wireless keyboard+trackall

Sekcia: Hardware a Drivery 21.09.2015 | 22:51
stary dare_devil   Návštevník

Zdravim. Potreboval by som pouzivat nieco taketo. Nemate niekto skusenosti pod linuxom, najlepsie xbmc? Prip. nieco zo svk. obchodu odporucte.

http://www.ebay.co.uk/itm/2-4GHz-Multi-media-Portable-Wireless-Handheld-Mini-Keyboard-with-Touchpad-Mouse-/261821817237?hash=item3cf5cbe195

Dik!

    • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 00:09
      Avatar samalama   Návštevník
      • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 08:27
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Len na ebayi to je cca 4x lacnejsie takze to asi nebude chciet ;)

    • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 08:43
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Mám niečo podobné. Touchpad nie je moc citlivý, jedno tlačítko (na hlasitosť) sa mi zasekáva, občas mi vypadne vypínač (čo mi je jedno keďže to v pohotovosti vydrží 2 týždne) a hrká v tom baterka z mobilu. Multimediálne tlačítka boli v mojom prípade rozpoznané nez čachrov-machrov, okrem jednej trojkombinácie. Písať sa na tom síce dá, ale len ako na telefóne s QWERTY klávesnicou. Teda palcami. Čisto čínsky tovar veľa krát nepotrebuje ovládače a funguje hneď po vybalení a pripojení. Pre nich je ekonomicky efektívnejšie nemať potrebu pridať CDčko. Ale, na druhú stranu zas z rovnakého dôvodu trpí mechanické spracovanie.

      Ja som za to moje dal cca 18USD pred pár rokmi, ale ten tvoj má polovičnú cenu. Ja by som doň išiel, keby som už nemal niečo podobné. Len jedna vec sa mi nepáči. RF člen je pod krytom, to je trošku nepohodlné. Ale Ty budeš mať baterku uchytenú aby nehrkala.

      • RE: wireless keyboard+trackall 25.09.2015 | 10:25
        Avatar dare_devil stary   Návštevník

        diky za odpovede, vyskusam objednat a poviem vam to tu potom

    • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 08:57
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja som pred troma rokmi kúpil toto a funguje to out of box. Plus je tam laserová dióda, takže sa to dá použiť ako ukazovátko a má aj úložný priestor na prijímač, aby si ho pri prenášaní nestratil.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 09:18
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        A povie mi niekto na co sa to da realne pouzit? Ved normal klavesnica nieje zla :)

        • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 09:29
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Napadlo Ťa niekedy že normálna veľká klávesnica a myš sa moc nehodí na ovládanie multimediálneho centra, a že káblová klávesnica je na to naozaj nevhodná? Nie každý je nacapený pred telkou tak blízko aby mu dočiahli káble, a nie každý má kam odložiť takú normálnu opachu vedľa kresla.

          • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 09:46
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Ehm, uz som pochopo.

        • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 09:33
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ako píše WlaSaTy k MM centrum, ale dá sa to použiť aj k telefónu.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: wireless keyboard+trackall 25.09.2015 | 10:42
          Avatar dare_devil stary   Návštevník

          v tetovacom studiu pocas tetovania dostanes do ruky malu klavesnicku a na telke si pustis z 1TB disku vyber filmov alebo muziky podla tvojho uvazenia, plus ak si pustis web browser, tak mas poruke rovno aj mysku na to, aby si sa tam vedel orientovat. 5h sediet je vela a nie kazdemu sa chce citat si

    • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 11:46
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      osobne pouzivam toto, odpada mi nutnost mat na gauci polozeny mimo mobilu a ovladaca dalsi kram.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: wireless keyboard+trackall 22.09.2015 | 17:28
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Tak ten bezdrôtový Logitech K400, odkaz na ktorý ti dal samalama používam spolu s Raspberry PI na ovládanie XBMC pod linuxom a funguje bez problémov. Výhodou je spoločný dongl pre klávesnicu i touchpad, pretože sa ušetrí jedno USB na flashku, inak by som obsadil na Raspberry PI obidva dostupné USB porty.

      Testoval som to aj v Raspbiane (upravený Debian pre Raspberry PI) a funguje to tiež bez problémov.