lilo co s nim !? narobil mi problemi

Sekcia: Ostatné 22.10.2005 | 20:31
mafiosi   Návštevník
mam problem s LILO-m mam dva hard disky 120GB a 40GB na tom 40gigovom som mal rozdelenie na 37gb a 3gb tajneho do tych 3 gb som nainstaloval linux nedal som urobit bootovaciu disketu a ked odpojim 40gb hard disk windows z toho druheho sa neda spustit co mam urobit aby to slo neco som cital o LILOvi tak si mislim ze je to koli nemu PLEASE HELP ME lebo ma mama zabije
    • Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 12:32
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      bud taky laskavy a popis to trosku zrozumitelnejsie ;) lebo neviem ktory disk je prvy na druhy a na ktory z nich si instaloval linux a kde sa nastavil a aku mas distribuciu ;) ale najlepsie bude ked sem napises ako su tie disky zoradene presne na ktorom mas windows a na ktorom linux ;) a este pastnes sem subor z linuxov /etc/lilo.conf :)
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 13:06
      mafiosi   Návštevník
      rozdelenie diskov je C: tu je windows D: tu nieje ziadny sistem len dtoto je jeden disk zapojeny ako hlavny druhy disk je F: tu bol windows ibaze som medzitym preformatoval diska a uz tam nic nieje a je tam aj cast ktoru pod windowsom newidno a nema meno ta bola predtim ta tajna kde som nainstaloval linux lenze ten som tiez zmazal tu cast D som pod windowsom nemohol najst ked som nainstaloval linux preto wlastne som to cele po... teraz ked tam nieje linux tak ju widno ale pese ze je nenaformatovana a ze ma sistem suborov raw (pod win) hoci je ntfs a su tm dolezite data
      • Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 14:18
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        no nic ked budes takto pomahat tak ja ti zial nepomozem. Skus si najst linuxaka kamosa niekde na blizku pri tebe ;)
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
        • Re: Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 14:34
          peter golis   Návštevník
          presne tak. pokial neopise problem, nedoda pozadovane informacie tak mu absolutne nikto neporadi. takze vypis z fdisk -l a obsah konfiguraku /etc/lilo.conf a prehladny popis problemu ako to bolo predtym, ako je to teraz a co je na tom zle.
    • Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 18:35
      limbi   Návštevník
      neda mi, musim pod.ebnut. radsej davaj pozor na slovencine, neskor sa zacnes venovat aj linuxu, vsetko po poriadku. na tie vase tvrdky tu na fore sa neda pozerat omg. TAKUTO SLOVENCINU BY PO PAR DNOCH UCENIA VYPUSTILA AJ OPICA CHLAPE. SA DAJ TROCHA DO PORIADKU. cely tvoj prispevok je jedna jedina veta? to kto ma lustit po tebe? prilis to tu nikomu neulahcujes a tak vyzeraju aj rady, co potom dostanes. nic v zlom.
      • Re: Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 19:04
        peter golis   Návštevník
        ale no, obcas ak je clovek frustrovany (ludovo povedane ma nervy) tak sa nedokaze vyjadrovat zrozumitelne. a pod.bavanim nic nedosiahneme. ale je pravda ze autor by sa mohol prejst, pozret nejaky film alebo zrelaxovat a preformulovat danu otazku s doplnenim informacii, to je pravda. dalsi thread nemusi zakladat ;-)
    • Re: lilo co s nim !? narobil mi problemi 22.10.2005 | 20:31
      lubo   Návštevník
      Skus upravit mbr na 120GB disku. Napriklad tak, ze nabotujes z diskety 98 a zadas fdisk /mbr.