohol tieto služby poskytnúť.";

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Informacie o pouzivani cookies 10.08.2015 | 18:35
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Jasnem, zablokovaním koláčikov odstavíš veľkú časť stránok.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Informacie o pouzivani cookies 11.08.2015 | 08:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            ja si myslím, že by plne stačila klasická statická veta, že táto stránka používa cookies. to môže byť aj dole, malými písmenami. otravuje ma to, ak mám napríklad v mobile otvoriť web a nedostanem sa na tlačidlo "OK", lebo je niekde v keli... sranda vec, otáčať kvôli tomu mobil a hľadať to... zvlášť, keď potrebuje niekto niečo rýchlo nájsť.

            alternatíva: vytvoriť jednotný napr png obrázok, ktorý by mal všetko o tomto čude. v prípade potreby s odkazom na nejaký web.

            • RE: Informacie o pouzivani cookies 11.08.2015 | 09:09
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nestačilo. Podľa nariadenia je vyžadovaný aktívny súhlas. Ak si dáš na tričko nápis "kto mi čumí na zadok, tomu môžem vložiť ruku do vačku", tak ju ajtak nebudeš môcť vložiť do jeho/jej vačku.

              • RE: Informacie o pouzivani cookies 11.08.2015 | 14:55
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

                ok. pre google reklamu to potrebujem, pre zvyšok neviem. takže nahodiť to na web musím.

                • RE: Informacie o pouzivani cookies 12.08.2015 | 10:03
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                  nasa legislativa to zatial priamo nevyzaduje, je to iba v EU nariadeni, zatial...

                  Ked chces splnit toto nariadenie alebo sa pripravit v predstihu na dalsi nezmysleny paragraf z zakone na ochranu osobnych udajov ktory nic neriesi, tak to plati pre akekolvek cookiny, ktore na webe pouzivas, nie len adwords.

                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Informacie o pouzivani cookies 12.08.2015 | 15:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ