Instalacia Debianu na PC s Windows

Sekcia: Ostatné 02.09.2015 | 13:06
Joseph   Návštevník

Kupil som ASUS notebook s predinstalovanym Windowsom 8. Chcem do notebooku nainstalovat Debian. Ako? Stiahol som iso obraz, napalil na DVD, DVD sa roztoci, ale nebootuje.

    • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 02.09.2015 | 13:34
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nebootuje znamená čo? Vybral si pri štarte odkiaľ má bootovať?

      Alebo je problém v tomto?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 02.09.2015 | 16:20
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        Jozef je z Piestan, odporucam osobne stretnutie v nejakom rozumnom radiuse.

    • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 02.09.2015 | 14:49
      Avatar Joseph   Návštevník

      Dakujem,ozvem sa po nastudovani odporucenej problematiky

      • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 02.09.2015 | 20:34
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        ver mi, že to nie je problematika :)

    • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 03.09.2015 | 12:30
      Avatar Joseph   Návštevník

      Dakujem za pomoc. Velmi mi pomohol clanok na vasom portali. Chybu som robil len v tom, ze som nemal bootovatelne DVD alebo kluc. Kedze sa uz nepouzivaju napalovacky a DVD mechaniky pouzil som kluc, podla navodu. Sprvu to neslo, nechcelo mi ukazat pismeno E: na bootovacom programe, vsetko som urobil podla navodu, DEBIAN mam stastne nainstalovany na Notebooku ASUS s povodnym Windows 8. Preco som nepouzil hned bootovatelne DVD? Nevedel som, ze to treba, lebo minule, ked som prechadzal z Mandrivy na Debian, cez Mandrivu som nainstaloval Debian a bolo to. Nemusel som upravovat ziadny kluc, DVD , iso obraz.

      Dakujem, Clanky na tomto portali su velmi poucne, musim ich precitat viac.

    • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 03.09.2015 | 12:31
      Avatar Joseph   Návštevník

      Dakujem za pomoc. Velmi mi pomohol clanok na vasom portali. Chybu som robil len v tom, ze som nemal bootovatelne DVD alebo kluc. Kedze sa uz nepouzivaju napalovacky a DVD mechaniky pouzil som kluc, podla navodu. Sprvu to neslo, nechcelo mi ukazat pismeno E: na bootovacom programe, vsetko som urobil podla navodu, DEBIAN mam stastne nainstalovany na Notebooku ASUS s povodnym Windows 8. Preco som nepouzil hned bootovatelne DVD? Nevedel som, ze to treba, lebo minule, ked som prechadzal z Mandrivy na Debian, cez Mandrivu som nainstaloval Debian a bolo to. Nemusel som upravovat ziadny kluc, DVD , iso obraz.

      Dakujem, Clanky na tomto portali su velmi poucne, musim ich precitat viac.

      • RE: Instalacia Debianu na PC s Windows 03.09.2015 | 13:05
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        super, ja som vedel, preco sa vas v mailoch pytam, ako ste vytvarali to DVD :) prijemne a spokojne uzivanie Debian GNU/Linux ;)